Rodinná návštěva - jsem ta špatná?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.6.22 09:36

Rodinná návštěva - jsem ta špatná ?

Ahoj. Včera jsme se kvůli tomu pohádali, poprvé v životě, jsem z toho docela špatná.
Přijede partnerova část rodiny: mamka ( ta k nám jezdí běžně ), bratr s novou přítelkyni, nebo dítě a její dítě.
A samozřejmě budeme vyvarovat o 106 + nic nepřivezou, vše jde z naší strany :nevim: A mě to přijde docela v kontextu s tím, že třeba nás nikdy nikdo k nim nezve: mami já má byt o 25m2, bratr bydlí v domě své přítelkyně, kterou uvidíme poprvé. Přijedou ve čtvrtek a odjedou někdy během neděle. Jako mám z toho nervy, :nevim: obědy to je jasný, že budeme muset dělat teplé + třeba i polívku. Uklízet…
Snídani a večeři si snad možná udělá každý sám. Ale zase nákupy vše z naší strany, vzhledem k tomu, že jsme teď měli hodně placení a sami se drželi na uzdě. No, prostě příčí se mi to. Už si fakt připadám jak wellness a jen dobrý na dovolenou…
Partner mi řekl, že přece k nám jedou tak nebudou nic kupovat. 8o ale já vidím kolem sebe, že to funguje j naopak, obzvlášť když přijede tolik lidí.

Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
647
27.6.22 09:41

A proč přijedou ve čtvrtek a odjedou až v neděli? Tak je pozvěte na sobotní grilovačku, max přespat jednu noc a adié. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
27.6.22 09:42

Proč jste je zvali na tak dlouho? To nestačí návštěva na 1-2 dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25910
27.6.22 09:43

Ať se partner postará sám :nevim: já když jedu na návštěvu po rodině, tak se domlouváme, co mám přivézt a na místě pomáhám s vařením a klidně i s úklidem. Prý jsem pohodová návštěva. Tak se zkus domluvit, ať třeba jeden den uvaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
27.6.22 09:46

Oni dojedou jako na dovolenou? :lol: Nebo bydlí někde daleko, že u vás budou déle? Kolik je bratrovi? Pokud je to pracující osoba i přítelkyně, tak bych čekala něco na revanš, třeba pozvání do restaurace, kina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
27.6.22 09:46

A kdo je pozval a proč na tak dlouho? Pokud partner, tak ať se stará on :nevim: Tyhle dlouhé návštěvy moc nechápu, jako by nestačilo jedno odpoledne, nebo pokud to mají daleko, třeba přespat a druhý den domů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
27.6.22 09:47

Jako kdyby jste se střídali, tak oki. Jestli je to vzdy jen z vaší strany, tal bych se domluvila, co kdo obstará. Jedni snidani vy obedy a poslední večeře, jako nevidím důvod nekoho dotovat 4 dny 8o, i když je to rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.6.22 09:50

No, tak pokud nejezdí takto každý měsíc, tak se to finančně určitě zvládnout dá, zkus si naplánovat vaření a užijte si je, je fajn mít rodinu. Nedělala bych z toho drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31435
27.6.22 09:51

Kdyz nekam jedeme, vzdycky se domluvime, kdo co priveze. A to jezdime v sobotu a v nedeli odpoledne domu.
Bez domluvy jezdime jen k segre, ale s tou si to oplatime. Pripadne ja zaplatim nakup, nebo se proste domluvime nejak jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 09:51

Bydlí daleko a mamča sem jezdí běžně, tak na týden. Dříve i déle. Tak že teď přijedou všichni

Partnera v tom samotného nenechám, smaozrejme pomůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
1283
27.6.22 09:52

Mně přijde automatické, že když někam jedu, tak přivezu něco(i kdyby to byl jen bochník chleba, máslo, šunka)+kdybych věděla o grilování, tak bych z domova vzala taky něco. Ano, je to tak, že hostitel hostí, ale host by taky neměl vyžrat celou domácnost. A kdyby to nebylo jen přes noc, tak bych klidně nakoupila celou tašku. K nám přijeli třeba jen na 2 dny kamarádi s dětma a přivezli hrnec s polívkou, chleba a něco dětem. Nepíšu jim co mají vzít a jestli mají vůbec něco vzít, prostě to tak mají a já taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
27.6.22 09:53

Zase na druhou stranu, jak by se ti líbilo, kdyby ti cizí ženská apríla v tvé kuchyni? :think: pokud to není každý měsíc, tak by to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 09:54

Takhle to nefunguje. Partner je dost na rodinu, vidí se s ní málo vzhledem ke vzdálenosti…a nikdy by si nerkel o peníze nebo nákup, když s tím sami nepřijdou :nevim: a samotné je to asi netrkne. Když je tu mamka sama, tak taky nic…max když jdeme nakoupit tak někdy to zaplatí.

My třeba pak jedeme v červenci jen na otočku k části rodiny me a už řeším co přivezeme a to jedeme ráno a večer domů - vezeme i moji babi a mamku

• Citovat
  • Nahlásit
25910
27.6.22 09:54

A jak tu někdo zmiňuje, když nic nedovezou, mohli by vás pozvat aspoň na oběd nebo večeři. To je praktické a je čas si v klidu popovídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 09:55

@Pitaya1 určitě ne, vaření. To se mi nelivi, obzvlášť když oni nejsou moc na úklid :roll: a my máme kuchyň v sice hezkém ale nepraktickém vysokém lesku :mrgreen:

Spíš jde o nákup

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat