Rodný list a základní věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 17:42
Rodný list a základní věci

Ahojky, za chvilku mně čeká můj první porod. Chtěla jsem se zeptat jak postupovat po narození miminka. :) co se týka rodného listu, pojištění - do kdy je nutné to vše vyřídit.. s přítelem ještě svoji nejsme takže jsem přemýšlela jestli je třeba zajít i na matriku pro nějaké uznání otcovství nebo tak? Děkuji za každou radu :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 24.07.19 17:47
@Anonymní píše:
Ahojky, za chvilku mně čeká můj první porod. Chtěla jsem se zeptat jak postupovat po narození miminka. :) co se týka rodného listu, pojištění - do kdy je nutné to vše vyřídit.. s přítelem ještě svoji nejsme takže jsem přemýšlela jestli je třeba zajít i na matriku pro nějaké uznání otcovství nebo tak? Děkuji za každou radu :)

Nedali Ti instrukce v porodnici? To me dost prekvapuje. Musis si tam
vzit svuj a partneruv rodny list (nebo uredne overene kopie) a na matrice predem udelat prohlaseni o otcovstvi. RL miminka Ti pak bud prijde postou, nebo to nekde snad resi matrikari i primo v porodnici, zeptej se na to tam kde budes rodit. Na pojistovnu jen oznamis narozeni miminka, je automaticky pojistencem tam, kde Ty. Pozor ze u pojistoven mas vetsinou lhutu jen 8 dni. Karticka pojistence pak prijde za nejakou dobu postou.

Kriss Tina
Extra třída :D 11649 příspěvků 24.07.19 17:47
@Anonymní píše:
Ahojky, za chvilku mně čeká můj první porod. Chtěla jsem se zeptat jak postupovat po narození miminka. :) co se týka rodného listu, pojištění - do kdy je nutné to vše vyřídit.. s přítelem ještě svoji nejsme takže jsem přemýšlela jestli je třeba zajít i na matriku pro nějaké uznání otcovství nebo tak? Děkuji za každou radu :)

Na matriku jdi před porodem, jděte tam oba rodiče, pokud už máte vybrané jméno tak ho tam rovnou zapište, dohodnete se jaké bude mít příjmení, zapíšete otce dítěte ( bez toho bude automaticky dítě po tobě). Po porodu si pak jeden z vás vyzvedne rodný list na té matrice (některé ho i posílají domu postou), a s tím pak zajděte na pojišťovnu ( to by se mělo stihnout do 8 dnů tuším, ale my to nestihli a šli tam asi 10.den a nic se nestalo) :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 17:51

@Kriss Tina děkuji za rady :) takže tam pujdeme teď a po porodu tam ještě třeba přítel zajde oznámit narození miminka?

MarketaC4
Kecalka 214 příspěvků 24.07.19 17:53
@Anonymní píše:
@Kriss Tina děkuji za rady :) takže tam pujdeme teď a po porodu tam ještě třeba přítel zajde oznámit narození miminka?

Ne, z porodnice pošlou na úřad vše potřebné a ty si na úřade v místě kde jsi rodila vyzvedneš rodný list.

Kriss Tina
Extra třída :D 11649 příspěvků 24.07.19 17:57
@Anonymní píše:

Nene to jim oznámí porodnice a přitel tam pak zajde rl vyzvednout. Na té matrice ti poví, jak to zrovna u nich chodí a jaké mají lhůty. U nás se vyzvedava rl cca týden po porodu, ale jak sem psala někde vám ho klidně pošlou domu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 18:02

@Kriss Tina dobře děkuji moc :) už vtom mám jasno.. a posílají to na matriku kde mám trvalý pobyt že? Protože řešíme stěhovaní postupně a měním bydliště tak kdyžtak bych počkala s tím abych proto mohla co nejdřív zajít, nebo partner no :)

TopSecret
Závislačka 4984 příspěvků 24.07.19 18:10
@Anonymní píše:
@Kriss Tina dobře děkuji moc :) už vtom mám jasno.. a posílají to na matriku kde mám trvalý pobyt že? Protože řešíme stěhovaní postupně a měním bydliště tak kdyžtak bych počkala s tím abych proto mohla co nejdřív zajít, nebo partner no :)

Ne. Tam kde si rodila. Dite se narodilo v jejich okrsku.

TopSecret
Závislačka 4984 příspěvků 24.07.19 18:12
@Anonymní píše:
@Kriss Tina dobře děkuji moc :) už vtom mám jasno.. a posílají to na matriku kde mám trvalý pobyt že? Protože řešíme stěhovaní postupně a měním bydliště tak kdyžtak bych počkala s tím abych proto mohla co nejdřív zajít, nebo partner no :)

Na matriku o uznani otcovstvi muzes dojit ve „svem“ nejblizsim meste.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 18:15

@TopSecret tak to je super :) děkuji :)

Betyssek
Kecalka 224 příspěvků 24.07.19 18:44

Rodila jsem v breznu, poprve, taky nejsme sezdani. Pred porodem jsme sli na matriku kvuli otcovstvi plus jsme vyplnovali prohlášení v porodnici, dali jsme tam oba rodné listy a RL pak prisel postou. Na pojistovnu jsem jela pak s mimcem osobne, s rodným listem mimca a hned mi vystavili karticku pojištěnce. 3 mesice po porodu jsem jela na pracak kvuli zadosti o rodičovský prispevek. To je asi cely.

Betyssek
Kecalka 224 příspěvků 24.07.19 18:45
@Anonymní píše:

Kde budes rodit?

Qadra
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.07.19 18:45

Po narozeni bys měla dìtě taky přihlásit a zaplatit za něj svoz odpadu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 18:53

@Betyssek v ostravě v porubě :)

TopSecret
Závislačka 4984 příspěvků 24.07.19 18:55
@Qadra píše:
Po narozeni bys měla dìtě taky přihlásit a zaplatit za něj svoz odpadu…

To dostava obec automaticky. Ty jen zaplatis o jednoho navic.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama