Rodina k nám nechce jezdit

Anonymní
4.8.20 14:40

Rodina k nám nechce jezdit

Ahoj všichni, asi se potřebuju vypsat a upustit páru, a možná taky zjistit, jestli to je takhle i u někoho jiného. S manželem bydlíme v Brně, v dubnu se nám narodila dcera. Do té doby, než se narodila, jsme vždycky na návštěvy jezdili my, nějak jsem to neřešila, nevadilo mi to. Manželova rodina bydlí do 20 km od Brna, moje cca 100 km. Když se malá narodila, neřešila jsem dál, korona byla v plném proudu, bez socializování jsme vydrželi skoro do konce šestinedělí. Tchyně šla v té době jednou s manželem s kočárkem na procházku, tchán se stavil, když jel náhodou kolem (jsou rozvedení). Jednou jsme jeli na návštěvu k rodině tchána, jednou ke tchyni, k našim vůbec, takže moji rodiče dceru ještě vůbec neviděli. Malá ale postupem času začala být hysterická v autě, takže naše cestování skončilo a dostávám se tím k jádru problému, který mě neskutečně žere. Všichni nám pořád volají, jak by chtěli malou vidět, že máme přijet, že se nikdy neukážeme, ale sami se nedokážou ukázat se u nás, i když tak hrozně chtějí. U mých rodičů už jsem rezignovala, ale nechápu to a mrzí mě to. Jezdí k mojí sestře poloviční cestu i několikrát i týdně, ale k nám je to nepřekonatelný problém.
Je to takhle normální všude? Nebo to přijde jen mně, že je jednodušší a pro dítě přijatelnější varianta, když přijede návštěva k nám?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
756
4.8.20 14:48

Mam rodiče 250 km daleko a přijeli hned jak to šlo (mamka byla po operaci), tchánovci bydlí blíž a jezdí často, my za nimi taky (vlakem, auto nemáme). Takže ano, přijde mi normální netahat malé dítě příliš daleko, tím spíš, když je rodina v pohodě schopná za vámi dojet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
4.8.20 14:48

A řekli důvod proč nechcou přijet k vám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
4.8.20 14:50

Ano, je to vsude. Nebo aspon u nas jo. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
4.8.20 14:51

Taky mi prijde, ze se u nas z obou stran spis ocekava, ze prijedeme my. Je to ctyrhodinova cesta s autem, kdyz nepocitam zastavky. Ale uz jsem se naucila rikat, ze napr. tento mesic se nam nehodi prijet a jestli chteji, mame volny ten a ten vikend. Jestli prijedou nebo ne, to uz je na nich. Urcite je jednodussi, aby prarodice prijeli k vam s cistym spodnim pradlem (pokud jim to jejich mobilita dovoli), nez aby clovek tahal lahvicky, mliko, hracky, deku, postylku, leky, plenky, hygienu, lehatko do vany, monitor dechu a dalsi podobne veci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6477
4.8.20 14:53

Jednodušší to je, dítěti je obvykle úplně jedno kde je, hlavně ze má u sebe matku. U nás to je jak kdy, někdy prijedeme my, někdy rodina k nám. Rozhodne si nevynucuju kvůli tomu, ze mám mimino aby se všichni sebrali a jeli k nám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22002
4.8.20 15:01

A řekla jsi jim to, kdfyž ji tak chtějí vidět, ať ráčí přijet?

Jinak tchýně bydlí 2 minuty autem od nás, ale pokud jsme jí děti nedovezli až pod nos, tak by je taky neviděla, jak je rok douhej.

Totéž moje máti (30-45 minut autem) - tam je to teda dáno i tím, že pracuje, má blbou pracovní dobu, nemá auto, výlet k nám autobusem je pro ní vždy trochu bojovka, ale už se zlepšuje. Letos už sem takhle pojede podruhé (za těch 7 let to absolvovala už celkem asi 5×, na narozeninové oslavy se nechává dovézt).

U nás teda nikdo extra nepindal, jak moc rád by je viděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7834
4.8.20 15:05
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, asi se potřebuju vypsat a upustit páru, a možná taky zjistit, jestli to je takhle i u někoho jiného. S manželem bydlíme v Brně, v dubnu se nám narodila dcera. Do té doby, než se narodila, jsme vždycky na návštěvy jezdili my, nějak jsem to neřešila, nevadilo mi to. Manželova rodina bydlí do 20 km od Brna, moje cca 100 km. Když se malá narodila, neřešila jsem dál, korona byla v plném proudu, bez socializování jsme vydrželi skoro do konce šestinedělí. Tchyně šla v té době jednou s manželem s kočárkem na procházku, tchán se stavil, když jel náhodou kolem (jsou rozvedení). Jednou jsme jeli na návštěvu k rodině tchána, jednou ke tchyni, k našim vůbec, takže moji rodiče dceru ještě vůbec neviděli. Malá ale postupem času začala být hysterická v autě, takže naše cestování skončilo a dostávám se tím k jádru problému, který mě neskutečně žere. Všichni nám pořád volají, jak by chtěli malou vidět, že máme přijet, že se nikdy neukážeme, ale sami se nedokážou ukázat se u nás, i když tak hrozně chtějí. U mých rodičů už jsem rezignovala, ale nechápu to a mrzí mě to. Jezdí k mojí sestře poloviční cestu i několikrát i týdně, ale k nám je to nepřekonatelný problém.
Je to takhle normální všude? Nebo to přijde jen mně, že je jednodušší a pro dítě přijatelnější varianta, když přijede návštěva k nám?

Mám to stejně. i od nas se očekává, že budeme jezdit pouze a jen my. Nikomu nevadí, ze nabalit 3 děti ještě třeba s kočárek, cestovní postylku atd je trochu náročnější a že takto asi nebudu pendlovat každý víkend. Jezdíme, když nám to vyhovuje, nenechám se vydírat. Když skuhraji, řeknu prijedte, jste vítáni a hned je ticho po pěšině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
4.8.20 15:05
@Svistice píše:
A řekla jsi jim to, kdfyž ji tak chtějí vidět, ať ráčí přijet?

Jinak tchýně bydlí 2 minuty autem od nás, ale pokud jsme jí děti nedovezli až pod nos, tak by je taky neviděla, jak je rok douhej.

Totéž moje máti (30-45 minut autem) - tam je to teda dáno i tím, že pracuje, má blbou pracovní dobu, nemá auto, výlet k nám autobusem je pro ní vždy trochu bojovka, ale už se zlepšuje. Letos už sem takhle pojede podruhé (za těch 7 let to absolvovala už celkem asi 5×, na narozeninové oslavy se nechává dovézt).

U nás teda nikdo extra nepindal, jak zmoc rád by je viděl.

Tyjo tak stou tchyni to máme stejně. Ještě teda když k ní jedem 1× týdne nezapomene dodat,, oni tě doma schovavaj předemnou, dlouho jsem tě nevidela". Jako kdyby nemohla těch pár metrů dojet. :roll: V zimě čekáme druhý, a můžou všichni zapomenout na to že budem balit a tahat dve mimina autem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22002
4.8.20 15:18

@mackA159 Moje máti to jednou teda vyšperkovala tím, že jako málo jezdíme. Přitom jsme tam byli vcelku pravidelně 1× měsíčně o víkendu i s přespáním (a to mám děti necelá dva roky od sebe, takže si asi dokážeš představit to balení). Takže to jsem jí teda tenkrát vysvětlila, že víc jak jednou za měsíc tohle absolvovat nehodlám, navíc nechci mít zabité víkendy jen kvůli tomu, aby babička viděla vnoučátka, protože máme i jiné zájmy.

Přitom nemůžu říct, že by babičky na děti prděly nebo o ně nestály. Vztahy máme dobré. jen jsou prostě nějaké moc pohodlné hnout se z toho „svého“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 15:19

K nam se taky moc nejezdi. Rodice byli za celou dobu, co tu bydlime (8 let), petkrat, bydli 300km. Druha rodina bydli cca 200km, byli u nas mozna 10×, ale u svagrove, co bydli 20 minut od nas, jsou co vikend. Jeste k tomu tchan uz par let pracuje v Pze, kde bydlime, od srpna tu dela i tchyne a necekam narust navstev :nevim:

Pro uplnost, ke tchyni jezdíme 2× rocne, vic se mi uplne nechce, protoze neni schopna respektovat potravinove alergie. K rodicum tak 3-4× rocne, preci jen je to dalka, navic se dvema detmi. Kvuli urvane mladsi jezdime vlakem, v aute to nedava.

• Citovat
  • Nahlásit
160
4.8.20 15:19

Jóóó, tak manželova rodina taky chtěla syna rychle vidět, ale jedině tak, že my přijedeme. Tak jsme prostě nepřijeli. :D Jasně, že cestovat s miminem je náročnější než bez něj, máš úplnou pravdu a být tebou, nikam nejezdím. Jinak u tvých rodičů je to fakt „výkon“, takhle se nevypravit za vnučkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
4.8.20 15:23

Ja mam obe varianty. Nasi jednou za rok k nam, deti jim vozim co 14 dni pod nos. A to jsou od nas 20 minut a jezdim k nam do mesta i nakupovat. Kolikrat slysim, jak jeli okolo. Stejne tak volaji snad jedine v pripade nouze, ale jakmile jim tyden nezavolam, tak jsou dotceni. Tchyne pro zmenu 10 minut pesky a zjevuje se pravidelne, nekdy denne u skoly, skolky, pripadne za vratky, ale to uz jsem nekdy opravdu neprijemna. Prijatelne je pro me jednou za tyden. Takze si clovek nevybere a snad radsi ta prvni varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
4.8.20 15:27

Cestujeme hodně a neumím si představit, že bychom to ukončili, protože je dítě hysterické :nevim:
To k vám mají všichni jezdit jen proto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
4.8.20 15:29
@Hoa Mai píše:
Mám to stejně. i od nas se očekává, že budeme jezdit pouze a jen my. Nikomu nevadí, ze nabalit 3 děti ještě třeba s kočárek, cestovní postylku atd je trochu náročnější a že takto asi nebudu pendlovat každý víkend. Jezdíme, když nám to vyhovuje, nenechám se vydírat. Když skuhraji, řeknu prijedte, jste vítáni a hned je ticho po pěšině.

Hehe, jak kdybych to psal ja. Porad jezdete, jezdete a dlouho jste tu nebyli a kdyz se rekne, ze jsme doma porad, ze muzou dojet kdykoliv, tsk jenom viiis, auto zlobi, moc se nam to zrovna nehodi apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama