Reklama

Rodinné konstalace nebo něco jiného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monulea123
Nováček 10 příspěvků 03.03.17 04:38
Rodinné konstalace nebo něco jiného

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo byl na rodinných konstalacích. Zda vám to pomohlo a zda mi můžete doporučit někoho poblíž Brna. Jestli je však někdo opravdu dobrý i z jiného města, klidně si tam zajedu. Potřebuji řešit vztah a bohužel mě zblbly kartářky. Už rok se s tím trápím a nevím jak z toho ven. Nebo jestli vám pomohla jiná metoda - budu ráda.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 03.03.17 05:56

Rodinné konstalace jsou zajímavý katazrní nástroj. Jsou skvělé v dlouhodobé práci.

Víkendové zážitky, které organizují lidi bez dostatečného sebezkušenostního zázemi (ne pár víkendů „výcivku“ se se stovkami hodin sebezkušneosti, metodiky a supervize klasického terapeuta nedají srovnat.) jsou dost riskantí, zejména v případě většího trápení.

U běžného konzumenta víkendového duchovna to je prostě zdroj nějaké zábavy, instatního pocitu komunity a poněkud falešného pocitu, že najednou všemu rozumí a má věci pod kontrolou.

Zajisté jsou lidi, kterým i takový prožitek pomůže něco vyřešit. Většinou ovšem energie z víkendy vyprchá a pak člověk jede pro další dávku. Stává se tak objížďákem ezo-ducho akcí, či seminářovou bohyní.

Konkrétně v Brně je třeba doktorka Hálová, která konstalační cvičení používá v součásti psychoterapie - jen si nejsem jistá, jestli ještě bere klienty. Rozhodně je možné se na ní obrátit s prosbou na kontakt na někoho, kdo dělá něco podobného.http://www­.psychocentrum-brno.cz/home.php

Podobné katarzní techniky, ale bez všeho toho mumbojumba používají třeba psychoterapeuté vycházející z přístupu Virginie Satirové http://www.psychoterapeuti.cz/index.php?…

často i Gestalt - v brně jsou třeba výteční manželé Polákovi https://www.firmy.cz/…vo-pole.html - opět, pokud mají plno, tak si od nich nechat někoho doporučit.

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 03.03.17 05:59

Jinak základní pomůcka jak rozeznat šarlatána.

Pokud někdo nabízí, že vyřeší vaše problémy, vznikající léta za víkend, nebo že zná zázračný lék na složitou chorobu, tak téměř jistě je to buď hlupák, který složitějším věcem moc nerozumí, zato zoufale potřbeuje věřit, že to fakt jde tak snadno a nebo čistokrevný šarlatán.

Jinak využít služeb šarlatána je bezpečnější, než využít služeb hlupáka, protože šarlatán si kryje vlastní zadek a než by riskoval, že někoho poškodí a bude s tím mít mrzutosti, tak dotyčného pošle někam, kde mu skutečně mohou pomoci.

Hlupák bude přesvědčen, že všechny spasí. A pak místo ayahuasky otráví lidi durmanem…

NInaL.
Kecalka 103 příspěvků 03.03.17 07:22

https://www.firmy.cz/…o-lesna.html Tato psycholožka je skvělá. Nevím, jestli je ještě pořádá, ale stojí za to zkusit napsat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 07:33

Na rodinných konstelacích jsem byla asi před 8 lety (ze zvědavosti - nechala jsem se přemluvit kamarádkou). Stála jsem v roli (někdo si tam řešil sebevraždy v rodině), říkala jsem věci, které bych normálně neříkala a na konci jsem dostala záchvat pláče. No děs. A to jsem racionálně založený člověk. Vůbec nevím, co se dělo. Pro mě veskrze negativní zážitek. Jinak kurz vedl klinický psycholog, tím jsme se chtěly vyhnout těm šarlatánům.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15586 příspěvků 03.03.17 08:41

Já bych metodu rodinných konstelací nezatracovala. Musím přiznat, že jsme nikdy nebyla, ale pár mých přátel ano a výsledek si chválí. Vše je Brno, ale jména terapeutů nevím - poptám se. Jsou to však všechno psychologové, žádní šarlatáni s kurzem. To je, myslím, nejdůležitější - profesionální vedení, aby ses z těch případných negat. emocí dokázala vybabrat a zpracovat je. Jinak ano, je to trochu magie, ale funguje - ti vybraní jedinci se prostě napojí na daný problém.
Ono v té metodě, co jsme pochopila, jde hlavně o to zprostředkovat ti jiný náhled na problém a změnit tvůj postoj k situaci - pochopit, proč ten druhý tak jednal (to neznamená schválit, ale porozumět tomu), vzít to jako fakt a přijmout, smířit se. I ta negativa, která tě trápí.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 09:29

Já jsem si nechala postavit rodinnou konstelaci před řadou měsíců. Před časem jsem si uvědomila, že to fakt pomohlo.

Já znám velmi zkušenou konstelatérku, ale je v Praze.

anupati
Kelišová 5655 příspěvků 03.03.17 10:21

Ja mam s konstelacemi dobre zkusenosti, ale vzdy, jak psali vys, jako katarze dlouhodobe prace s necim. Pripadne kdyz mam pocit, ze se dlouhodobe neposunuji dal a potrebuji „rozhybat“.Clovek si tam opravdu spoustu veci uvolni a prijde spousta „aha momentu“.Ja cas od casu navstivim pani ze Zlina.Jak na individualni terapii tak na RK.Je suprova a ja o ni vim 10 let, ale venovala se terapiim jiz leta pred tim. Konstelace jsou opravdu fascinujici tim, jak probihaji.Cizi lidi, kteri o vas nic nevi, reknou naprosto typickou hlasku pro cloveka z rodiny, ktereho vam „hraji“,maji naraz stejnou mimiku, drzeni tela…je to fakt zvlastni.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama