Rodičům vadí partner bez maturity - poradíte, jak na ně?

Anonymní
7.2.21 15:40

Rodičům vadí partner bez maturity - poradíte, jak na ně?

Ahoj,
prosím o anonym, je to docela citlivé téma, za které se trochu stydím.
Stručně: Rodičům vadí, že partner nemá maturitu.
Sama studuji VŠ, a vzdělání je pro mě priorita, ale láska se na tyhle věci prostě neohlíží. Kvůli tomu se i rodičům zdráhám říct, že spolu s dotyčným chodíme. Znají ho, ví odmala že se kamarádíme, znají i jeho rodinu, ale bojím se jak na toto zareagují. On je starší než já, a prostě pubertu neměl moc vydařenou, a pro rodiče jako partner pro mě nepřipadá v úvahu. Kolikrát, když jsme se o něčem podobném bavili, tak mi táta řekl „Představ si doktorku jak chodí se zedníkem“ apod. (není to zedník, jen pro představu)
Ano, asi jako dalších tisíc holek, představovala jsem si partnera s VŠ a miliony na účtu haha :mrgreen: no, holt to nevyšlo :palec: (neplánovala jsem si, že se do něj zamiluju, prostě jak jsme se x let vídali, tak to přišlo…)
Strašně mě to trápí. Nestydím se za něj, je mi s ním dobře, nepije, nekouří, má rád zvířata, a máme si co říct (jasně, nebudu s ním probírat věci, ze kterých mám zkoušku, ale to přece ani není podstata vztahu, ne?), má normální práci…
Je tu někdo takový, kdo chodí s partnerem s nižším vzděláním? Funguje to? Přijali ho do rodiny?
Moc děkuji za jakékoli rady/názory a příběhy, jsem z toho opravdu dost smutná.
Edit: fakt je mi z toho smutno.
Rodiče sami VŠ nemají, a jinak to jsou fajn lidi, ale obhajují to tím, že ví, že s ním nedosáhnu úplně těch cílů, které jsem si dala (chtěla bych další titul dělat v zahraničí, třeba vydat nějaké publikace…jsem v tomto dost ambiciózní, ale nemám pocit, že by mě partner nějak brzdil…)

Příspěvek upraven 07.02.21 v 15:59

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
440
7.2.21 15:47

Já osobně člověka nesoudím podle vzdělání. Jsou i tací lidi co pracují manuálně a vydělají si více než taková doktorka. Spíš si myslím, že záleží na tobě jak o něm budeš před rodiči mluvit. Sama píšeš, že se za toto téma stydíš. Pokud je přítel nyní slušný a žije spořádaně, tak v tom nevidím absolutně žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
7.2.21 15:48
.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 15:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 15:50
@Angry_birds píše:
Já osobně člověka nesoudím podle vzdělání. Jsou i tací lidi co pracují manuálně a vydělají si více než taková doktorka. Spíš si myslím, že záleží na tobě jak o něm budeš před rodiči mluvit. Sama píšeš, že se za toto téma stydíš. Pokud je přítel nyní slušný a žije spořádaně, tak v tom nevidím absolutně žádný problém.

@Angry_birds ano, stydím se za ročdče, že takto soudí lidi (nikoli za partnera bez SŠ).
Právě, v práci má kolem 30 tis., a i kdyby vydělával 20 tis, tak to přece není to, na čem vztah stojí..Ano, pubertu měl takovou horší, ale teď už delší dobu normálně pracuje, připsívá doma na bydlení (bydlí v RD), není to žádný extremista..normální slušný člověk. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
2249
7.2.21 15:57

Já teda snila o všeličem, ale že by vysněný muž musel mít výšku, to teda ne :mrgreen: :mrgreen:

Soudit člověka podle vzdělání je strašně povrchní…znám lidi s výučňákem a do kapsy by strčili kdejakého vysokoškoláka.

Kolik vašim je? Takhle soudily možná tak moje babičky, ale rodiče teda už ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19710
7.2.21 15:59

Co je to horší puberta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
7.2.21 16:00
@Anonymní píše:
@Angry_birds ano, stydím se za ročdče, že takto soudí lidi (nikoli za partnera bez SŠ).
Právě, v práci má kolem 30 tis., a i kdyby vydělával 20 tis, tak to přece není to, na čem vztah stojí..Ano, pubertu měl takovou horší, ale teď už delší dobu normálně pracuje, připsívá doma na bydlení (bydlí v RD), není to žádný extremista..normální slušný člověk. Díky

Rodiče se s tím budou muset srovnat. Já zase chápu, že pro studovanou dcerunku chtějí to nejlepší. Vzdělání o charakteru zase tak moc nevypovídá. Třeba neměl dobré podmínky ke studiu nebo prostě dělá řemeslo, které ho baví. Nevidím na tom vůbec nic špatného. Pokud to mezi vámi klape, tak proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 16:03
@Rive píše:
Já teda snila o všeličem, ale že by vysněný muž musel mít výšku, to teda ne :mrgreen: :mrgreen:

Soudit člověka podle vzdělání je strašně povrchní…znám lidi s výučňákem a do kapsy by strčili kdejakého vysokoškoláka.

Kolik vašim je? Takhle soudily možná tak moje babičky, ale rodiče teda už ne :nevim:

@Rive jo, já to myslela s nadsázkou, chápeme se, raketový inženýr, dr., právník :mrgreen: ale to jsem spíš brala podle toho, že jako student se pohybuji mezi lidmi s VŠ logicky :mrgreen:
Ano, je…
Mamka má 51, táta má 63.říkají mi, že právě za nich to bylo jinak, že ani tolik příležitosti jít studovat nebylo atd :roll: a občas mají takové ty otázky typu „A tobě by nevadilo, když ten člověk je úplně jinde?“ apod

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 16:05

-

• Citovat
  • Nahlásit
6875
7.2.21 16:06

Hele i ten co dela rukama muze byt milionovy clovek a naopak clovek s dvema VS muze byt naprosty nepouzitelny.

Kazdopadne je problem u tebe, ze se za nej nedokazes postavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909

Chudák ten kluk/chlap uz z toho napsanýho je vidět, že se geny nezapřou. Až opadne zamilovanost, tak aby to neslyšel i od přítelkyně. Tohle fakt nechápu. Snad jde o to jak se bude chovat a ne jaký má školy a rodiče s ním snad žít nebudou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@divine woman píše:
Co je to horší puberta?

@divine woman no právě nechal školy, pak chvíli pracoval od ničeho k ničemu, poflakování s kamarádama (ale drogy atd ne!), atd..ale to už je pár let zpátky..prostě dělal kraviny, ale sám to ví a uvědomuje si to

• Citovat
  • Nahlásit
909
7.2.21 16:07
@Cenarius píše:
Hele i ten co dela rukama muze byt milionovy clovek a naopak clovek s dvema VS muze byt naprosty nepouzitelny.Kazdopadne je problem u tebe, ze se za nej nedokazes postavit.

Přesně :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 16:07
@Angry_birds píše:
Rodiče se s tím budou muset srovnat. Já zase chápu, že pro studovanou dcerunku chtějí to nejlepší. Vzdělání o charakteru zase tak moc nevypovídá. Třeba neměl dobré podmínky ke studiu nebo prostě dělá řemeslo, které ho baví. Nevidím na tom vůbec nic špatného. Pokud to mezi vámi klape, tak proč ne.

@Angry_birds díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15483
7.2.21 16:08

No tak evidetně sis našla ideální cestu, jak se od rodičů odpoutat.

Holt nebudou schvalovat tvého partnera.

a ty se taky smiř s tíím že tvůj partner nanaplnuje tvoje plány. To je holt život. Respektive nejdříve se s tím srovnej sama, pak bude jednodušší si to ustát doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat