Rodinný typ - ohrožený živočišný druh?

8878
11.3.17 12:40

Rodinný typ - ohrožený živočišný druh?

Ahoj holky. Zajímaly by mě vaše postřehy. Asi jsem naivní nebo úplně mimo. Myslela jsem si, že sice rodinných typů už mnoh není, ale že přece jen jich je ještě dost. Tento rok mi bude 30 a všimla jsem si u svých bývalých spolužáků ze SŠ jednoho jevu - všechny holky už dít mějí nebo by ho rády brzy měly - všichni kluci mají maximálně přítelkyni. Ženatý není z nich jeden jediný a na dítě nemají ani pomyšlení. Jedna třída to není žádný vzorek, a tak jsem se tím víc nezabývala.
Pak ale kamarádka, která má větší počet dětí, než je běžné projevila zájem o seznamku. Řekla jsem jí, že lepší než seznamka je matchmaker - moderní dohazovač. Že jednu takovou znám a že jí to domluvím. Když jsem se na kamarádku dohazovačku obrátila, dozvěděla jsem se, že v té velké databázi plné mužů není jeden jediný který by to dal. Dozvěděla jsem se od ní, že má velký problém najít partnera už ženě se dvěma dětma. Tohle už mě překvapuje, protože v databázi jsou muži až k padesátce a je jich v ní opravdu mnoho. Myslela jsem si že i přes trend doby - mít jedno maximálně dvě vlastní děti nejdřív kolem 40ti let, se stále najde dost mužů, kteří chtějí být mladými tatínky a touží po velké rodině. Můj odhad byl že takový je třeba 1 ze 60ti, ale že jsou. Začínám mít ale pomalu takový dojem, že snad vymírají jak Dodo. Nechápu kde se stala chyba - že by v naší výchově??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.3.17 12:44

Třeba já se seznámila přes seznamku s takovými, kteří už ve 35 měli 2-3 děti, každé s jinou ženou, neměli ani vlastní bydlení, ale exekutora za prdelí a plno splátek měli teda hafo.
To je spíš i výchovou i dobou. Kde jsou ti chlapi, co zabezpečili rodinu, když žena zůstala s dětmi doma a starala se, pomohli vychovat z dětí ze synů skvělé muže. Takoví už nejsou - nebo jsou, ale je jich poskromnu a jsou zabraní.
Zbytek děti dle mě nechce, nejdříve se musí cestovat, pak se zadlužit, pak splácet hypotéku a pak se uvidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47489
11.3.17 12:50

Jsem o rok starsi nez ty, letos budeme slavit 10r. vyroci svatby. Jinak jsme spolu 13r. Moje spoluzacky zatim je nas asi 5 mamin ze zakladky, 5 ze stredni vsechny jsou vdane, vetsina maji dve decka, ja a jedna mame tri. Zbytek ma cas nebo delaji karieru, hodne jich cestuje po svete co vim. Oni maji vystudovanou skolu, buduji rodiny a ja opacne mam rodinu zazemi a teprve jsem studovat zacala. Kazdy podle sveho prece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47489
11.3.17 12:53

A se seznamkou zkusenost nemam, vzdycky jsem se umela seznamit bez ni, s timhle problem nemam :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 12:59

Postřehy:

1. Chlap ve 30ti je ještě štěně
2. Seznamku bych fakt nevyužívala, tam budou samí zoufalci, normální sociální člověk se seznámí face-to-face
3. To, že někdo není ochotný investovat svůj čas, peníze a energii do většího počtu cizích dětí ještě zdaleka neznamená, že není rodinný typ. Osobně bych takový vztah taky nechtěla - co z toho? Základním biologickým pudem je šířit vlastní genetický materiál, nikoliv investovat do cizího :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8878
11.3.17 13:09

@ruzovasrnka No já třeba nevím jak se seznámit jinak než přes seznamku. Ráno odvedu dítě do školky, pak jdu do práce, z práce do školky a pak na hřiště a domů. Kde se mám při této cestě seznámit face to face?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.3.17 13:10

Já mám hodně kamarádů 30+, pokud měli stálou přítelkyni, tak na děti došlo kolem 35-40 let (mně osobně přijde 40+ už dost), mladších tatínků mám kolem sebe opravdu minimum. Mému muži je méně, ale pro děti jsme se rozhodli ze zdravotních důvodů, jinak bychom ještě cestovali a budovali firmu, já chci ještě studovat navazující (při práci, teď tedy při práci a rodičáku, jsem na to moc zvědavá :lol: ).
Nepovažuji své okolí za reprezentativní vzorek, ale něco na tom asi bude… nicméně většinou mají VŠ, užívali si, cestovali, žili v zahraničí, budovali kariéru a teď jsou zabezpečeni a mají rodiny… na vysoké si je dělat asi nebudou. Že se někdo nechce starat o dvě cizí děti nepovažuji za nenormální, takový se opravdu hledá hůř a nedivím se :nevim:
Se seznamkou neporadím, nikdy jsem tak partnera nehledala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.3.17 13:13
@Lynette píše:
@ruzovasrnka No já třeba nevím jak se seznámit jinak než přes seznamku. Ráno odvedu dítě do školky, pak jdu do práce, z práce do školky a pak na hřiště a domů. Kde se mám při této cestě seznámit face to face?

Však i tam to jde, samozřejmě je problém poznat, jestli k tatínkovi patří i nějaká maminka, ale nemožné to snad není… já se seznámila i v MHD, na ulici, když člověk opakuje ty samé činnosti, ve stejnou dobu a potkává tam ty samé lidi, tak se někdy zadaří. Nicméně žádné hlídání? Jednou týdně nějaký koníček, sport? Tam je také šance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8878
11.3.17 13:27

@radkka Na koníček, sport nejsou finance. SEznámit se v MHD? To mi prosím popiš. J8 se koukám na jednoh chlapa on se zalíbením na mě a pak to skončí tak že vystoupí jeden z nás. Na ulici? Pořád někam pospíchám - u mě nemá šanci ani slečna s letákama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 13:28
@Lynette píše:
@ruzovasrnka No já třeba nevím jak se seznámit jinak než přes seznamku. Ráno odvedu dítě do školky, pak jdu do práce, z práce do školky a pak na hřiště a domů. Kde se mám při této cestě seznámit face to face?

V práci? na brigádě? Známí známých, v obchodě, při nějaké zájmové aktivitě - super jsou cvičáky, dobrovolní hasiči, myslivci, pak na úřadě, na poště…oldies party, hospoda…podle životního stylu 8) Já se seznámila s manželem na cvičáku, když jsem si pořídila psa, s ex při studiu…

Seznamku úplně nezavrhuju, akorát mi to připadá takové jak „obchod“, chybí tam spontánnost, nevím, jak to vyjádřit…ale jo, podle mě chlapi potřebují „dobývat“ a když někam veřejně napíšu, že hledám chlapa, připadala bych si tak nějak „snadno dostupně“ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8878
11.3.17 13:32

@ruzovasrnka No já jsem všude s dítětem a to nikoho ani nenapadne že doma není tatínek. Když mám volno jen v pátek večer tak to se seznamuje blbě. Okruh známých a jejich známých je vyčerpán. V práci samá ženská a ženatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12043
11.3.17 13:32

@Lynette tak ted vyzni hrozne, ale chyba je v dobe a dnesni „rozcapenosti“. Jednak vetsina vzdelanych lidi primarne studuje, buduje karieru a pak resi rodinu. Ostatni si vetsinou udelaji vicero deti a nasledne se rozvadi, pac jinde je preci trava zelenejsi. Samozrejme to neplati na vaechny. Ale ono je to tezke, dneska si lidi zkratka vybiraji silene protejsky a plno lidi se k sobe neumi chovat. Mam pocit absolutni absence ucty v paru :nevim: chovaji se k sobe hrube (bohuzel nejen verbalne), podvadi se atd. Pro me treba zasadni hodnoty - a to je mi 33 ;) ad seznamka tam je to dle me nestesti, ze 90% chlapu hleda primarne sex. A poslendi kamaradka nevim kolik ma deti, ale predpokladam 3+ coz je silene si hledat chlapa a nedivim se, ze nesezene…ono je hezke si udelat plno deti, ale je taky potreba myslet na variantu, ze a nimi clovek zustane sam a zda je schopen vse zastat sam!!! Vezmi si to jen opacne kdyz tu holka pise ze ma starsiho chlapa - vetsina ji zrazuje vetami typu- ten ma urcite deti a zavazky z minula atd. A nakonec myslim, ze v tvem dotazu je namichano nekolik temat a vsechny by byly na diksuzi :mrgreen: snazila jsem se odpovedi smrsknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
11.3.17 13:36

Já myslím, že největší problém je že spousta holek kolem té 20 toho hodného kluka (co chce mít a starat se v budoucnu o rodinu) odmítne, protože nemá „jiskru“ a randí se syčáky. Ten kluk si mezitím najde holku, co tu rodinu chce mít taky, vezmou se a mají děti. Mezitím se ta první, teď už žena, rozhlédne, 35 na krku a kolem jenom svobodní syčáci, nebo muži co se jim z nějakého důvodu rodina rozpadla a další nechtějí. A tak si udělají děti s tím nejmenším syčákem a stěžují si, že je na ně chlap zlý.
Nebo ještě znám dost případů, kdy kluk, rodinný typ, je s holkou, která rodinu nechce. Ona ho nakonec odkopne, nebo jeho to přestane bavit a odejde, ale ten pak nehledá ve své věkové kategorii, ale právě mezi těmi 25 co chtějí mít rodinu. A ona si za 2 roky uvědomí, že chce dítě a jaksi není s kým.
A pak tu ještě máme skupinu žen, které jsou natolik schopné a samostatné, že to chlap nezvládne vydýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12043
11.3.17 13:37

@Lynette docitam a prijde mi, ze sama to vidis hrozne negativne a pak to z tebe i vyzaruje..vim zni to silene ;) ale fakt na tom neco je. Protoze ja se seznamila v obchode u zeleniny, na pumpe, v restauraci, na ulici, fakt kdekoliv…je to jen o tom se hlavne usimvat, ono je s podivem jak moc okoli reaguje jinak kdyz se usmivam ;) ale pokud neustale nekam spechas, zakabonena ze stejne nikoho nepotkas, tak fakt nepotkas :nevim: a ad ten volny patek, tak fakt nejaky konicek tam je i vetsinsance najit nekoho se stejnym zajmem uz bod navic v zacatku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47489
11.3.17 13:40

Prestan myslet negativne, ze nikde zadny idealni neni, neni kde a kdy se seznamit, vysilat negativnost ze sebe a on se i ten chlap najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama