Rodinný typ - ohrožený živočišný druh?

Napsat příspěvek
3796
11.3.17 16:01
@marzanna píše:
Vážně nevidíte rozdíl mezi sdílením domácnosti, nákladů, radosti, atd. se SVOJÍ partnerkou a SVÝMI dětmi a sdílením téhož se SVOJÍ partnerkou a CIZÍMI dětmi?A ano, pro ženu bude dítě důležité. Jenže to vlastní dítě bude důležité i pro toho muže. Cizí dítě sice člověk může začít mít rád, ale stále je to tolerovaná komplikace. A pokud se dotyčný má rozhodnout, jestli budovat vlastní rodinu, nebo jestli převzít zodpovědnost (teď to řeknu hnusně, ale třeba pak ten rozdíl bude patrnější) za rodinu, kterou si naprcal někdo jiný, tak je asi logické, co raději zvolí.

To je pěkná blbost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
11.3.17 16:03
@Lynette píše:
@marzanna Ano. Uvažovala jsem nad tím takhle už jako nezadaná a bezdětná. Já jsem našla partnera, který je bezdětný a je strašně šťastný že mám syna. Má ho moc rád a může se přetrhnout jen aby měl malý radost. Otázka biologického otce je pochopitelně na místě, ale třeba v našem případě nový partner chce syna osvojit a biologický otec s tím souhlasí - syna nenavštěvuje, nezajímá se o něj, neplatí na něj. A co se výchovy týče, pokud chci abychom byli normální funkční rodina, pak je jasné že musí mít stejná práva ve výchově jako já. Ve výchově se shodujeme a pokud v nějakých drobnostech ne, tak si o tom promluvíme později, když u toho malý není aby neměl v hlavě zmatek a před ním jsme ve výchově vždy jednotní a navzájem se podporujeme. Nepřipadá mi to těžké. :think:

V tom případě si můžete gratulovat, že jste narazila asi tak na půlprocentní šanci, že máte chlapa, kterému připadá naprosto super vychovávat kukačku (a dostatečně nešťastně si vybrala toho, s kým jste si ho vytvořila, že ho takto dokonale nechce, aby tam nevznikaly naprosto žádné třenice).

Vaše přirozené samaritánství je obdivuhodné, ale rovněž extrémně ojedinělé.

A nezbývá než vám popřát, aby se to postupem času nezměnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
11.3.17 16:06
@marzanna píše:
A odpovídala byste úplně stejně i kdybyste už vy sama vlastní dítě neměla? Hrnula byste se nadšeně do vztahu s někým, pro koho byste od začátku byla automaticky na druhé koleji?

Nehledě na faktory typu „pravděpodobně nějak potenciálně problematický expartner / biorodič“ (kdyby ten vztah nebyl problematický, tak by pravděpodobně nebylo potřeba hledat nové řešení. Pokud dotyčný nový partner není vdovec / vdova, pak tenhle faktor nevymažete.

Dalším faktorem je to, že prostě jako „náhradní rodič“ pravděpodobně od biorodiče nedostanete taková práva a možnosti k výchově cizího dítěte a vaše postavení coby rodiče nikdy nebude vyvážené…

Prostě to není totéž a pokud si myslíte, že ano, a hledáte někoho, kdo si to rovněž myslí, tak hodně štěstí, možná se potkáte nad hrobem.
Máš zajímavé životní zkušenosti. 8)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
11.3.17 16:08
@Fofrník píše:
Máš zajímavé životní zkušenosti. 8)

A jaké máš v tomhle ohledu ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
11.3.17 16:17
@marzanna píše:
A jaké máš v tomhle ohledu ty?

Máme „mix“ dětí. „Moje, tvoje, naše“. Pravda je že moje už vychovávat nemusíme (jsou na vlastní noze). Nikdy jsem nepociťoval (ani náznakem) že bych měl jiné pravomoci v přístupu a výchově dětí než manželka a je fuk o které dítě šlo (myšleno u dětí v naší domácnosti). Chápu, že někde to tak může být ale to je potom problém ve vztahu těch dvou (a je fuk jestli mají děti a v jakém poměru nebo děti nemají). ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
11.3.17 16:29
@Fofrník píše:
Máme „mix“ dětí. „Moje, tvoje, naše“. Pravda je že moje už vychovávat nemusíme (jsou na vlastní noze). Nikdy jsem nepociťoval (ani náznakem) že bych měl jiné pravomoci v přístupu a výchově dětí než manželka a je fuk o které dítě šlo (myšleno u dětí v naší domácnosti). Chápu, že někde to tak může být ale to je potom problém ve vztahu těch dvou (a je fuk jestli mají děti a v jakém poměru nebo děti nemají). ;) :kytka:

Asi by me v zivote nenapadlo povazovat to, ze nemam stejny rozsah pravomoci jako skutecny rodic (zejmena tehdy, pokud druhy biorodic stale zije) za problem ve vztahu. Stejne tak mi pripada naprosto prirozene respektovat spolecne rozhodnuti biorodicu (treba ohledne vyberu skoly), byt s nim treba ne zcela souhlasim, a to i v pripade, ze na me muze mit dilci negativni dopad.

Pokud by partner ostatnimi atributy vysoce neprevysoval bezdetne „konkurenty,“ tak bych si ho proste nevybrala, protoze tohle jako komplikaci vnimam (a muzi z meho okoli obvykle maji k obhospodarovani cizich genu jeste rezervovanejsi postoj)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
11.3.17 16:39
@dalmati píše:
Tak hlásím že v mé bývalé třídě s gymplu jsou taky rodinné typy. Odhadem asi půlka třídy už nějaké dítě nebo děti (zatím teda max 2) má. Od maturity budeme mít letos 10 let a většina stihla i vystudovat před tím, pořešit nějak práci a pak mít děti. Tak hrozné to teda není :mavam:

no moji spolužáci si v tuto dobu (okolo 33-35let) ke mě jezdí pro kočárky. Já už mám osmileté a šestileté dítě. Oni si v tomto věku berou hypotéku na 30 let, já už ji mám zaplacenou. Oni strávili často několik let v UK v továrně na konzervy aby si potom doma mohli koupit pěkné auto… já budoval firmu v čr. Prostě každej člověk ten život pojme jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
11.3.17 16:43

@marzanna Jednak to mám asi nastavené jinak než většina (nerozlišiji "vlastní a ostatní) a je to asi dané i tím, že je mám všechny opravdu od mala. A taky to mám/e ulehčené totálním nezájmem biootce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4199
11.3.17 18:06

Tak on chlap může být rodinný typ, ale chce třeba vlastní děti a né už ženu třeba s 5 dětma. Mám rodinnýho „typa“ doma a super, není mu ani třicet, takže i v mladším věku jsou.
Myslím, že to není tak horké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 19:08

Marzanno, skvěle vyjádřeno! Ale nediv se, tady je to samá světice, a zřejmě ty výjimky, o kterých mluvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 07:14

Ja zase znám dost budoucích mladých tatínku. My jsme oba s přítelem do 25 let a děti máme 2, jedno skolkove. A už chlap plánuje vesele třetí :lol: budeme ted během měsíce kupovat auto a shanime velké, aby se do zadu ty 3 autosedacky vesly. O deti se stara ukazkove. Nebala bych se odjet na mesic pryč a nechat mu je doma. Z jeho okolí to samé, bratranek s přítelkyní se teď snaží o mimi. Jsou věkově stejně s námi. Jeho bratr se chce snažit do 2 let az dodela vysokou školu. Atd. Atd. Odkud si? Necetla jsem diskuzi. Ja jsem z Prahy a tady to samé, co popisujes v prvním příspěvku. Přítel je z Moravy a tam mají brzy a velké rodiny úplně běžně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama