Rodičovský příspěvek - změna výše podle otce

17
19.5.20 09:40

Rodičovský příspěvek - změna výše podle otce

Ahoj holky, lze změnit v průběhu vyplácení rodičovského příspěvku částka podle výměry otce? V tuto chvíli pobírám příspěvek já na své maximum, ale zjistila jsem, že jsem těhotná a nestihla bych dovybrat. Lze tedy přinést potvrzený formulář s denní výměrou kterou má muž a podle toho to navýšit?
Děkuji za odpovědi :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3229
19.5.20 09:42

Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.5.20 09:44

@JancaS84 moc děkuji, pracák nezvedá telefon a jezdit tam jen s dotazem se mi nechtělo :? přeji krásný den!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
19.5.20 09:46

Ano, zvednou vám to. Jen musí mít DVZ od zaměstnavatele - ten přeložit na OSSZ pod který spadá a tam mu potvrdí papír který donesete na pracák a oni vám řeknou až do jaké max výše můžete mít měsíční výplatu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
19.5.20 09:46

Ano lze to, taky jsem to tak udělala ve stejné situaci ;) Prvně musela účetní u muže v práci vyplnit lejstro, nějakou přílohu k žádosti o dávku, prý se to používá např. i pro výplatu nemocenské - píšu ti to takto podrobně pro jistotu, protože ta naše se do správného papíru trefila až napodruhé :mrgreen: S tím jsem zašla na OSSZ - donést to tam může kdokoliv, ale vyzvednout potvrzený denní vyměřovací základ může jen muž, případně ty na základě plné moci. Mají na to 30 dní, ale prý se snaží tyhle věci vyřizovat přednostně, u nás to trvalo asi týden. No a s tím výměrem pak konečně na pracák a požádat o navýšení na maximální částku, někde jsou hodný, spočítají ti to přímo na místě a ukážou, kam to vyplnit, někde chtějí, aby sis to spočítala sama :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.5.20 10:09

@Michelle_M @Cloui holky moc děkuju,, jste zlaté! U nás právě moc příjemné a ochotné pani nejsou, tak jsem za přesný návod moc vděčná! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama