Rodinné výdaje - žena na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 07:02
Rodinné výdaje - žena na MD

Ahoj :mavam:

chtěla bych se zeptat, kolik utratíte měsíčně jako rodina? Na bydlení, jídlo atd. zajímají mě celkové výdaje.
Plánujeme první miminko a mám trochu vítr z toho, že najednou nebudu mít skoro žádný příjem.
Díky za vaše postřehy :kytka:

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15105 příspěvků 21.06.19 07:12

To ti přece nijak nepomůže. Vědět rozpočet jiné rodiny. Si to u vás třeba tři měsíce zapisuj a uvidíš, jaké mate výdaje a jak to budete zvládat a tebou na rodicaku.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 21.06.19 07:15

To ma kazdy prece jinak, nekdo ma mesicni naklady 20 a nekdo 50 tis. Jestli mas obavy tak si prijmy a vydaje sepis.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 21.06.19 07:17

Tak si od svého příjmu odlož tolik, aby ti zbyly jen peníze jako z rodičáku. A uvidíš, jak moc jsi schopná vyjít. A hlavně kolik vám ještě zbyde, aby to pak pokrylo potřeby dítěte. Protože třeba Nutrilon, pleny, vlhčený ubrousky a různý antikolikový preparáty jsou drahý jak pes. No a ty odložený peníze se budou dobře hodit na výbavičku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 07:20

Jestli ti to pomůže tak platime vsechny poplatky 24t, za jídlo a drogerii cca 15t, 2-3t nafta, takže nase základni vydaje jsou +-40t. Pak utratime mesicne navic 5t za veci okolo-obleceni, výlety, nejake dalsi platby-pojistky atd. a 5-10t za veci na domě, to není kazdy mesic, ale nekdy je to i vic, kdyz se neco dela. Mohli by jsme i usetrit, ale žijeme tak nějak normalne, nemam pocit, ze by jsme si vyskakovali, ale uživí nas manzela plat mezi 40-50t, já jsem v domácnosti ted mam rodicak 8t, ale par let jsem neměla nic mezi prvni, druhym ditetem. Děti mame 1 a 7 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 07:25

Bydlení: 22.300,–, tj. 6.300,– hypotéka, 4.000,– energie na baráku (ještě tam nebydlíme), 12.000,– nájem.

Auta: 3.800,– CNG a 3.000.- benzín

Půjčka: 4.200,–

Pojištění, telefony, UM pro malou: 3.000,–

Kočky, semtam kus oblečení, pivo,…: 2.000,–

Jídlo se snažím do 8.000,–, ale ne vždy to vyjde.

Celkově teda nějak 46.000,– plus minus. Chlap plat zhruba 32.000, já mateřská 19.000,–.Za měsíc rodičák, ten mám na 18.000,–. Do té doby plánujeme druhé dítě - nebudeme už platit nájem, tím se o dost sníží i palivo (dojíždíme na stavbu). No vyskakovat si nemůžeme, ale jsme oba dost skromní, nějaký relax máme právě na stavbě a na zahradě, dovolené, kina ani restaurace nepotřebujeme a ani nemáme rádi (nerada se maluju a chodím do společnosti když vím, že bych za tu dobu mohla na stavbě vynést zbytek sádrokartonu do patra a tak :D)

Ale stejně to nic moc nevypovídá, každý máme jiný standart, někdo by s našim rozpočtem nevyšel, nám před pár lety by přišel zase závratný :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 07:35

Manzel ma cca 34 cisteho, ja 7 na rodičovské, platíme zhruba 12000 hypoteku, plus asi 3000 ruzne poplatky, mame dve deti jedno předškolní, druhé dvou leté.
Jezdíme na výlety, na dovolené a ještě se tak 10 000 měsíčně ušetří, ale dáváme to do bydlení.
No a nevím k čemu ti to bude, protože z čeho my dokážeme ušetřít jiní nevyžijí ani ve dvou ;)

Cenarius
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 21.06.19 07:39
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:chtěla bych se zeptat, kolik utratíte měsíčně jako rodina? Na bydlení, jídlo atd. zajímají mě celkové výdaje.
Plánujeme první miminko a mám trochu vítr z toho, že najednou nebudu mít skoro žádný příjem.
Díky za vaše postřehy :kytka:

Nekolik mesicu si piste veskere prijmy a vase vydaje a uvidite. Jak to maji ostatni je vam UPLNE k nicemu! A pak podle rezervy uvidite, jak budete v pohode nebo ne s miminem. Misto sveho prijmu pocitejte rodicak a vydaje trochu zvyste a mate to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 07:48

Manžel okolo 50 tis čistého, já teď 34 tis rodičák, máme jedno mimino a od srpna mi to klesne na další mateřskou 24 tis, z toho platíme hypo+energie+fond oprav+životní pojištění+internet celkem to dělá 18 000, máme dvě auta, z toho jedno služební i pro soukromé účely, nemusíme platit nic+ moje auto, tím jezdím na na nákupy a na chatu, takže benzín cca 2000, dále jídlo+drogerie okolo 20 tis. (přesně to nepočítám), zbytek ušetříme. Každá rodina to má jinak, já třeba na korunu nekoukám a někdo si zas hlídá každý výdaj a tím se dá asi dost ušetřit.

Pidulka1991
Závislačka 3674 příspěvků 21.06.19 07:49

Rozdíl mezi výplatou a rodicakem si dávejte bokem a uvidíte. Každý platí za bydlení a jídlo jinak :nevim:. Pak počítej, že tak 4000 měsíčně stojí dítě (muze/nemusí)…

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 21.06.19 08:13

Všem moc děkuji za rady a vaše zkušenosti :kytka:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 21.06.19 08:19

Bydleni komplet 10. 000, moje courani s detma 3.000, nafta 1500, jidlo 7.000 (chlap nosi obedy z prace), UM 1500, skolka 1500,– nejaky vylety+kraviny?
Chlap ma 37 000, ja pristi mesic cekam RP 7000 - ten pujde mesicne vzdy bokem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.19 08:42

K ničemu ti to asi moc nebude. Když napíšu, že se ve složení dva dospělí, školák a mimino snažíme vejít v Praze do 50 000, z čehož 18 dělá bydlení a zbytek rozfrcáme, plus měsíčně šetříme asi 15, půlka lidí bude koulet očima, protože takový příjmy ani nemaj, další že maj, ale ušetřili by 35, a jiní, že by s 50 nevyžili ani omylem.

Váš příspěvek
Reklama