Rodina mě stále bere jako dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.03.18 22:21
Rodina me stale bere jako dite

Potrebuju se trosku vyzpovidat a taky bych chtela vedet co si o tom myslite.
Ma rodina me stale vidi jako pubertacku a to mi bude zanedlouho 22 let. Pokazde co jsem udelala nejaky krok dopredu me zpochybnovali jak to nedokazu, ze se o sebe nepostaram atd. Pred 2 lety jsem se odstehovala od mamky a ziji spolecne s pritelem uplne v pohode, ale vsichni byli proti tomu a dokonce ani nechteli abych s nim byla. Jsme spolu uz 6 let a navic cekame miminko. Kdyz jsem jim to oznamila, vsichni opet byli proti a dokonce me nutili k potratu, ze na to nemam, ze nedam ani porod, ze jsem strasne mlada a ze si zkazim cely zivot, proste ze si to ani predstavit neumi.
Po nejakem case se to ted ustalilo, moc s rodinou kvuli tomu nekomunikuju a ted najednou by se strasne se mnou chteli bavit, a chteji vedet o mem tehotenstvi, miminku, jak se citim… jenze ja se s nema o tom nedokazu bavit. Citim se kvuli nim jako ze nemam ani pravo byt mamou, ze nemam na to mit dite takhle mlada. Moc bych chtela vsechno s nemi sdilet, ale citim se kvuli tomu jak me vidi, zle. Nemuzu o mem tehotenstvi nadsene vypravet kdyz me dlouho premlouvali k potratu. Co si o tom myslite? Mam jim dat sanci a prekousnout to? Nevim ani jestli bych to zvladla.

Reklama

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 29.03.18 22:33

To mě mrzí, že nemáš v rodině oporu. Myslíš tím oni - rodiče? Jestli se na to cítíš, řekni jim o tom, co cítíš a jaké máš kvůli nim sebevědomí. Pokud nechceš, tak jim to prostě dokaž, že to zvládneš :kytka:

rena621
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 29.03.18 22:52
@Anonymní píše:
Ma rodina me stale vidi jako pubertacku a to mi bude zanedlouho 22 let. Pokazde co jsem udelala nejaky krok dopredu me zpochybnovali jak to nedokazu, ze se o sebe nepostaram atd. Pred 2 lety jsem se odstehovala od mamky a ziji spolecne s pritelem uplne v pohode, ale vsichni byli proti tomu a dokonce ani nechteli abych s nim byla. Jsme spolu uz 6 let a navic cekame miminko. Kdyz jsem jim to oznamila, vsichni opet byli proti a dokonce me nutili k potratu, ze na to nemam, ze nedam ani porod, ze jsem strasne mlada a ze si zkazim cely zivot, proste ze si to ani predstavit neumi.
Po nejakem case se to ted ustalilo, moc s rodinou kvuli tomu nekomunikuju a ted najednou by se strasne se mnou chteli bavit, a chteji vedet o mem tehotenstvi, miminku, jak se citim… jenze ja se s nema o tom nedokazu bavit. Citim se kvuli nim jako ze nemam ani pravo byt mamou, ze nemam na to mit dite takhle mlada. Moc bych chtela vsechno s nemi sdilet, ale citim se kvuli tomu jak me vidi, zle. Nemuzu o mem tehotenstvi nadsene vypravet kdyz me dlouho premlouvali k potratu. Co si o tom myslite? Mam jim dat sanci a prekousnout to? Nevim ani jestli bych to zvladla.

Ted kdyz jsi plna tehotenskych hormonu beres veci vic precitlive. Jestli Ti nedela dobre kontakt s rodinou bylo by dobre se s nima nevidat. Nebo co nejvic zminimalizovat. Byt matkou je tezke a pride i situace kdy toho budes mit nad hlavou. Pece o miminko je ze zacatku silene narocne. Jenze v momente kdy se usmeje na Tebe na vsechno zapomenes. Brecela jsem jak zelva kdyz mi rekla mama prvni slovo. Moje mala by dokazala zit bezeme ale ja bez ni uz ne. Rozhodla si spravne a 22 neni malo. Drzim palce to dobre dopadne.

Petruna21
Echt Kelišová 9442 příspěvků 29.03.18 23:04
@Anonymní píše:

Vykašli se na takové řeči a ukaž jim že vše zvládáš na jedničku :)
Jinak je to jak kdybych to psala já délka vztahu, věk a i to miminko :D :palec: krom tedy tvé situace.

Paralenka červená
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 30.03.18 00:16
@Martina84 píše:
To mě mrzí, že nemáš v rodině oporu. Myslíš tím oni - rodiče? Jestli se na to cítíš, řekni jim o tom, co cítíš a jaké máš kvůli nim sebevědomí. Pokud nechceš, tak jim to prostě dokaž, že to zvládneš :kytka:

Proč by měla někomu něco dokazovat?

mrav
Závislačka 3527 příspěvků 30.03.18 03:39
@Paralenka červená píše:
Proč by měla někomu něco dokazovat?

Možná to @Martina84 napsala špatně, měla napsat ukaž jim, že na to máš.

Procházející
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 30.03.18 06:22

Oni se o tebe bojí, to je celé. Každý rodič doufá, že určité milníky přijdou později, protože „později vše bude lepší“. Taky težko vídí, že někdo tak hrozně rychle dospěl. Řekni jim to, jsi dospělá, tak jim řekni, že tě jejich chování zraňuje. A uvidíš, že ti řeknou, že to tak nemysleli, že si to tak nemáš brát. Všichni máme často hloupé řeči.
Když se tě zeptají na miminko, tak jim řekni, že je zajímavé, že se ptají, když tě poslali na potrat. Dáš jim najevo, že tě zranili.

Já děkuji Bohu, že už mi není dvacet. Už vím, že lidi (i já) mají často blbý řeči a ještě častěji reagují nevhodně. Spoustu řečí už si neberu osobně, protože vím, že každý je nějaký a líp to neumí… :srdce:

Verun83
Echt Kelišová 8026 příspěvků 33 inzerátů 30.03.18 08:26

Za sebe. Bud sobec, mysli na sebe, nedelej nic, co ti nedela dobre. Ja jsem drzka, takze ja bych jim naferovku rekla: tak nejdriv me nutite jit na potrat, a ted vas moje tehotenstvi zajimava? To jako vazne?? Pekne drsne. Mozna se chytnou za nos. A kdyby zacali kecat neco o tom, ze si mysleli, ze to nezvladnes. Tak bych jim rekla. Jsem dospela, nepreju si, abyste mi mluvili do zivota a mych rozhodnuti!
Ja ti rozumim. Moje mama negovala vse, co jsem ji rekla. Ve 20 jsem se odstehovala 110km od nich a zila si bez nich, nesverovala se, jak valcim. Vedela jsem, ze bych si vyslechla, at se vratim a vse by to jen zhorsovalo. Ted mam deti, dum, mama mela tendence vse hodnotit, kam zasadit strom, a proc jsme ho dali sem a ne tam. Takze jsem ji razne rekla, ze od ni hodnoceni nepotrebuju, ze snad mam muze a je to nas zivot a nepotrebuju nevyzadane rady. Bez urazky. Vzala to a uz to nedela. Nekdy je proste potreba nastavit hranice, protoze rodice si obcas neuvedomuji, co jejich reci zpusobuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrácený dopis doubického vraha: „Před vraždou byla statečná,“ vzkázal rodičům

Jejich dceru zabil brutálním způsobem. Škrtil ji několik hodin, do toho její... číst dále >

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Sex jako poprvé. Po rekonstrukci panenské blány touží i padesátnice

Rekonstrukce panenské blány sice není v Česku zákrok úplně běžný, ale občas... číst dále >

Reklama