Rodina nechce sdělit rodinnou anamnézu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 15:29

Rodina nechce sdělit rodinnou anamnézu

Ahoj, chtěla bych se vypovídat a zeptat se na nestranný názor. Doktor mě odeslal na genetické vyšetření, protože mame z více stran v rodině rakovinu v mladém věku a dokonce i úmrtí na rakovinu, také v mladém věku. Protože už máme dítě, potřebovala jsem rodinnou anamnézu od tchýně a tchána. Ti se na to moc netvářili. Dotazník vyplnili tak z 1/3, aby se neřeklo. To samé jsem potřebovala od mé sestry. Ona má už genetické vyšetření za sebou a jeho výsledky už má. Slíbila mi, že mi je pošle. I doktor na genetice říkal, že by to rád vyděl. Jenže sestra naprosto přestala ohledně vyšetření a výsledků komunikovat. Nechci ji nějak uhánět. Ale celkově mě mrzí, jak se celá rodina zachovala. Chci po nich snad něco nesplnitelného nebo něco aby byl důvod nespolipracovat? Všechny zúčastněné jsem slušně poprosila a vše vysvětlila. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13315
7.12.21 15:32

Tak rodinu ze strany manžela si vyřeší snad on ne? Je to jeho rodina.

A ono není úplně super téma se šťourat v rodinných rakovinach. Spousta lidí o tom radši neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46614
7.12.21 15:35

A to manžel neví? A ty tohle o své rodině nevíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:38
@inkakřivák píše:
A to manžel neví? A ty tohle o své rodině nevíš?

Manžel se od toho trochu distancoval. A hlavně on ví že teta xy měla rakovinu. Ale podrobnosti už samozřejmě neví. To samé já. Vím, že sestra něco měla, ale zprávy má ona. To samé s tou genetikou. Vím, jen, že na ni byla, víc nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:40
@Cenarius píše:
Tak rodinu ze strany manžela si vyřeší snad on ne? Je to jeho rodina.A ono není úplně super téma se šťourat v rodinných rakovinach. Spousta lidí o tom radši neví.

Ten dotazník potrebuju já. A jeho rodina je do toho zatažená kvůli našemu společnému dítěti. Jinak by mě bylo srdečně jedno, jestli prateta měla rakovinu a čeho. Problém je v tom, že my sice víme, kdo rakovinu měl. Ale pro lepší geneticky obraz by bylo potřeba znát podrobnosti (typ karcinomu atd.).

• Citovat
  • Nahlásit
23412
7.12.21 15:41
@Anonymní píše:
Ten dotazník potrebuju já. A jeho rodina je do toho zatažená kvůli našemu společnému dítěti. Jinak by mě bylo srdečně jedno, jestli prateta měla rakovinu a čeho. Problém je v tom, že my sice víme, kdo rakovinu měl. Ale pro lepší geneticky obraz by bylo potřeba znát podrobnosti (typ karcinomu atd.).

no ono tohle nemusí znát ani ta rodina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:46
@ka2ka píše:
no ono tohle nemusí znát ani ta rodina

Příklad: jeho maminka měla před 9 lety rakovinu, každý rok chodí na kontroly. Ale typ karcinomu nezná a neví čeho rakovinu měla? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
83149
7.12.21 15:46
@Anonymní píše:
Ten dotazník potrebuju já. A jeho rodina je do toho zatažená kvůli našemu společnému dítěti. Jinak by mě bylo srdečně jedno, jestli prateta měla rakovinu a čeho. Problém je v tom, že my sice víme, kdo rakovinu měl. Ale pro lepší geneticky obraz by bylo potřeba znát podrobnosti (typ karcinomu atd.).

No, prostě se smiř s tím, že spousta lidí ani přesně neví a mnohdy ani nechce vědět tyhle podrobnosti a ani je nechce s někým dalším rozebírat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23412
7.12.21 15:49
@Anonymní píše:
Příklad: jeho maminka měla před 9 lety rakovinu, každý rok chodí na kontroly. Ale typ karcinomu nezná a neví čeho rakovinu měla? :think:

ale tak ví že třeba prsu ale nemusí vědět jaký typ atd spusta lidí to neví prostě mají raka prsu a tím to pro ně končí a nebo to ví a nechtějí se v tom pitvat víš jak je to šíleně těžký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:49

My řešili genetiku v těhotenství a teda všichni spolupracovali jak uměli, přestože nemáme super vztahy, tak nějak v zájmu toho dítěte to brali jako povinnost, i když jim to příjemný nebylo…

• Citovat
  • Nahlásit
13315
7.12.21 15:51
@Anonymní píše:
Příklad: jeho maminka měla před 9 lety rakovinu, každý rok chodí na kontroly. Ale typ karcinomu nezná a neví čeho rakovinu měla? :think:

A proč ty to potřebuješ vědět? Tohle nemusí mít s vaším dítětem absolutně nic společného. Většina rakoviny není nijak dědičná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83149
7.12.21 15:51
@Anonymní píše:

Typ karcinomu možná fakt neví, čeho rakovinu měla ví zcela určitě, ale pokud to neví ani tvůj manžel, tak s tebou to rozebírat ona nebude, protože to evidentně rozebírat nechce. Sice chápu, že by to s těmi informacemi bylo jednodušší, ale nic s tím nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
7.12.21 15:52

No já nevím, ale nějak nechápu, když už dítě máte, proč potřebuješ rodinnou anamnézu teď a pro sebe. Na místě té rodiny bych asi silně přemýšlela, jestli ti o sobě říkat svoje neduhy a výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:55
@Anonymní píše:
My řešili genetiku v těhotenství a teda všichni spolupracovali jak uměli, přestože nemáme super vztahy, tak nějak v zájmu toho dítěte to brali jako povinnost, i když jim to příjemný nebylo…

Děkuji za normální příspěvek. Mě velmi překvapilo a mrzí mě, že ačkoliv máme vztahy relativně dobré, tak prakticky nikdo nespoluoracuje. Budou dělat genetiku jak mě, tak našemu dítěti a mě tedy udělají genetiku ještě pro případné další těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 15:56
@vendulaaa píše:
No já nevím, ale nějak nechápu, když už dítě máte, proč potřebuješ rodinnou anamnézu teď a pro sebe. Na místě té rodiny bych asi silně přemýšlela, jestli ti o sobě říkat svoje neduhy a výsledky.

Genetika se nedělá jen kvůli těhotenství. Jedná o celkové rodové genetické zatížení a zjištění určitých generačních genu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat