Rodicovsky prispevok pre Slovenku

107
17.4.16 14:02

rodicovsky prispevok pre Slovenku

Ahoj holky mam na vas prosbu..neviete mi poradit ci budem mat narok na rodicovsky příspěvek a porodne v cechach ked tu mam len prechodný pobyt? Zamestnana niesom, v čr mam len prechodný pobyt, Zdravotné poistenie si platim sama ako samoplatca v čr. priatel je cech zamestnany a chcela by som si dal rod. prispevok nanho na 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
17.4.16 15:24

Ano rodicak si mozes ziadat cez priatela a porodne zavisi od vysky prijmu priatela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
17.4.16 15:28

@snehurka845 ahoj dakujem za odpoved :) a nepotrebujem k tomu trvaly pobyt?? Staci mi prechodný??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
17.4.16 15:36

Staci prechodny, tiez sme to riesili, a to bola dokonca dcera aj jej partner obaja slovaci, dcera ma prechodny pobyt doteraz a jej partner tu ani nikdy nezil. Rodicak dostal, porodne sa pred tromi roki este dalo ziadat na Slovensku, teraz sa uz neda. Akurat si nemohla volit dlzku, dostala automaticky na styri roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.8.18 21:53

Zdravím, som slovenka žijúca v ČR a ocitla som sa v takejto zvláštnej situácii :) S manželom slovákom žijeme v ČR, som v prvom mesiaci tehotenstva. Pracujem v školstve a veľmi často bývam chorá. V škole, kde momentálne pracujem maám zmluvu na dobu určitú do 30.11.2018 (ďalej sa nebude predlžovať, pretože sme sa sťahovali a predtým ako som otehotnela som v škole oznámila, že si budem hľadať prácu v mieste bydliska).
Trochu počítam s tým, že pôjdem po nejakom čase na rizikové tehotenstvo z dôvodu častých chorôb. Ako toto riešiť?? Ocitla sa tu nejaká budúca mamička v podobnej situácii? Lebo ak sa mi ukončí zmluva k 30.11., na tých pár mesiacov si myslím že ma nikto nezamestná.. ak už nebudem na tom rizikovom.

Ďakujem za odpovede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.6.19 19:08

Dobrý den,
prosím o pomoc v otázce rodičovského příspěvku.

S přítelkyní čekáme miminko je v 7 měsíci těhotenství.
Přítelkyně je ze Slovenska trvaly pobyt i přechodný má na Slovensku, po celou dobu žije se mnou v bytě jehož jsem vlastníkem, jsem Čech.
Přítelkyně celou dobu pracovala v Česku, vystřídala dvě zaměstnání z jedné odešla na dohodu a z té poslední ji propustili v 3 měsíční zkušební době jakmile zjistili, že je těhotná. Zdravotní pojišťovna ji v Čr zrušilo pojištění tak se musela nahlásit na Slovensku na úřad práce a na zdravotní pojišťovně na Slovensku.
Jakmile jsme chtěli vyřídit trvalý pobyt v České republice narazili jsme na podmínku, že musí mít platné pojištění v České republice.
Kontaktovali jsme VZP s tím že bychom byli ochotni platit si její pojištění z vlastních zdrojů abychom splnili podmínku pro trvalý nebo přechodný pobyt což nám ale VZP neumožnila proto, že přítelkyně tady nemá trvalý pobyt a ten se nedá vyřídit bez zdravotního pojištění..
(takový začarovaný kruh).Přítelkyně měla všechny lékaře v ČR a počítali jsme že budeme rodit v ČR, teď se všechno zkomplikovalo tím, že musí dojíždět na Slovensko kde má platné zdravotní pojištění a asi bude rodit i na Slovensku.
Přítelkyně nemá odpracovaný rok aby mohla pobírat od Českých úřadů podporu v nezaměstnanosti čím by zdravotní a sociální odváděl stát, proto jsme se rozhodli platit si alespoň zdravotní ze svých zdrojů.

Prosím o jakoukoli radu která by nám pomohla dostat rodičovský příspěvek v ČR jelikož chceme dítě vychovávat v Čr a zůstat tady bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat