Rodinné recepty na nápoje

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
4373
29.12.14 14:41

@Blackova.K já mám zas super recept na šťávu:

Od oka nalijeme cca 1cm sirupu na třetinkovou sklenici, dolijeme vodou a konzumujeme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26139
29.12.14 14:41

@Blackova.K rychlokafe?? sem s tím!
Jen snad to není dle Mr. Beana (o popáleniny třetího stupně nestojím) :twisted:

Jinak většina mě známých jiných než klasických úprav výše uvedených nápojů je dětem nepřístupná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
29.12.14 14:48

Dětem v zimě dělám „svařáka“ z moštu. Pro sebe jsem si koupila směs z bylinkářství na svařené víno. je strašně dobrá, koukala jsem na složení a kromě klasiky je tam např. lípa, hezky to provoní. Pak mám léčebný domácí nápoj a to je svařák se zázvorem. Jinak pro děti i pro sebe dělám ochucené vody - nakrájím různé ovoce + mátu nebo meduňku a voda do džbánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.14 14:48
@Blackova.K píše:
@araw nebuď negativistická :roll: třeba já vůbec nevím že už to tady bylo, a myslím že nás bude víc.

Domácí káva: malý hrneček, jedna lžička rozpustného nescafé(s kopečkem)zalijeme vroucí vodou, přidáme lžičku cukru(s kopečkem) a zamícháme.

Pro manžela dělám jinou, ale taky je domácí.
Větší hrneček: 1 a 1/2 lžičky kávy, zalít vodou jen do půlky. Zbytek doleji krabicovým polotučným mlékem.

To hned vyzkousim. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
29.12.14 14:52
@BlueFairy píše:
@Blackova.K já mám zas super recept na šťávu:Od oka nalijeme cca 1cm sirupu na třetinkovou sklenici, dolijeme vodou a konzumujeme :mrgreen:
Šťáva s vodou - nápoj mého dětství :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
29.12.14 14:54

Čaj v zimě - nasbíráme bez, necháme usušit, napěchujeme sklenice z ikea. Podle velikosti hrnku nandáme sušený bez zalejeme vodou. Podáváme s lžičkou medu. Čaj v létě - otrháme na zahradě ostružiník, podle velikosti hrnku dáme množšství ostružiníku, zalejeme horkou vodou. Štáva 1 - nasbíráme bez, uvařím vodu s kyselinu citrónovou. Bez, citron a cukr zaliju. Nechám odstatát, přecedím naplním sklenice ikea. Podávam jedna ku dvaceti s čistou vodou v 3 dcl sklenicích. Šťáva 2- uvařím ostružiny, nechám odstát ochutím, sleju do sklenic ikea. Podávám ve stejném poměru jako štávu 1.
Káva - koupím zrna kávy, doma pomelu, dám do kávovaru a vařím dle chuti presso nebo pikolo. V zimních obdobích, některým zájemcům ochutím troškou kávového rumu.
Džus 1- nakrájím ovoce dle chuti a vkládám do odštavňovače.
Džus 2 - nakrájím citrusy na půl a přikládám k citrusovači. Oba džusy podávám ve sklenicích podle získaného množství štávy.
Likéry nepijem, dělám jen na vánoce bailey´s ze salka rumu a smetany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
29.12.14 15:04

Dneska je asi nějaký rýpací den, že? :roll:

Já třeba dělávám domácí Limoncello (sice to neni pro děti, ale píšeš tam i o recepty na likéry). Do půl litru vodky dám na cca 10 dní vylouhovat kůru z 6 citronů (ale pouze žlutou vrstvu, pečlivě z toho odstranit tu bílou, jinak to bude hořké!), potom bílou kůru odstraním i z oloupaných citronů a ty tam nakrájené taky vložím. Když je vylouhováno, svařím půl litru vody s cukrem (v receptu uváděno 400g, já dávám jen 200-250, jinak to je strašně sladké), po vychladnutí smíchám obojí dohromady, přecedím a na světě je skvělý likér :) Měl by se ještě aspoň 10 dní uležet, ale to většinou nestihne :)

Taky máme rádi domácí Baileys, receptů je na netu spousta.

Domácí punč - http://recepty.vareni.cz/domaci-punc/

A aby teda bylo něco pro děti, tak třeba bezinková limonáda, ale to budeš muset počkat do léta. - http://www.recepty.cz/…imonada-4780

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
29.12.14 15:09

@BlueFairy dělám uplně stejnou :palec: znáš i teplou verzi?

@Mar__tanka1983 recept je skoro stejný jako u první kávy. Akorát POZOR! nelij tu vroucí vodu do celého hrnečku, ale jen do půlky. Pak klasika, vmíchat cukr a potom to dolij studenou vodou, já používám kohoutkovici ale nebála bych se použít i vodu z petky. Nemusíš čekat až káva schladne a piješ hned :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
29.12.14 15:29
@Zuzkačerná5 píše:
ARAW Tak to nečti!!! Je to tu diskuse pro všechny a když budu chtít, dám to sem třeba i 365krá za rok a náladové (vznětlivé) osoby prosím, aby sem nepsaly.

No ono je to kočičko v pravidlech a dokonce ti to píše i u zakládání :jazyk: A opravdu se to vztahuje na to, že nemáš zakládat nejen stejné téma co založil někdo jiný, ale i to, že se nezakládají denně :jazyk: https://www.emimino.cz/…poje-212884/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
29.12.14 15:32

Jinak když máš málo odpovědí, tak použij strýčka googlíčka :* Ale abych nebyla tak zlá (třebas v googlu neumíš, tak pomůžu :hug:https://www.google.cz/search?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
29.12.14 15:35

A toto se ti ukázalo, když jsi zakládala znovu tu stejnou diskuzi, no ještě max a bude klíd :mrgreen:

Nejspíše některé z uvedených témat obsahuje téma nebo otázku, které chcete řešit.
Přidejte příspěvek do již dříve založeného tématu. Téma se zařadí mezi nové diskuse. NEzakládejte prosím stejnou diskusi znovu!
Nové téma zakládejte jen v případě, že žádné z nalezených témat nevyhovuje vašim požadavkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16886
29.12.14 15:35
@Blackova.K píše:
@araw nebuď negativistická :roll: třeba já vůbec nevím že už to tady bylo, a myslím že nás bude víc.

Domácí káva: malý hrneček, jedna lžička rozpustného nescafé(s kopečkem)zalijeme vroucí vodou, přidáme lžičku cukru(s kopečkem) a zamícháme.

Pro manžela dělám jinou, ale taky je domácí.
Větší hrneček: 1 a 1/2 lžičky kávy, zalít vodou jen do půlky. Zbytek doleji krabicovým polotučným mlékem.

Tak to je těžké, ty jsi kecala v diskuzi pro ty královny (vyvolené), tak pak nebyl čas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
29.12.14 15:36

@Zuzkačerná5 Dávám méně ledu, podle počasí taky..:-D ale hlavně kvůli malému..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
29.12.14 15:37

@araw já vím, ale už je zamknutá, zas jsem bezdomovec :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3740
29.12.14 15:38

@levandule23 to může být dobrý :-)