Návštěvy rodiny okolo porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 20:01

rodina okolo porodu

Dobrý den, jak to máte s návštěvama před porodem (druhého nebo dalšího dítěte), byli byste rádi za nabídku pomoci a přítomnosti přítelovi rodiny u vás doma okolo termínu nebo budete mít radši,,klid,,?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
700
2.11.21 20:02

Klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26451
2.11.21 20:05

Ne nikdy bych doma nikoho nechtěla, max na kafe a zas čau :D k nám jezdí tchani tak 2× za rok na pár dní a silim, po porodu sem byla uplne na mrtvici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.21 20:10

A o jakou pomoc by mělo jít? Vše jsem zvládala sama a vážně jsem nestála o to aby se mi domu někdo nakvartýroval a já ho musela hostit :zed: nevím tedy jak velké máš první dítko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13739
2.11.21 20:10

Klid..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
2.11.21 20:20

Mně tchýně hlídala první dítě, když jsme rodili druhý. Potom nám to větší dovezli, dali si kafe a buchty, ty dovezli taky, a zase odjeli. Hlídání pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 20:21

Asi záleží na situaci… Já třeba před druhým porodem ocenila jakoukoliv pomoc. Měla jsem zdr. potíže… Takže můj taťka mi jezdil vařit, partner obstarával domácnost a starší dítko a určitě by mi nevadilo, kdyby tady se mnou někdo byl stabilně, protože jsem kolikrát ani nevstala sama z postele a musela jsem čekat, než někdo přijde :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3589
2.11.21 20:30

Záleží, jak se ta případná pomoc nastaví - tak, aby to oběma stranám vyhovovalo, což je ideal.

Když jsem se vrátila s druhým z porodnice, tak tchynka nám varila obědy (u ní doma) a vozila nám to, nemusela jsem se starat o vaření cca 3 měsíce. Pomoc to byla velká a byla jsem moc vděčná. Zase je pravda, že nikdo nejsme vybíravi a varila tak, že jsme to všichni hezky snědli ;) takže to opravdu pomohlo.

Nejlepší je se domluvit předem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
2.11.21 20:47

Pomoc jedine konkretni typu „prijdu, vytahnu ven starsi dite a zase jedu“.
Predem definovano co, od-do.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18816
2.11.21 20:58

Nesnášela jsem nabídky na pomoc. Chtěla jsem vždy klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
2.11.21 21:05

Tak to zalezi na tobe ne? Jestli mas jeste jedno vic malych deti a jsi unavena a pomuze ti, kdyz deti zabavi deda s babickou a ty muzes lezet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4483
2.11.21 21:25

Chtěla jsem klid, teď ani neplanuju říct ani přibližný termín porodu, řeknu jen měsíc. Nesnáším otravne telefonáty jestli už. Minule se sem tchani nacpali na cely víkend, tentokrat sem budou moct jen na odpoledne k miminu. Tchyně si ani sama nenatoci vodu z kohoutku a furt jen mele o tom jak je to super ze se na návštěvě nemusí o nic starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
2.11.21 21:37

Kdyz se mi narodilo 1.dite, prijela moje mamka, aby mi „pomohla“. Jenze ona byla akuratni na poradek, furt se cosi muselo, ukolovala me, takze defakto pro me makacka a total oraz, kdyz jsem pak byla sama s ditetem a delala si vse po svem a kdyz se mi nechtelo, tak nedelala.
Kdyz se narodilo2.ditko, tak se taky nabidla, ale to uz jsem vedela, ze takto nee, ale nabidla jsem ji, jesrli si nevezme starsiho 2letaka k sobe domu a na to rada priatoupila, byla spokojena a ja taky a po navratu s druhym mimcem z porodnice jsem najednou pomalu nevedela do ceho pichnout, proste pohoda, klidek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 21:56

Jo přesně, ještě ty dotazy a oblíbena fráze,,ještě jsi 2v1,,? bože. pomoc se hodí když je člocěk nemocný ale jinak bych nejraději vykřičela okolo nechte mě v klidu. taky uvažuju nakolik je to snaha pomahat me a na kolik jejich sobeckost byt se starsim (urcite ho maji moc radi). na tom neni nic zleho, ale ted proste nejak citim ze nikoho nechci. max na kafe odpoledne a ne kazdy den. pritel nechape a nelibi se mu to proto se ptam jak to mate i kdyz kazdy je jiny

• Citovat
  • Nahlásit
10294
2.11.21 21:59

Návštěvy jsem po porodu uvítala, nemohla jsem pořádně chodit, takže jsem jen ležela na gauči. Muž byl s námi doma, takže vařil, trochu poklízel. Návštěvy chodily, nosily jídlo, bylo to fajn ;-). Trvalou přítomnost bych nechtěla, u nás by to ani nešlo, ale ani ve větším domě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat