Rodina mého přítele (manžela)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 01:15
Rodina mého přítele (manžela)

Ahoj, mám 8 let přítele. Za chvíli manžela. Čekáme spolu první dítě, takže šetříme na vybavicku, zvelebení bydlení atd. prostě, znáte to.
Problém je jeho rodina. Ještě jsem nezažila, že by si půjčovala matka od svého syna penize. Děje se pravidelně měsíčně, když ji prostě do pár dnů dojde výplata a nikdo neví kam ani její manžel. Je to sice pár stovek až tisícovka a vzhledem k tomu, že to asi vrátí (přítel tvrdí) já se o to zas tak moc nestarám, je to jeho rodina a jeho věc, ovšem už to registrují delší dobu a docela mě to znepokojuje. Mají dceru, která jde na střední a na intr a už padlo i to, že potřebuje holce na základnu vybavení pro školu a že nemá…nechápu ale což. Ovsem ještě potom každý měsíc ji platit školu, intr, obědy a ještě kapesné, když nemá ani teď, no mám z toho docela větry a věta o pomoc už padla před přítelem akorát nepřímo…jakože „já nemám, kde na to vezmeme apod“. Naštěstí mi doma řekl, že bude mít své dítě a nemůže živit i ségru, ale jasně že je nám ji líto. A také se mi vždy svěří, že matka chce půjčit a že nechápe kam peníze dává a asi také mu to už vadí, ale máma je máma pořád no. Jenže to už je šílený, byla u nás jednou na návštěvě (zkontrolovat nám dům) byli jsme s přítelem mimo CR. V dóze na polici byli 2tis. a jakmile je zahlédla, už volala že si půjčí 600kc. Přítel souhlasil, no já mlčela ale cumela jak blázen co tohle je.
Přitom oba mají příjem. Mají vlastní dům. Jedno dítě 15lete. Přítele matka si teď vzala i na splátky auto. Mmj. přítel už ho musel několikrát opravovat a měnit olej (za své) no a teď prý potřebuje nový výfuk, ale nemá na něj.
On jako hodný kluk chce pomoci já to chápu, jsou to rodice. Možná kdyby jeho matka ještě nejezdila 5× do měsíce 40km za rodiči a několikrát do města, tam nekupovala asi blbosti, nebo už nevím…nebo včera s námi nešla na zábavu a tam dceři asi 5× platila kolotoč, pak by jsem věřila, že je to nějaká nouze, ale takhle, fakt ne. Chudák se chová přece jinak :nevim:
Já tohle neznám, mě mamka spíš dává než po mě chce. A za každou pomoc jsem ji vždy byla vděčná. Teď už jsme s přítelem samostatní a oba máme příjem, máme se víc než dobře a nenapadlo by mě od ní něco chtít natož ona ode mě. Naopak na miminko už nakupuje, kdežto přítele mamce říci, že kdyby sehnala tohle tak nám pomůže, to prostě nemá cenu. Nechci od nich nic, ale to, že oni pořád od přítele, to je už dostává. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 29.07.19 03:54

Asi bych si s přítelem promluvila, jako jestli jemu pár stovek měsíčně nechybí tak ok, ale platit ségře školu atak mi taky přijde dost. Asi by neškodilo mamince utnout příjmy od vás, aspoň by se naučila líp hospodařit, kdyby jeden měsíc nevyšla a skončila na suchých rohlicich. Já tohle taky neznám, mě by hanba fackovala tahat prachy z rodičů, natož z dětí (jasně jednou se stát může, ale ne každý měsíc pravidelně) :think:

Annabela11
Závislačka 4211 příspěvků 29.07.19 06:45
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 8 let přítele. Za chvíli manžela. Čekáme spolu první dítě, takže šetříme na vybavicku, zvelebení bydlení atd. prostě, znáte to.
Problém je jeho rodina. Ještě jsem nezažila, že by si půjčovala matka od svého syna penize. Děje se pravidelně měsíčně, když ji prostě do pár dnů dojde výplata a nikdo neví kam ani její manžel. Je to sice pár stovek až tisícovka a vzhledem k tomu, že to asi vrátí (přítel tvrdí) já se o to zas tak moc nestarám, je to jeho rodina a jeho věc, ovšem už to registrují delší dobu a docela mě to znepokojuje. Mají dceru, která jde na střední a na intr a už padlo i to, že potřebuje holce na základnu vybavení pro školu a že nemá…nechápu ale což. Ovsem ještě potom každý měsíc ji platit školu, intr, obědy a ještě kapesné, když nemá ani teď, no mám z toho docela větry a věta o pomoc už padla před přítelem akorát nepřímo…jakože „já nemám, kde na to vezmeme apod“. Naštěstí mi doma řekl, že bude mít své dítě a nemůže živit i ségru, ale jasně že je nám ji líto. A také se mi vždy svěří, že matka chce půjčit a že nechápe kam peníze dává a asi také mu to už vadí, ale máma je máma pořád no. Jenže to už je šílený, byla u nás jednou na návštěvě (zkontrolovat nám dům) byli jsme s přítelem mimo CR. V dóze na polici byli 2tis. a jakmile je zahlédla, už volala že si půjčí 600kc. Přítel souhlasil, no já mlčela ale cumela jak blázen co tohle je.
Přitom oba mají příjem. Mají vlastní dům. Jedno dítě 15lete. Přítele matka si teď vzala i na splátky auto. Mmj. přítel už ho musel několikrát opravovat a měnit olej (za své) no a teď prý potřebuje nový výfuk, ale nemá na něj.
On jako hodný kluk chce pomoci já to chápu, jsou to rodice. Možná kdyby jeho matka ještě nejezdila 5× do měsíce 40km za rodiči a několikrát do města, tam nekupovala asi blbosti, nebo už nevím…nebo včera s námi nešla na zábavu a tam dceři asi 5× platila kolotoč, pak by jsem věřila, že je to nějaká nouze, ale takhle, fakt ne. Chudák se chová přece jinak :nevim:
Já tohle neznám, mě mamka spíš dává než po mě chce. A za každou pomoc jsem ji vždy byla vděčná. Teď už jsme s přítelem samostatní a oba máme příjem, máme se víc než dobře a nenapadlo by mě od ní něco chtít natož ona ode mě. Naopak na miminko už nakupuje, kdežto přítele mamce říci, že kdyby sehnala tohle tak nám pomůže, to prostě nemá cenu. Nechci od nich nic, ale to, že oni pořád od přítele, to je už dostává. :nevim:

Tak to je sila tohle uz neni fakt normalni…Budete mit mimco sami potřebujete penize.Ja bych to prostě utla. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 07:02

Někteří lidé jsou prostě finanční negramoti. Na tvém místě bych to chlapovi zarazila. Jestliže si matka vydělává, měla by umět se svými příjmy nakládat. A kecy o segře a intru bych taky utla. Je to její dítě a její povinnost. My teď v rodině řešíme velmi vypečené dědictví a problémy způsobil člověk, který se chová úplně přesně jako tvoje skorotchýně. Žádnej soucit s ní. To na lidi tohoto typu neplatí.

Anetalu
Povídálka 15 příspěvků 29.07.19 07:02

Píšeš, že za chvíli budete manželé, takže to budou i tvoje peníze, měli byste si o tom promluvit, aby po svatbě nebyl pro manžela šok, že mu do toho kecáš

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 29.07.19 07:04
@Annabela11 píše:
Tak to je sila tohle uz neni fakt normalni…Budete mit mimco sami potřebujete penize.Ja bych to prostě utla. :nevim:

Jo a jak bys to utla? Ne, vážně by mě zajímalo, jak bys to ultla. Přítel vydělává, má své peníze, je to jeho máma, ano neumí hospodařit, ale půjčuje si do tisícovky a vrací mu to. Takže jak bys to utla? Poručila bys dospělému vydělávajícímu chlapovi, že už nebude mámě půjčovat peníze Že to utínáš? Nebo jemu samotnému je to nepříjemné dle zakladateky, tak mu budeš ještě nakládat a budeš víc prudit, aby viděl, co je jeho máma zač a přestal sám? Nebo jak bys to utla?

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 29.07.19 07:06
@Anonymní píše:
Někteří lidé jsou prostě finanční negramoti.Na tvém místě bych to chlapovi zarazila.Jestliže si matka vydělává, měla by umět se svými příjmy nakládat. A kecy o segře a intru bych taky utla. Je to její dítě a její povinnost. My teď v rodině řešíme velmi vypečené dědictví a problémy způsobil člověk, který se chová úplně přesně jako tvoje skorotchýně. Žádnej soucit s ní. To na lidi tohoto typu neplatí.

To si jako děláte srandu nebo co? Vy budete něco zarážet dospělému muži?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 07:09

@Šáruší Já už bych teď normálně výhledovou tchyni poslala víš kam, ono tohle chování bere dost nepěkné konce.

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 29.07.19 07:17
@Anonymní píše:
@Šáruší Já už bych teď normálně výhledovou tchyni poslala víš kam, ono tohle chování bere dost nepěkné konce.

hele, nesouhlasím s tím, jak ona hospodaří, já bych takhle žít nechtěla a nehospodařila. Ale jako zase trošku rozumu a zpátečku. Jako jak bys tchyni poslala někam? Do této chvíle tobě není nic do toho, co si přítel dělá s penězi. Bavíme se o částce do tisícovky měsíčně, a ještě je to půjčka, kterou ona vrací. A ty bys jako jeho mámu poslala někam? ještě jste ani nezačali budovat rodinua rodinné vztahy a ty už budeš dělat zle s tchyní a posílat ji někam a zatrhávat něco muži, co teprve uvažuje, že by byl tvým manželem? Takhle se přeci nelze chovat k partnerovi. A když přijde a řekne, že je zoufalý, že má 15letou sestru, že máma s tátou jí prostě nedokáží uživit na té škole, že on vidí, jak ta sestra, která za to nemůže je z toho zoufalá, že by chtěl sestře dávat třeba 1000-2000 měsíčně, dokud bude na té střední, aby měla na intr a na jídlo. Tak co uděláš? Zatrhneš mu to? Jak vůbec můžete u dospělého chlapa používat výrazy typu utla bych mu to, zatrhla bych mu to a podobně? Kvůli půjčené tisícovce měsíčně, to snad nemůžete myslet vážně.

Annabela11
Závislačka 4211 příspěvků 29.07.19 07:18

@Šáruší V prvni rade by se matka měla stydět ma plat jeji muž též…a opravdu ty penize matka vraci? ;) to zakladatelka primo nepotvrdila…Jednou za cas ano ale aby to bylo pravidlo? tak to fakt ne :roll: a jeste zivit sestru? :roll: co to je jako? budou manželé takze to budou penize obou a do toho kecat může!

Příspěvek upraven 29.07.19 v 07:23

Uslava
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 29.07.19 07:21

Promluv si s přítelem něco o tom, že tihle finančně negramotní lidé stejně pořád budou mít málo a on ji nezachrání. Že si prohodili role a on je teď rodič a ona dítě co škemrá o peníze. Kdyby byla vážně nemocná a nemohla pracovat, tak asi je pomoc na místě. Ale pokud má nemocný jen mozek a neumí počítat, tak on jí nic nedluží a nemusí se o ni starat. Budete mít svoji rodinu, budete finance potřebovat. Nehledě k tomu, že cokoliv on jí dá, to je jako kdyby to hodil do kanálu a myslím si, že mu ty půjčky ani nevrací a nebo on řekne, nech si to. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 07:22

@Šáruší Já to myslím smrtelně vážně. Momentálně jsem v hrozné situaci, kdy budu platit za blbost jiných. A začalo to přesně takto. Malé půjčky a pak to gradovalo. A vsadím se, že má ta matka nadprůměrný příjem a utrácí za hovadiny. Někteří lidé si totiž chtějí žít nad poměry a neřídí se zásadou, že smím utratit jen tolik co vydělám nebo méně.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 29.07.19 07:23

@Šáruší
Pro někoho je tisíc korun dost peněz.

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 29.07.19 07:23
@Annabela11 píše:
@Šáruší V prvni rade by se matka měla stydět ma plat jeji muž též…a opravdu ty penize matka vraci? ;) to zakladatelka primo nepotvrdila…Jednou za cas ano ale aby to bylo pravidlo? tak to fakt ne :roll: a jeste zivit sestru? :roll: co to je jako?

To si děláš srandu? Zakladatelka napsala, že muž říká, že mu je máma vrací. Takže dělám z muže lháře nebo co? Jeho matka se nestydí, prostě dojdou peníze, půjčí si do tisícovky od syna, pak mu to vrátí. A ty mu budeš něco zatrhávat? Dospělému chlapovi? I kdyby ten chlap přišel a řekl, že máma s tátou nevychází, že prostě jim dá 1000, tak s tím nic neuděláš. Každý člověk má nárok mít své peníze, bvydělává, je to dospělý člověk, každý člověk má nárok hospodařit si minimálně s částí své výplaty sám, i když má rodinu, říkejme tomu kapesné. Někdo si nakupuje věci na drahého koníčka, měkdo chodí s kámšema na šipky do hospody a utratí ta litr za večer, tenhle muž má holt tu smůlu, že jeho rodiče špatně hospodaří, tak si své kapesné použije tak, že pomůže mámě. A ty bys měla tolik drzosti, že mu budeš něco zatrhávat? I moje malé dítě si může své kapesné použít na co ona uzná za vhodné a nekecám jí do toho. A ty budeš něco zatrhávat dospělému vydělávajícímu muži? Začínám chápat, proč se ti chlapi nežení. To je neskutečný.

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 29.07.19 07:25
@Uslava píše:
Promluv si s přítelem něco o tom, že tihle finančně negramotní lidé stejně pořád budou mít málo a on ji nezachrání. Že si prohodili role a on je teď rodič a ona dítě co škemrá o peníze. Kdyby byla vážně nemocná a nemohla pracovat, tak asi je pomoc na místě. Ale pokud má nemocný jen mozek a neumí počítat, tak on jí nic nedluží a nemusí se o ni starat. Budete mít svoji rodinu, budete finance potřebovat. Nehledě k tomu, že cokoliv on jí dá, to je jako kdyby to hodil do kanálu a myslím si, že mu ty půjčky ani nevrací a nebo on řekne, nech si to. :zed:

pomůže mámě a ty to nazveš hodí do kanálu. A tvrdíš tedy, že její přítel je lhář. On řekl, že mu to vrací a ty tvrdíš, že je lhář a nevrací. Ženský, přeci se vzpamatujte. Můžete nesouhlasit s tím, jak jeho máma žije, ale nemůžete přeci rozhodovat o každé jeho koruně.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama