Jak být taky v rodině oblíbená?

Anonymní
20.1.20 00:34

Rodinné problémy, nemají mě rádi

Ahoj holky, snad pochopíte anonym. Nemůžu už smutkem ani spát. Řekla bych, že máme docela hezkou rodinu. Přítelovi rodiče mají tři syny. Mého přítele, jeho bratra a ještě třetího, ten ale není pro můj příběh důležitý. Žije mimo a za rodinou dojízdi jen velmi málo. V rodině jsme tedy dvě “nové” holky. A to je ten problém. Strašně žárlím na manželku přítelova bratra. Je to takový ten oblíbeny člověk ve společnosti, má kolem sebe takovou tu nepopsatelnou auru vesela a vstřícnosti. Celá rodina okolo ní lítá. Když jsme na společném obědě u “tcháná” a “tchýně” já jsem vždy mimo, vše se točí jen kolem ní. Má úžasnou práci, krásně bydlení, mají po svatbě, krásně auto, prostě všechno. Babička s dědou se z ní můžou poprdět, zbytek rodiny to stejný. Mě jako by přehlíželi. Příští měsíc bude slavit třicet let, vůbec se mi na oslavu nechce. Co dělám špatně? Jak být taky v rodině oblíbená?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.1.20 00:57

Chápu, že tahle situace svádí k porovnávání se. To ale nemusíte, není to soutěž. Zároveň není důvod k žárlení.
Pokud Vás situace mrzí, říká to o Vás, že nejste lhostejná husa a asi nebude žádný objektivní důvod, proč by Vás neměli mít rádi. Jen ta druhá je přirozeně středem pozornosti, někdo to tak prostě umí. Na druhou stranu tito lidé mohou být špatnými posluchači, nebyla by třeba toto Vaše silnější stránka? Na lidi působí moc dobře, když se ptáte- na koníčky, zážitky, prostě otázky přiměřené situaci, zaměřené na konkrétní osobu. Je to „trik“, jak působit na okolí mile, i když zrovna nejste rozený bavič společnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
20.1.20 00:59

Nesnaž se. Ona už má náskok a nejsi na světě proto, abys byla za každou cenu oblíbená.
Hlavní je, abys byla spokojená sama se sebou a s přítelem.
Navíc, ten tvůj je jen přítel, je otázka, zda vůbec budeš někdy patřit do jejich rodiny. Třeba jeho žena nikdy nebudeš. A to není o tchánovi a tchyni, to je o vás dvou.
Měla bys mít svoje zájmy, svoje koníčky a dobrou práci. Udělat si svůj život pro sebe dostatečně zajímavý. Cizí život tě zajímat nemusí a tchánovci se zajímají hlavně proto, že nemají moc o čem přemýšlet, tak se na ni vrhli. Časem jí to může být i proti srsti.
Protože VŠEHO MOC ŠKODÍ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 02:24

Jestli chces byt oblibena, tak se o ne zajimej, ptej se, bud aktivni. Pokud to nejsou ignoranti, bude to casem fungovat i z jejich strany - budou se ptat, zajimat.
A pokud ti to neni vylozene proti srsti, bud v kontaktu i s tou “druhou”, zkus ji poznat trochu vic - muzes ji pak videt i z jineho uhlu, muzes se na ni divat jako na tveho spojence, ne soupere. Muzes pak znat nejake jeji slabiny, trapeni a nebudes si ji tak glorifikovat. A treba ji to i muzes rict, jak to citis.
Ja tuto nepopsatelnou auru taky nemam a stalo me hodne sil a negativnich zkusenosti, abych se to alespon v pracovnim prostredi naucila, ale jde to. A nekolikrat mi pomohlo, ze jsem tem lidem naplacato rekla, ze je super, jsk dokazi byt spolecensti a maji takovy dar. Takze zkus byt pozitivni i na ni, i na tchanovce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1809
20.1.20 03:18

Nechápu důvod, proč by ses měla vůbec snažit být nějak zvlášť oblíbená. Stačí, že spolu budete vycházet, ne? Ty píšeš, že tě nemají rádi, ale zároveň jsi nenapsala jedinou věc, kde by ti tchánovci nějak ubližovali. Spíš tě jen štve, že z tebe nejsou poprdění. Jediná ženská v tvém dosahu a ty z ní uděláš takovou rivalku. A vlastně úplně bezdůvodně. Zkus se zaměřit sama na sebe a ne na ni. Co ty na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3109
20.1.20 07:58

To muze mit vic duvodu, ale vubec nema cenu se tim trapit. Treba je tvuj pritel mene oblibeny syn, ona je manzelka a ty pritelkyne ( jak dlouho? ), i to muze byt duvod, ze vaš vztah neberou vazne, treba si s ni fakt vyborne sedli a maji ji radi. Nema cenu se krecovite snazit prosadit, upozornovat na sebe, a nejak s ni soutezit. Nejlepsi je se chovat prirozene, byt sama sebou a pokud se soucasnym stavem nejsi spokojena, tak na sobe pracuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 08:24

Pokud by te to trápilo jen trochu, bylo by to normalni, ale tvoje reakce je neprimerena (nespíš, nechceš na oslavu atd). Mas myslim problém se sebevědomím a sebeprijetim a tato slečna je jen katalyzátorem. Dej si pozor na zavist, kterou ti to produkuje a na pocit ublizenosti-to jsou veci, které by te o přízeň rodiny mohly připravit doopravdy. Ted mas porad čistý štít, tak se snaz vyrovnat s tím, ze každý je jiný a každý ma nejaky problém (i ta oblíbená). Zamysli se nad tím, co by tě v životě naplnilo doopravdy, co by ti pomohlo začít se mít víc rada (práce, koníček, treba i nejake kurzy atd). Slečnu neznám, ale já byla obykle ve společnosti v podobné pozici jako ona - dle toho co píšeš. Věř mi, že jsem zavist vždy vycitila a trápilo mě to- negativní emoce nedělají dobre nikomu a věčně jsem se bála napjatych situaci. Ted mam kamarádku, která “září” mnohem víc než já, navíc je krásná, až oči přecházejí. :D A ja se v tom světle vyhřívám, je to krasny. Navic cítím, ze je šťastná, ze ji někdo to, co ji bylo dáno shůry, nezávidí. Držím palce, ať to prekonas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6729
20.1.20 09:17

Z tvého příspěvku vůbec nevyplývá, že by tě neměli rádi. Není to tak, že z tvého pohledu dokonalá švagrová nějakým způsobem ryje do tvého vlastního vnitřního pocitu neúspěšnosti? Třeba jak jsi vypíchla, že má skvělou práci a hezké bydlení. Ty nemáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
20.1.20 09:26

Jo, to krásné bydlení jsem přehlédla. Znamená to, že ona pro jejich syna zařídila to krásné bydlení, jako že měla byt/dům a jejich synáček se tam má skvěle, aniž by něco musel?
Nebo jde o to, že si společně něco pořídili a povedlo se jim to hezky zařídit?

To druhé je dostupné pro každého, když si vezmeš na pomoc bytového architekta. To se lidem, co si moc neví rady, doporučuje a nestojí to majlant. Doporučí barvy, textil, i typ nábytku.

A to první, tzn. pokud švagrová zatáhla všechny velké investice - není co závidět a čím se užírat. Důležitější je, aby vydělával muž, pokud chcete mít někdy rodinu. Je hrozné, když to je jen na ženské.

A je taky možný to, co uvádí někdo výše, že ten druhý syn je oblíbenější a vše, co se ho týká, je lepší a nablýskanější, než od toho druhého. S tím se také nedá nic dělat. A může to být lepší, nepolezou vám tolik do soukromí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama