Reklama

Rodinné vztahy aneb všechno jinak a kostlivec ve skříni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 08:24
Rodinne vztahy aneb vsechno jinak a kostlivec ve skrini

Ahoj, nevim vubec kde začít…v hlave mam peknej gulas…Vyrůstala jsem s namkou a tatou, často jsem byla i u babicky s dědou. Mela jsem se všemi krasny vztah a uzasne dětství. Tata pak zacal pít a rodice se rozvedli. Mamka se znovu vdala. Cely zivot jsem se ale ptala sama sebe proc s mamkou vypadame jinak nez zbytek rodiny…Kdyz jsem byla v pubertě začala mamka podnikat..no abych to zkrátila dodnes si nejsem jista co vlastně dělala, jediny co vím, že jak mi padlo 18 vzala si na me spoustu půjček a udělala mi miliónové dluhy, které nikdy v životě nesplatim, udelala to i babicce a vlastně cele rodine…nakonec skoncila v kriminále..vsichni jsme se o ni i tak dal starali. když vylezla ven, sla bydlet k babicce a dal pokračovala ve vsem vysavani. Pred rokem tezce onemocněla, ma nádor na mozku, obcas ani nevi jak se jmenuje a jde to s ni rychle z kopce. Porad bydli i babičky, ktere je skoro 90 a která se o ni stará. Ke me jít nechce kvuli detem, nemela by klid. Jsem s nimi v kazdodennim kontaktu, nakupuji, varim, litam po doktorech, proste se staram. No a včera babicce prisel dopis, kde zjistila, ze ma kvuli mamce dalsi dluh.
Zacala brečet a ve slabe chvilce mi rekla, že je mamka adoptovana. Byla jsem v šoku, a po chvíli se ji zeptala jestli je mamka opravdu moje, pry ano, ale táta ne! Holky ja se z toho asi zblázním. Vsichni to věděli, kromě mě. O vlastní „babicce“ mi řekla jen že pry sla do vězení proto dala mamku k adopci (pak ze geny nedelaji svoje) a o vlastnim tatovi, jen to, ze byl doktor a byl z německa. S mamkou meli normální vztah, ale když se dozvěděl, že je těhotná tak ji opustil.
Celou noc jsem nespala, při vsech tech stresech co mám je tohle rána pod pás. Vlastně neznám krome mamky jedineho pokrevniho pribuzneho, neznam sve koreny…
Ani nevim proc to sem pisu, mam milion otázek, ale ptat se nesmím ????????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ju21na
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 08:58

Proto dnes adoptovane dítě MUSÍ pred nástupem do ZŠ vědět, že je adoptovane :potlesk: Ať se to komu líbí nebo ne.

P4ja
Kelišová 5333 příspěvků 21.04.18 09:07

@Ju21na A co z toho to adoptované dítě bude mít takhle brzo??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 09:10

Mamka to vedela, vsichni to vedeli, jen ja ne. Ale ja adoptovana nejsem. Moji situaci by povinost takovou vec diteti rict, by stejne nevyřešila

Renca8
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 21.04.18 09:21

Urcite nejsi prvni ani posledni kdo tohle zazil :) jen sama nevim, co bych delala :) ale asi ani nic..mas ted svoji rodinu, divej se dopredu a prijmi to. Mozna bych akorat zkusila vyhledat praveho otce, ale nevim jak, kdyz pises ze zije v nemecku..babicka by ti treba rekla jmeno :-) ale zase beztak ma svoji rodinurodinu a svym pocinanim ovlivnis spousty jinych osudu (manzelka deti) na to zase opatrne, ale mozna by to za to stalo :palec: vyhledala bych ho nejak aby se to dozvedel jen on a bylo by na nem jak s tim nalozi… treba by jsi ziskala rodinu z druhe strany :) mozna i druhouv babicku pravou biologickou :-)

P4ja
Kelišová 5333 příspěvků 21.04.18 09:25
@Anonymní píše:
Mamka to vedela, vsichni to vedeli, jen ja ne. Ale ja adoptovana nejsem. Moji situaci by povinost takovou vec diteti rict, by stejne nevyřešila

No musi to byt sok. 8o Nepanikar, uklidni se a zkus pak popremyslet o tom, kdo by ti mohl neco rict. A jsi dospela, tak urcite bude moznost projit nejake zaznamy a archivy. Pokud chces skutecnou rodinu poznat, tak se urcite cesticky najit daji. Kamaradce se taky povedlo dohledat skoro celou rodinu. Drzim palce :kytka:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 21.04.18 09:27

Pribeh psany zivotem. No. Budes se s tim muset postupne srovnat. Nevim, zda pujde vypatrat tveho biologickeho otce a zda by vubec o kontakt s tebou s stal. Kazdopadne to muze byt jedna z cest.
Tohle neni uplne jednoducha situace. Ja bych se klidne zeptala obvodacky zda nezna nejakou dobrou psycholozku, urcite by ti mohla pomoct vyrovnat s tim vsim a s tim co te jeste ceka vzhledem ke zdravotnimu stavu tve mamky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 09:38

Asi nejvic me na tom stve, ze geny mam jen po mamce, vzhledem k tomu, ze vzdycky byla trouble maker… neni o co stát…mam i trochu pocit studu.
K babicce a dedovi jsem vzdy vzhlizela, a nemám z nich nic. :(
Je to jako nejakej blbej, hodne blbej film.
Babička si na jmeno „otce“ vzpomněla, uz jsem i hledala. Uvidíme co se vyvrbi, ale asi nebudu mit klid dokud nezjistim svůj původ.
Trápí me ale i to, že už si cely zivot budu pokládat otázku, kdo je rodina z matciny strany.
Ach jo, a dneska prijede tata na víkend a ja musim dělat jakoze nic…

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 21.04.18 09:40
@P4ja píše:
@Ju21na A co z toho to adoptované dítě bude mít takhle brzo??

snáz to přijme, musí se to podat formou pohádky, vybrali jsme si tě atd. Je to asi lepší, než kdyby mu to někdo vpálil nečekaně, třeba nějaká sousedka.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 21.04.18 09:46
@P4ja píše:
@Ju21na A co z toho to adoptované dítě bude mít takhle brzo??

Když s tou pravdou bude vyrůstat a bude mu předkládaná jako úplně normální věc už od doby, kdy je schopno to rozumově pobrat, nebude se pak nikdy konat to, co v případě zakladatelky: šok, pláč, zmatek, pocit, že mu všichni celou tu dlouhou dobu lhali. Zvlášť, pokud se to dozví náhodou od někoho jiného (poměrně vysoká pravděpodobnost). Tohle z toho bude mít tak brzo.

P4ja
Kelišová 5333 příspěvků 21.04.18 09:58

@SlečnaDahlia A ty myslíš, že dítě, co jde do školy je na to rozumově připravené?? Že mu řekneš hele nejsem tvoje maminka a tatínek taky není tvůj tatínek?? No chtěla bych to vidět.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 21.04.18 10:14
@P4ja píše:
@SlečnaDahlia A ty myslíš, že dítě, co jde do školy je na to rozumově připravené?? Že mu řekneš hele nejsem tvoje maminka a tatínek taky není tvůj tatínek?? No chtěla bych to vidět.

No tak to se běž klidně podívat někam do rodiny, kde mají adoptované předškolní dítě. Celé je to jen o tom, že se dítěti od začátku nelže. Takže žádné „tatínek není tvůj tatínek“ se nekoná, protože dítě od začátku zná „pohádku“ o tom, že vyrostlo v bříšku paní, která se o něj ale nemohla starat, a tak mu pomohla najít jeho rodiče, jeho maminku a jeho tatínka. Postupně, jak dítě roste a je schopno to pobrat i v jiné formě, padají slova jako „adopce“. Div se jak chceš, takhle to normálně (a zcela správně) probíhá v rodinách s adoptovanými dětmi. Ze zkušenosti se už dávno ví, že úplně nejhorší model je, když se to dítě dozví najednou ve vyšším věku poté, co do té doby žilo v představě něčeho úplně jiného.

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 21.04.18 10:16
@P4ja píše:
@SlečnaDahlia A ty myslíš, že dítě, co jde do školy je na to rozumově připravené?? Že mu řekneš hele nejsem tvoje maminka a tatínek taky není tvůj tatínek?? No chtěla bych to vidět.

ne, připravuješ ho na to postupně. Třeba že je domeček, v něm jsou děti, které nemají maminku. A my jsme tě tam našli a tak moc ses nám líbil, že jsme tě moc chtěli a teď jsme tvoje maminka a tatínek my. Prostě jen lehce naťuknout. Prý je dobré vyprávět to formou pohádky někdy od tří let. To dítě to prostě přijme jako daný fakt, vůbec se nad tím nepozastavuje. A až se potom ve starším věku začne vyptávat, můžou se říct postupně další podrobnosti.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 21.04.18 10:29
@vokishka píše:
ne, připravuješ ho na to postupně. Třeba že je domeček, v něm jsou děti, které nemají maminku. A my jsme tě tam našli a tak moc ses nám líbil, že jsme tě moc chtěli a teď jsme tvoje maminka a tatínek my. Prostě jen lehce naťuknout. Prý je dobré vyprávět to formou pohádky někdy od tří let. To dítě to prostě přijme jako daný fakt, vůbec se nad tím nepozastavuje. A až se potom ve starším věku začne vyptávat, můžou se říct postupně další podrobnosti.

Přesně :kytka:

P4ja
Kelišová 5333 příspěvků 21.04.18 10:32

@SlečnaDahlia @vokishka Jistě, znám opačné případy, kdy se dítěti nelhalo, vyprávěly pohádky a stejně mu to děti ve škole daly potom sežrat. A to nemluvím o tom chaosu, co nastal ve školce, když s tím někam takhle děti došly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama