Rodina cpe dětem něco, co nechci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rerere
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 08.04.19 22:12
Rodina cpe dětem něco, co nechci

Už fakt nevím, jak se k tomu postavit, kromě úplného přerušení styku a to nechci. Moje máma neustále dává dětem sladkosti i přes moje prosby a zákazy. S argumenty že ve školce jim to taky dávají, kamarádi jim to dávají, prostě se jim to dává všude a ona to s tou 1 susenkou, lizatkem, bonbonem už nevytrhne. Naprosto stejná situace jako se psem, kterého neustále prekrmovali nevhodným jídlem, protože on chudáček to chce. Takže děti to chtějí, nechtějí radši ovoce, se jich prý mám zeptat. Když oponuji tím, proč se jich na to vůbec ptát, proč jim to vůbec nabízet a nedat jim zrovna ovoce tak prý proto, že to přece mají rádi. Kdyby byly děti zdravé, neřešila bych to, ale syn je ekzematik, alergik, neustále záněty horních cest dýchacích, nepotřebuje to ještě podporovat nezdravou stravou a temahle sra.kama. Tak prý to přeháním a my jsme to taky jedli a prostě pořád dokola a je to jak hrách ne stěnu házet. Tak co mám dělat jiného, než fakt se nestykat? Už takhle se snažím stykum vyhýbat, když to prostě nevysvetlim, teď na velikonoce taky nevím, jak to udělat, muž chce s dětmi jít koledovat, navrhovala jsem radši na výlet, to ne, to on chce jít na koledu, tak stejně nezabráním tomu, aby mi dítě nacpali něčím, co mu škodí a ještě si u toho nepotrasli rukama že teď můžeš, máma to nevidí. Ale že nejvíc to ubližuje jemu to nepochopí, magor blaznivej jsem já..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
blobfish
Závislačka 4696 příspěvků 08.04.19 22:19

Řešila jsem to tak, že jsem to dětem jako schovala „na potom“ a pak jsem to vyhodila. Děti o tom věděly, vysvětlila jsem jim, že babička to myslí dobře a proto je slušné to přijmout a hezky poděkovat, nicméně není povinnost to pak jíst. Přijaly to dobře, navíc babička kromě cukrovinek zpravidla přinesla i pomeranče nebo něco takového, tak to si samozřejmě snědly. Než jsem přistoupila k tomuto řešení, snažila jsem se to babičkám vymluvit, marně.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 08.04.19 22:19

Přestat hysterčit. Opravdu jsou ti sladkosti důležitější, než vztahy v rodině?

Respektive ono to je především o pocitu kontroly - o tom, že ti nejspíš chybí a snaíž se to řešit skrze kontrolu stravování a to tak usilovně, že se kvůli tomu hádáš se svými nejdůležitějšími lidmi.

Pokud tvůj syn doma jí normální vyváženou stravu, tak mu sladké fakt neublíží. Problém je když to jí pořád a v nadměrném množství.

Je jasné, že se o něj bojíš, ale bohužel namísto konstruktivního řešení ses upjala na slaměného panáka a ještě tím způsobuješ konflikty, protože prostě realita se tvým, představám odmítá přizpůsobit.

Ostatně - pokud svým blízkým svoje prosby o změnu jejich chování budeš podávat jinak, než jak to děláš doposud, tak je možné, že tě budou poslouchat. Inspiraci hledej v https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Příspěvek upraven 08.04.19 v 22:20

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 08.04.19 22:20

No, asi to trochu přeháníš a to i na můj vkus. Taky se snažím syna od sladkostí držet dál, ale fakt nedělám hysterické scény kvůli sušence jednou za čas, kterou dostane od babičky. Ovoce mu dáváš ty celou dobu… Štve te víc ta sladkost, nebo to, že tě,, obcházejí" a dělají si, co chtějí?

Stypsna
Stálice 66 příspěvků 08.04.19 22:23

Za mě se nejedná o situaci, která by byla hodna přerušení rodinných vazeb. Buď ráda, že máš maminku, která se stará, byť ne příliš vhodným způsobem. Pokud chodíte na návštěvu s dětmi párkrát do týdne, tak se nic neděje, jinak sladkosti schovat „na později“…

blobfish
Závislačka 4696 příspěvků 08.04.19 22:26

Tak já zase nevím, proč by měla zakladatelka přistupovat na chování příbuzných. Přece když mi rodič dítěte řekne, že si něco nepřeje, nebudu to dělat. Nechtít, aby dítě dostávalo nekvalitní sladkosti, není nic zavrženíhodného.

rerere
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 08.04.19 22:29

Máte pravdu v tom, že hystercim, protože se to fakt Vali že všech stran a nezabranim tomu, tak se aspoň snažím, aby ti nejbližší mu tím neublizovali, ale jsem za blázna a dítě div netyram tím, že mu nechci nechat nalít půllitr Coca coly a k tomu dát susenku a zajist ji čokoládou. Kdyby z toho neměl ekzémy, bylo by mi jedno…

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 08.04.19 22:32

Já taky byla přesvědčená jak dcera nebude jíst nic sladke do aspon 5ti let…no budu ji tři a kinder vajíčko už zná a je nejoblíbenější. Nejsem nadšená ale nějak to beru. Musí sníst snídaní, oběd večeři. Ovoce, zeleninu. Naštěstí jí vše bez problému. takže jednou za den někdy za tři dny jak kdy má nějakou tu sladkost. Níkdy ne více než jednu denně. Zase myslím jak to bude mít dítě zakázané tak se pak k tomu dostane jinde a bude jak utrhnuté z řetězu…časem si začnou děti sami kupovat svačinky atd…všeho prostě s mírou

Šarlota4
Extra třída :D 10785 příspěvků 08.04.19 22:33

Ja to chapu me taky vadi jak vsichni rikaji “ vsak obcas nevadi “ a ja s tim plne souhlasim! A nemam s tim zadny problem. Jenze co je obcas? U nas to je ve skolce, vanoce, velikonoce, narozky, navstevy, mame 4 babicky a dedy, tety, strejdy, rodinne kamarady, ruzne oslavy deti a vsichni neco tahaj! Ted jsem davala na jednu akci 7!!!!!!! kilogramu sladkosti, ktere k nam nanosili vsichni behem par mesicu. Samozrejme bych taky rada mela obcas sama prostor pro to, dat diteti neco jinyho nez okurku. Ja se tedy musim priznat, eze jsem ty nejblizsi co se s nami stykaji casto vycvicila a nosi ovozel, casopisy apod.

ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 08.04.19 22:37

V mé přítomnosti prostě na rovinu řeknu ne, ještě se mi nestalo, aby někdo něco dělal přímo přede mnou přes můj zákaz.Pokud hlídají v mé nepřítomnosti, vyznávám heslo „co oči nevidí“, jsem šťastná, že hlídají, vyjádřím názor, ale neřeším (zubama skřípu potají). Není to natolik často, abych kvůli tomu nespala, a dobré rodinné vztahy jsou pro dítě přednější než to, aby nesnědlo kus nekvalitné čokolády. A děti nejsou blbé, velmi rychle pochopí, co si můžou dovolit u rozmazlovací babičky a co doma. A rozmazlovací babička buď sebou nechá cloumat, protože dítě chce, nebo jí dojde, že nějaké limity mu nastavit musí, byť možná budou oproti mým posunuté.
Koneckonců co prarodiče, teď jsem byla nečekaně v nemocnici a jeho vlastní otec najednou musel fungovat 24/7 a velmi brzy mu došlo, že to, že něco dítě chce, je občas cesta do pekel :-)
Nejvíc bonbónů tahalo dítě ze školky, tak jsem vždy dala pár stranou a zbytek poslala manželovi do práce, kolegové si dali rádi :-)
S dítětem sama mluvím a vysvětluju, proč je jablko lepší než lízátko, a tajně doufám, že mu to třeba jednou docvakne, ale popravdě i školák má stále preference jasné.

rerere
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 08.04.19 22:38

Jojo, já neustále prosím, ať jim dají ovoce, ale je to marný, je to marný je to marný. Přesně, taky bych jim. Ráda občas dala tu sladkost já, a ne že už jsi dneska měl ve školce, od babičky, od kamaráda… Taky máme zavedeno že 1 denně, ale stejně jich je vždycky víc, a jemu to bohužel fakt neprospívá.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1878 příspěvků 08.04.19 22:50

Já myslím, že ať tak či onak, vzít dítěti prarodiče kvůli sušenkám, je příliš.

blumen
Hvězda diskuse 48270 příspěvků 08.04.19 22:51

Rerere: z nejakeho duvodu nemas v rodine respekt. Bych neprosila, ale dupla si. U ekzemu ditete to respektovali automaticky vsichni. Ted uz je mi to jedno, ekzem ji nastesti zmizel, tak si ted uzivala u prarodicu tyden. A doma ma zase nas rezim.

LaPaloma
Závislačka 2611 příspěvků 08.04.19 23:18

Rerere: my to jako děti samozřejmě neměli, to víme všichni. Taky jsme nebyli tak tlustí a hodně z nás mělo lepší zuby než děti dnes.

Já to normálně vyhazuju. Nekoupilas to, neřeš to. Kor ty nejhnusnější věci, co smrděly po barvivech a čokoláda pálila v krku, to letělo ihned po odchodu babičky - dětem jsem to ukázala a řekla - Tak tohle prostě nikdo jíst nebude - a letělo to.
Druhý den jsem to ještě jednou probrala a než přišly ze škol, bylo toho polovička.
Moje matka mi zkrmila starší dítě, máme s tím co dělat, nosí si zbytečných 5 kg a je to škoda. Bylo to štíhlé dítě do jisté doby, než se moje matka zbláznila.

Markéta80
Hvězda diskuse 43165 příspěvků 08.04.19 23:31

to je jim jedno že to dítěti škodí? říct co mají nosit místo sušenek a čokolád a pokud přinesou pět co vadí tak sebrat a dát do skříně a třeba jim to dojde. Taky jsme tchýni řekla že mandarinky at malé vůbec nedává tak jí dá banán nebo hrušku. Pokud mne někdo řekne že nemám dávat dítěti čokoládu tak je snad normální se zeptat co můžu přinést místo toho. Navíc když vidí že dítě má zdravotní problémy.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama