Rodina nás pomlouvá, protože nepoužíváme chodítko

Anonymní
13.2.21 20:40

Rodina nás pomlouvá, protože nepoužíváme chodítko

Ahoj,

jdu si jen trošku postěžovat. Mám 14 měsíční dcerku. Zatím jen lozí a obchází nábytek. Mně osobně to vůbec nevadí, pediatrička mi řekla, že do 18 měsíců má spoustu času a nemám to hrotit. To samé mi říká i velmi dobrá kamarádka fyzioterapeutka. Moje rodina to však vidí jinak. Kdekoliv se vidíme, první otázka zní, jak je možné, že ještě nechodí. Před týdnem mě moje matka obvinila z toho, že malá nechodí kvůli mě, protože ji nedávám do chodítka. Dokonce jí i chodítko koupila, ale já jsem jí řekla, že se se mnou mohla alespoň poradit, protože bych jí řekla, ať nic takového nekupuje, protože mi chodítko pro malou nedoporučila pediatrička ani fyzioterapeutka. Na to jsem se dozvěděla, že takové kr*vy nemám poslouchat. Dnes odpoledne mi volala sestřenka, že už mi to musí říct, že vždy když se sejde pár členů z naší rodiny (hlavně babička, tety, některé sestřenice a moje matka) největším tématém jsem tam já a moje OPOŽDĚNÉ, nechodící dítě. Jak byla dcera nazvána. Sestřenka se s nimi dnes pohádala, že to není jejich věc, ale bylo jí řečeno, že to je jejich věc, protože oni se musí na chuderku malou dívat jak se trápí a nechodí.
A tak mne napadá, máte nějaký tip co rodině říct, aby nám dali pokoj? Už jsme se několikrát ohradili a snažili jsme se argumentovat odbornými radami, ale nikoho to nezajímá. Asi to nemá cenu a musíme to vydržet, že?
Děkuji za rady. :kytka: a nezlobte se za anonym, už tak je možné, že mne zde někdo z rodiny pozná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.2.21 20:46

Neuděláš nic. Musíš vydržet. Naše dítě bylo chudák, protože jsem ho kojila. Tchýně mi vysvětlovala, že MM je naprosto zbytečné a dítě tím úmyslně trápím a poškozuju. Měla jsem dát Nutrilon. Pak v půl roce neseděl, zase problém, protože dítě v půl roce musí sedět. V roce nechodil. V roce a půl nezvládal v jídle kousky. Ve třech letech nemluvil… Tchýně mi i brečela do telefonu, že se nemůže s vnouckem chlubit kamarádce, protože její vnučka je normální a my máme blbečka :roll:. Chce se to nad to povznést…

• Citovat
  • Nahlásit
487
13.2.21 20:47

No ty bláho. Jako první mě napadá, že bych je poslala do pr… :cert: ale ne, až budou volat jestli můžou přijít, tak bych jim v klidu řekla, že to nebude dobrý nápad, protože moje dcera pořád nechodí a já nechci, aby se museli koukat na moje opožděné dítě.. Že pomlouvají cizí lidi, budiž, ale vlastní rodina..to je hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 20:50

Nojo, moje tchyne s vyucnim listem byla taky vzdycky chytrejsi nez doktori a fyzioterapeuti. Rekla bych jim ze opozdeny jsou oni, kdyz maji tak zpatecnicky nazory a at si je nechaji pro sebe a neventiluji je pred tebou, ze je ti z jejich hlouposti trapne

• Citovat
  • Nahlásit
1102

Jejda tomu se zasměj. To jsou panečku starosti roku. :roll: Nemá cenu nic vysvětlovat, to bude vždycky něco, chození, jídlo, řeč, boty, oblékání, spaní, kočárek, kolo - tamten umí, ona neumí, jaktože…, za nás se to dělalo takhle. Vůbec není opožděná, čím déle leze, tím lépe, posiluje břišní svaly a správné postavení těla. Opožděné dítě se pozná, má špatnou motoriku, úchop, nezájem o okolní svět, nežvatlá, atd. A to asi všechno víš, tak si za tím stůj. ;)

Příspěvek upraven 13.02.21 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16481

Pošli je tam kde slunce nesvítí. Vaše dítě, Vaše názory co používat a co ne. Nic nevysvetluj, když to nefunguje a tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291

Prostě nedávat prostor k diskuzi, vy jste rodiče, máte to podložené odborně a hotovo. A pak si nedělat nic z toho, co si myslí a že vás řeší. Připravit se na to, že takoví jednodušší příbuzní vám pak budou dávat podobné rady celý život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
13.2.21 20:53

Já bych se to snažila ignorovat a asi omezila kontakt. Jako je normální, že maj starší generace někdy jinej názor na výchovu, ale má to svý meze. Je zbytečný se s nima pouštět do diskusí, zjevně maj svou „pravdu“, nepřesvědčíš je, jen se budeš stresovat konfliktem. Bože, taková rodina musí bejt fakt dáreček :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
13.2.21 20:55

Ježišmarjá, ty Tvoje tetičky, babičky, to jsou odbornice jedna vedle druhé. Radu nemám, ty babizny si stejně pojedou svoji pravdu. Být ale ve Tvé kůži, tak pro svůj vlastní klid bych se s nima setkávala na dobu nezbytně nutnou. Dcerka je uplně v cajku. Bude mít aspoň pořádně zpevněný klouby. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
13.2.21 20:56

Pošli je do pr.dele. Ať si koupí svoje chodítko každej a můžou si nasimulovat rovnou seniorskej mejdan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
13.2.21 21:01

Úplně slyším moji tchýni. Ne teda v tomhle směru ale ta zase nadává, ze ročnímu klukovi nedám bananky v čokoládě a susenku a jo vlastně taky, ze ještě nechodí, jak je to možný a proč poslouchám doktory, ty vědí prd. No, mě už nervy došly. Klukovi samozřejmě dam i sladký občas, ochutná od nás všechno, ale nevidím důvod mu to dávat denně. Už jsem na ni byla ostřejší, nepomohlo to. Taky jde o to, jakou mají povahu. Jestli jako moje tchyně, nepomůže ani kdybys ji poslala na konec zeměkoule. Pořad si mele to svoje a otravuje :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8239
13.2.21 21:02

Tak až by zavolali tak bych jim řekla ať se neobtěžují jezdit ať se na tu chudinku nemusí dívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
13.2.21 21:03

Intenzivně posílat kam slunce nesviti a nekazit si tim den. A zbytecne se nehadat a nevysvetlovat. Prostě ji do choditka nedame a tecka. Treba je to prestane bavit.. Musite byt silni v kranflecich, protoze takovyhle pribuzni budou mit neustale neco k reseni. Ted je to chuze, za chvíli nocnik, pak mluvení.. Je treba je usmernit hned na zacatku, jinak se z toho zblaznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 21:03

@prejeta_zaba Proč mi tedy na moje starosti roku reaguješ? Bohužel všichni bydlíme v menším městě, kde se i poměrně často potkáváme a při KAŽDÉM setkání, byť jen na ulici, neustále poslouchám otázky jestli už jako konečně chodí. Prostě mě to jejich chování mrzí. A když mi i dnes volala naštvaná sestřenka, že se pomlouvajících diskuzí zúčastňuje i moje matka, vše už na mě spadlo uplně. Jako s mojí matkou jsem nikdy neměla bohužel žádný extra krásný vztah, ale že bude pomlouvat svoji vnučku, to už je na mě moc.

• Citovat
  • Nahlásit
13268
13.2.21 21:05

Zlatě za rodinu, které jsme ukradení, říkám to tu pořád. :mrgreen:

Moje holka chodila až v 15 měsících. :-)

S rodinou se nebavit. Vy je nějak potřebujete, že se s nimi musíte vídat? Bych si na pár týdnů, klidně i měsíců od nich dala pauzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat