Rodinný typ - 21 let a frustrovaná věkem

Anonymní
9.5.20 16:21

Rodinny typ - 21 let, frustrovana vekem

Ahojky, je mi 21 let.
Ráda bych měla rodinu, byt.
Přítele mám 5 let, ještě bohužel studuje, já už 2.5 roku pracuji… Bohužel nemáme dostatek financí na to abychom se spolu sestehovali, ja nejake drobne finance mam, nehodlam platit za najem, kdyz on pres tyden bude stejne pryc. V nasem okoli maji vsichni miminka jsem hrozne natesena, ale bohuzel si nejaky cas jeste pockame. Nechci byt starou mamou hrozne me to frustruje. ????☹️ Proste mi to prijde desny kdyz maji kolem 27 prvni dite. Brzy mi bude 22 let a zadne dite ani bydleni nemam…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1023
9.5.20 16:26

Boze :roll: me je 28 a dite hodlam mit tak nejdriv za 5 let…
Radsi si uzivej svobodu. Deti ti neutecou. A uz vubec ne v tvem veku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.20 17:13

Kde bydlíš teď? Nemohl by se on k tobě přistěhovat? Nebo si najít nájem tam, kde přítel studuje, abys přes týden nebyla v bytě sama? Já to mám stejně jako ty. Ve 20 letech jsme se sestěhovali, ve 21 letech se nám narodilo první miminko :palec: Hned na to druhé. Manžel je o rok starší, takže také mlaďoch :lol: Teď je nám + 25 a děti máme odrostlé. Nechtěla bych začínat až teď, přijde mi to taky strašně pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
LD1
257
9.5.20 17:16

No, tak si nejdřív zarid bydlení, chlapa, co se o vás postara, když budeš doma s dítětem (což fakt student nezvládne), měj finanční rezervu a hlavně s budoucím otcem svého dítěte sdilej nějakou dobu společnou domacnost, pak si dělej dítě. Teď fakt nemáš podmínky ani zdaleka a trochu psychicky dospět by ti taky neuskodilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
9.5.20 17:20

Měla by sis ještě užívat volnosti, zábavě a spánku. Copak ty nemáš žádné koníčky, žádnou náplň času, něco dalšího co děláš ráda a co tě zajímá?

Pro mě holky, co chtěly takhle brzo rodinu, byly většinou takové ty uťáplé, spíš introvertní, často znuděné, co se bez kluka prostě moc nezabavily, typ stará mladá. Byly rády, že někoho mají a tak se chtěly usadit, dokud bylo s kým. I kdyz je mi jasný, že to není pravidlo ;)

Dneska je jiná doba, je ti teprve 21, není kam spěchat, alespoň počkej, než ti kluk dostuduje, začne pracovat a taky zjistíte, jak vám to bude klapat pod společnou střechou. Se vším, co k tomu patří.

A vůbec, má on stejné plány jako ty?

Příspěvek upraven 09.05.20 v 17:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
9.5.20 17:24

Nevidim nic spatneho na tom, ze chces dite a desi te byt „starou“ maminkou, taky mam podobny nazor. Ale na dite musi byt dva, nikde nepises, jak to chce pritel a zda to spolu resite. A HLAVNE! Poporade-vyreste bydleni, chvilku spolu zijte (hodne to proveri vztah), on at dostuduje a najde si praci, ty si, nasetri vic nez jen par drobnych a pak teprve muzes rict, ze jsi pro porizeni ditete neco udelala, nez jen roztahla nohy, promin za ten vyraz :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
9.5.20 17:26

@Ms.Ragdoll pokud nekdo touzi po diteti, tak mu radou „uzivej si jeste zivota“ rozhodne nepomahas a pravdepodobne te vubec poslouchat nebude. Tohle je prece hodne individualni, stejne jako ja si tukam na celo, kdyz mi nekdo rika treba „kdyz si nejsi jista tim tretim ted, pockej jeste klidne 5 let (je mi 33) a uvidis“ :P
Hlavne jako kdyby „uzivani zivota a konicku“ koncilo porodem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
9.5.20 17:31
@unuděná píše:
@Ms.Ragdoll pokud nekdo touzi po diteti, tak mu radou „uzivej si jeste zivota“ rozhodne nepomahas a pravdepodobne te vubec poslouchat nebude. Tohle je prece hodne individualni, stejne jako ja si tukam na celo, kdyz mi nekdo rika treba „kdyz si nejsi jista tim tretim ted, pockej jeste klidne 5 let (je mi 33) a uvidis“ :P
Hlavne jako kdyby „uzivani zivota a konicku“ koncilo porodem :roll:

Tak já ani nečekám, že mě poslechne :mrgreen: Je to jen názor. :nevim:

V 21ti mi nepřijde úplně běžné, aby byla doslova frustrovaná, že ještě nemá dítě a další závazky. :nevim: Trochu to zavání potřebou zaplnit jakousi prázdnotu a vnitřní nespokojenost, takové to, nemám co, tak chci miminko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3789
9.5.20 18:58

Takže nemáš chlapa, co se o tebe a dítě na rodičáku postará, nemáš bydlení, ani úspory (nějaké drobné finance asi nebude žádný zázrak), ale jsi strašně frustrovaná, že nemáš mimíska. :zed: A prvorodička ve 27 je stará matka :think: bude ti 22 a nemáš nic, tak bacha abys taky nebyla stará matka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.20 19:06

Ahoj,
je to těžké, když přítel ještě studuje.. Kolik let mu ještě zbývá?

Ale s touhou po vlastním zázemím a po dítěti ti rozumím. U nás to bylo podobné, jen v našem případě jsem to školou zdržovala já, jinak by mimčo přišlo dříve…

S manželem jsme se poznali v mých šestnácti a jeho osmnácti. Od mých osmnácti jsme spolu bydleli v bytě, který pro nás koupil. S hypotékou a placením mé školy to bylo náročné. Muž měl dvě práce, já alespoň občas brigádu. Nejezdili jsme na luxusní dovolené, spíš na pár nocí pod stan. Vařili jsme si doma a do restaurace zašli jen výjimečně. Ale vyplatilo se to a po čtyřech letech byl byt splacený. Dobře jsme ho prodali a peníze (+ hypotéka) použili na koupi rodinného domu, který jsme vlastnoručně celý opravili. Mezitím jsme se vzali, já dostudovala, rok pracovala a teď máme půlroční miminko.

Je mi 25, manželovi 27. Sice jsme nebyli třeba na Bahamách, v Egyptě nebo v Karibiku (a ani se tam jen tak nepodíváme), ale to nás netrápí. Priority máme jinde, nikdy nás nebralo takzvané „užívání si“

Neházela bych flintu do žita, naopak bych zkusila že vzniklé situace vytěžit maximum. Snažila bych se šetřit, abyste si, až přítel dostuduje, mohli dovolit vlastní bydlení. V nájmu bych peníze netopila. A až muž dostuduje a získá práci, najít si již zmiňované bydlení, vytvořit zázemí a hurá pracovat na miminku.

• Citovat
  • Nahlásit
9949
9.5.20 19:57

Každý má tu hranici, kdy si myslí, že je ideální založit rodinu jinou…je to přirozené. Ale touha je věc první…praxe věc druhá…
Podívej, já si v 21 letech dovedla představit, založit rodinu, ale neměla jsem potřebné zázemí. Dnes je mi 23, mám půlroční dceru, kde bydlet, jisté zázemí, spolehlivého chlapa.
Ty máš sice chlapa, ale:

1. nemáte kde bydlet, dokonce spolu ani nežijete
  2. partner studuje, ale zřejmě nepracuje
  3. chce vůbec partner dítě?
  4. utáhla by si sama rodinu z mateřské?

….. vydrž, nejdřív je potřeba miminko zajistit, až pak si ho udělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22898
9.5.20 20:03
@PupuP píše:
Boze :roll: me je 28 a dite hodlam mit tak nejdriv za 5 let…
Radsi si uzivej svobodu. Deti ti neutecou. A uz vubec ne v tvem veku

Aby ses dočkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6616
9.5.20 20:44
@Anonymní píše:
Ahojky, je mi 21 let.
Ráda bych měla rodinu, byt.
Přítele mám 5 let, ještě bohužel studuje, já už 2.5 roku pracuji… Bohužel nemáme dostatek financí na to abychom se spolu sestehovali, ja nejake drobne finance mam, nehodlam platit za najem, kdyz on pres tyden bude stejne pryc. V nasem okoli maji vsichni miminka jsem hrozne natesena, ale bohuzel si nejaky cas jeste pockame. Nechci byt starou mamou hrozne me to frustruje. ????☹️ Proste mi to prijde desny kdyz maji kolem 27 prvni dite. Brzy mi bude 22 let a zadne dite ani bydleni nemam…

A co chceš za radu? Holt budeš muset počkat, tvůj přítel je student, nemáte bydlení, peníze… Já myslela, že doba už je jinde, že dnešní dvacítky zijou jinak než detma, mám stejně starou dceru a dítě je to poslední co má montalne v plánu, její vrstevnice, kamarádky to samé. Snad jen jedna holka s kterou chodila na ZŠ má teď mimi, jinak nikdo. V našem okolí jsou prvorodicky většinou +/- 28 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
9.5.20 20:53

V prvi rade by te melo trapit ze oba mate do zadku diru a dlouho ji mit bude. On student, ty 2,5 leta praxe, nic moc. Ani jste nevyzkouseli spolecne bydleni a trapi te ze v 27 uz ty matky jsou stare a to byt nechces :nevim: Nooo, doporucuji dospet, nasetrit penize, ziskat praxi, poridit bydleni a zkusit si spolu zit. Casu mate dost, v 27 opravdu neni nikdo starou matkou. 37 to uz je jina, ale to je druhy extrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.20 21:01

@Kotatko03
Děkuji, snad se dočkám, teď se budu snažit nadále šetřit :) Prostě to tak cítím vetsina mi to proste rozmlouva :zed: ale pro ne je vazne rodina priprita :) mam strach, ze s vekem prichazeji problemy… hlavne treba cysty a podobne a opravdu si myslim, ze com driv e zcne tim lepe, na pripadny problem je dost casu… :oops: dekuji mam radost z tveho pozitivniho prispevku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat