Vyplácení rodičovského příspěvku - závisí na trvalém bydlišti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 19:31
Rodičovský příspěvek...dostanu?

Zdravím chci se zeptat jestli někdo nebude vědět, nebo nemá zkušenost..
Měla jsem trvalé bydliště, které jsem si zatím nechala a žádala sním o rodičák, nedávno mě máma odhlásila z trvaláku kvůli prodávání bytu a tak mám automaticky hozený trvalák na úřadě.
Hlavní otázka je, zda pokud jsem to ještě nenahlásila na úřadě kvůli příspěvkům, jestli mi teď normálně přijde na účet rodičák, nebo mi ho pozastaví, dokud to snimi nevyřeším. Nebo jestli to nehraje roli a oni to nezjistí, dokud tam nepůjdu. (Je to z Prahy 4 stále na Prahu 4)
 Díky

Reakce:
Cenarius
Kecalka 343 příspěvků 10.04.19 06:48

Kvuli bydlisti vam doporucuju si zridit datovou schranku, jelikoz se k vam nemusi dostat potrebne dokumenty. Ale jinak na vyplaceni rodicaku by to nemelo mit vliv. Kdyz vam chodi na ucet.

Ele0612
Povídálka 29 příspěvků 11.04.19 16:31
@Anonymní píše:
Zdravím chci se zeptat jestli někdo nebude vědět, nebo nemá zkušenost..
Měla jsem trvalé bydliště, které jsem si zatím nechala a žádala sním o rodičák, nedávno mě máma odhlásila z trvaláku kvůli prodávání bytu a tak mám automaticky hozený trvalák na úřadě.
Hlavní otázka je, zda pokud jsem to ještě nenahlásila na úřadě kvůli příspěvkům, jestli mi teď normálně přijde na účet rodičák, nebo mi ho pozastaví, dokud to snimi nevyřeším. Nebo jestli to nehraje roli a oni to nezjistí, dokud tam nepůjdu. (Je to z Prahy 4 stále na Prahu 4)
Díky

Doporučuji vše nahlásit. Můžeš si vytisknout formulář „Hlášení změn“. Napiš tam, že dne… ti byla změněna adresa trvalého pobytu na adresu… A že žádáš o změny adresy pro poštovní styk na adresu…
Je dost možné, že se jim adresa aktualizuje v pc a tobě pak nebudou chodit písemnosti. Navíc je lepší raději vše nahlásit (alespoň písemně e-mailem). Na stránkách UP jsou kontakty.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 12.04.19 10:05

Změna trvalého pobytu se musí řešit vždy (nejen kvůli RP) a to komplexně a neodkladně a začít by se mělo žádostí o nový občanský průkaz. Nový trvalý pobyt pak nahlásit kde komu: zaměstnavateli, praktické lékařce, své bance atd. atd.

Váš příspěvek
Reklama