Rodinná poradna, terapeutky na straně otce

Anonymní
19.12.20 14:17

Rodinna poradna, terapeutky na strane otce

Dobry den. Vkladam anonymne, hodne soukroma vec.
Zacnu tim ze mam syna skoro 10.let a jeho otec na nej vzdy kaslal, nebral si ho, cekal doma s batohem a otec se ani neozval. Docela ho to psychicky nicilo. Uz se to nedalo vydrzet a podala jsem na soud podnet na zuzeni styku, soud vyhovel, takze ho mel jednou za mesic a ani to nevyuzival, jak kdy. Absence bylo i pul roku. Otec se asi zblaznil a zazadal si opet na jednou za 14.dni s tim, ze po celou dobu mu branim ve styku ja, nacemz se u soudu priznal, ze kaslal na syna z duvodu prac. vytizeni.
OSPOD syna vyslychal a k otci nechce jezdit jednou za 14.dni ale pouze jednou za mesic, ze mu to tak vyhovuje a otec se mu nikak nevenuje. Soud tedy naridil 3 mesicni rodinnou terapii, abychom zlepsili komunikaci a pripadne domluvili na styku.
Uz probehli 2 sezeni a jsou tam dve psycholozky. Z techto dvou sezeni mam dojem, ze jsou zaujaty a zerou kazde pismenko otce. Ja branim ve styku, ja nechci aby tam syn jezdil a oni si jenom zapisuji a cokoliv ja reknu, jenom na me koukaji a vyvraceji skutecnost, ze syn je vymyslivy v tomto veku, nedokaze rict svuj nazor. Podotykam nikdy ho nevideli a ani neslyseli a uz maji na nej obrazek. Pripada me, ze je tam velka zaujatost a vlastne syna nikdo brat v potaz nebude a jeho prani. Vim, ze deti se berou v potaz az od 12.let, ale v zakonu je participace prav deti a tam se prihlizi bez ohledu na vek ale mit na to svuj nazor, coz syn v tomto veku ma.
Mate prosim nekdo zkusenost? Nebo jak se jinak branit a hlavne brat v potaz prani ditete? Dekuji, ze jste to precetli az do konce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2680
19.12.20 14:40

Hele, ale zase pokud by ta terapie zlepšila vztahy a otec se mu začal věnovat, tak by to ve výsledku bylo dobré i pro syna. Začal by mít pocit, že ho otec má přece jen rád a stojí o něj. Chápu, že otec stál zatím za prd, ale třeba se chytil za nos a bude to lepší. Zkus s nimi prostě spolupracovat a uvidíš, jestli se péče otce zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.12.20 14:43

Máš důkazy? Tedy, že otec se se synem nechtěl stýkat? Smsky, emaily, že nemá čas, atd..? Tak to předlož psycholožkám a požádej je zdvořile o to, ať si to také zapíší a zeptají se na to otce, a pak začnou s vámi oběma diskutovat konstruktivně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 14:48
@ZuzaM píše:
Hele, ale zase pokud by ta terapie zlepšila vztahy a otec se mu začal věnovat, tak by to ve výsledku bylo dobré i pro syna. Začal by mít pocit, že ho otec má přece jen rád a stojí o něj. Chápu, že otec stál zatím za prd, ale třeba se chytil za nos a bude to lepší. Zkus s nimi prostě spolupracovat a uvidíš, jestli se péče otce zlepší.

Za zlepseni komunikace budu rada. Momentalne od probehnuti soudu vlastne podani navrhu si ho bere pravidelne. Kdyz se mu nevenuje ani jednou za mesic, tak pochybuju jednou za 14.dni. syn prijede a je rad, ze je doma, kdyz se ho ptam proc, tak ze je tam nuda, tata kouka na tv a nebo hraje hry, posledne nekam odjel a prijel az za 3'hod. Nema si tam s cim hrat a kdyz by chtel ven, tak nikam nepujdou, ze je unaveny z prace, takze ve finale vztah otec syn na bode 0

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 14:51
@Hajinenka píše:
Máš důkazy? Tedy, že otec se se synem nechtěl stýkat? Smsky, emaily, že nemá čas, atd..? Tak to předlož psycholožkám a požádej je zdvořile o to, ať si to také zapíší a zeptají se na to otce, a pak začnou s vámi oběma diskutovat konstruktivně..

Vsechno mam podlozene. Tam je nic co bylo, nezajima, ted berou aktualni situaci a to, ze otec ma zajem se stykat casteji, ale syn nechce :?

• Citovat
  • Nahlásit
14
19.12.20 15:10
@Anonymní píše:
Vsechno mam podlozene. Tam je nic co bylo, nezajima, ted berou aktualni situaci a to, ze otec ma zajem se stykat casteji, ale syn nechce :?

Tak jim to zopakuj s tím, že nechceš, aby pak říkaly, že Ty bráníš styku s otcem, aby tam syn jezdil, atd. - prostě jako ony zkus použít asertivní techniku zadrhnuté gramofonové desky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13887
19.12.20 15:30

Radu nemám. Jen zažila jsem něco podobného v jiné situaci. A všichni jen říkali, že je podstatné, že teď se ten člověk snaží a ne, co bylo předtím. Přitom já jsem ten čas kvůli tomu člověku nějakým (ne zrovna hezkým) způsobem prožila a to nejde jen tak smazat. Tento přístup je strašně necitlivý a nespravedlivý vůči těm, kterých se to nejvíc dotýká :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
19.12.20 16:49

Tak se domluv s otcem, že synovi vymyslí program. At ti na sezení řekne, co s ním kdy dělal a jaké má plány na využití času včetně třeba dělání úkolů apod. Ať rekne, co ho naučil a co ho hodlá naucit. Můj manžel naučil syna lyžovat, jezdit na kole, na běžkách, cvičit. Ja ho beru na tenis. Ale manžel je spíš pres sport. Řesila bych fo konstruktivně. Synovi se tam nechce kvůli nudě, tak at vymyslí program a něco mu skutečně předá. At vidíš, že ten kontakt k necemu je, k necemu, na co ty treba nemas kapacitu a syna by to bavilo. Je jedno, jestli spolu budou jezdit na kole nebo lézt po stěně nebo horach. Ale sedet doma u telky o víkendu? Kdo to dělá? Konstruktivně to řešte a když nabidne alternativy a bude to fungovat, získáte na tom vsichni. Syn tam bude rád, něco se naučí, to oceníš i ty a tatínek bude mít dítě víc u sebe. Pokud ale toho není schopen, nevidím důvod, aby u něj trávil pasivně vikendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
19.12.20 17:00

@sediza Asi kdyby byl schopen čehokoli konstruktivního, nemusel by si kluka vynucovat soudně, ne? Tohle nefunguje, já to zažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32682
19.12.20 17:10

Hele, vubec to neber jako rodinnou terapii. Otec muzi zafofrovat na vztahu. Zkusila bych to po dobrem, s nikym se nehadala, rozhodne ne s nejakyma střídavkarkama.

Proste vsechno jim odkyvej, nikoho o nicem nepresvedcuj. Kdyby bylo neco na tebe, tak rekni, ze muzes dolozit opak, ale vubec si rozmysli, jestli se ti chce se poustet s babiznama, co žerou nahle probuzenou otcovskou lasku, do nejakych debat :roll:

Jde o to ukoncit to co nejrychleji a nejsmirliveji, aby te nezacali tlacit do stridavky. A uvidis, jak bude fungovat pan otec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
19.12.20 17:23

Já si myslím, že momentálně není zase až tak důležité, jestli se tam synovi chce nebo nechce. To se může změnit, když si ty vztahy s otcem dají nějak do pořádky a když se mu otec bude věnovat. Pořád si myslím, že je lepší mít tátu, který se nějakou dobu choval jako k. reten, přišel na tom a chce to změnit, než „nemit“ tátu žádného. Jo, kdyby to tak bylo i po delší době, že tam nechce i přes veškerou snahu otce a i tvou snahu, tak to by byla jiná. Ale takhle si myslím, že je škoda tomu nedat šanci. Spíš by mi šlo o to, zda to má tatík pořádně srovnane v hlavě a vše promyšlené. A zda je ochotný na tom pořádně maknout a počítá s tím, že to se synem taky nemusí jít hned podle jeho představ. Aby si chvilku nehrál na dokonalého tatínka a pp chvilce ho to zase nepřestalo bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 18:02
@Hajinenka píše:
Tak jim to zopakuj s tím, že nechceš, aby pak říkaly, že Ty bráníš styku s otcem, aby tam syn jezdil, atd. - prostě jako ony zkus použít asertivní techniku zadrhnuté gramofonové desky.

To otec tam povida a druha pise. Na to pouze reaguji, ze v usneseni co dostali je psano, ze otec styk se synem nevyuzival

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 18:07
@Mufina píše:
Radu nemám. Jen zažila jsem něco podobného v jiné situaci. A všichni jen říkali, že je podstatné, že teď se ten člověk snaží a ne, co bylo předtím. Přitom já jsem ten čas kvůli tomu člověku nějakým (ne zrovna hezkým) způsobem prožila a to nejde jen tak smazat. Tento přístup je strašně necitlivý a nespravedlivý vůči těm, kterých se to nejvíc dotýká :?

On se snazi tim ze si ho jeden vikend v mesici bere. Povidal tam jak se synovi venuje, hrajou hry, uci se a druha hned zapisuje. Kdyz mam prostor ja k vyjadreni se, tak syn prijede domu a je rad ze uz prijel, ze byla nuda, tata se dival na telku a musel si zabavu najit sam a terapeutka nic nepise. Zapisuje jen pouze to, co otec rika.

• Citovat
  • Nahlásit
14
19.12.20 18:09
@Anonymní píše:
To otec tam povida a druha pise. Na to pouze reaguji, ze v usneseni co dostali je psano, ze otec styk se synem nevyuzival

A zapíše si to ta druhá také?
Jako skvělý nápad mi přijde nápad, co tu byl zmíněno - ať otec před psycholožkami popíše, co bude se synem dělat, když bude syn u něho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 18:10
@sediza píše:
Tak se domluv s otcem, že synovi vymyslí program. At ti na sezení řekne, co s ním kdy dělal a jaké má plány na využití času včetně třeba dělání úkolů apod. Ať rekne, co ho naučil a co ho hodlá naucit. Můj manžel naučil syna lyžovat, jezdit na kole, na běžkách, cvičit. Ja ho beru na tenis. Ale manžel je spíš pres sport. Řesila bych fo konstruktivně. Synovi se tam nechce kvůli nudě, tak at vymyslí program a něco mu skutečně předá. At vidíš, že ten kontakt k necemu je, k necemu, na co ty treba nemas kapacitu a syna by to bavilo. Je jedno, jestli spolu budou jezdit na kole nebo lézt po stěně nebo horach. Ale sedet doma u telky o víkendu? Kdo to dělá? Konstruktivně to řešte a když nabidne alternativy a bude to fungovat, získáte na tom vsichni. Syn tam bude rád, něco se naučí, to oceníš i ty a tatínek bude mít dítě víc u sebe. Pokud ale toho není schopen, nevidím důvod, aby u něj trávil pasivně vikendy.

Uz jsem nekolikrat otci rekla, aby pro nej pripravil program, ale stale jsou doma a syn si hraje sam. Takze toto nefunguje. Neni odvareny z detske bytosti a venovani

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat