Rodičovský příspěvek, potvrzení o mateřské a vyměřovacím základu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
27.11.21 23:26

Rodičovský příspěvek,Potvrzení o mateřské a vyměřovacího základu

Ahoj holky,
budu si brzy vyplňovat žádost na rodičovský příspěvek.
Je pravda, že už se nemusí dokládat potvrzení o tom, že jsem pobírala mateřskou dovolenou a výši vyměřovacího základu, jak tomu bylo dříve?
U toho vyměřovacího základu by se mělo dokládat, jen kdybych chtěla čerpat přes partnerův příjem ( kdybych chtěla vyplácení vyšší částky mateřské) jinak nemusím že?
Chci vědět, jestli to chtěli úřednice doložit nebo ne, protože nově by se tyta potvrzení nemusela dokládat. Úřady by si to měli vyřizovat mezi sebou.
Nechci potom lítat jak blázen a všechno shánět a jak známe úřady, tak mají na všechno čas…
Moc děkuji se sdílením Vašich zkušeností :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
582
27.11.21 23:59

Já to řešila teď. Potvrzení o příjmu ovlivňující výši rodičáku (to, co se počítá z příjmu partnera) mít nemusíš, pokud nechceš částku vyšší, než je Tvá mateřská.
Potvrzení a denním vyměřovacím základu mateřské a o vyplácení by si, podle toho, co jsem zjistila, poslat sice měli. Ale třeba u mě to chtěli, prý vzhledem k tomu, že se nejedná o jeden kraj, donést. :nevim: I přesto si myslím, že by to měli udělat, ale kdo by se dohadoval.
A vzít s sebou rodný list dítěte. Na to, že jsem vyřizovala už pro 3. dítko, jsem na něj opět úspěšně zapomněla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56491
28.11.21 00:50

Ano, už víc jak před dvěma rokama se spolu úřady konečně naučily komunikovat a nic takového po mně nechtěly. Na to, že tím „už to brzo půjde“ vyhrožovali už při mém prvním dítěti před deseti rokama… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14789
28.11.21 08:41

Nemusíš, úřady jsou propojeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu