Rodný list a zápis otcovství

197
7.10.19 19:32

Rodný list a zápis otcovství

Ahoj holky. Byli jsme na matrice ohledně určení otcovství a zjistili jsme, že přítel vlastně nemá platný rodny list s příjmením. Před pár lety měnil příjmení po svém otci (vzal si za poplatek 1tis jméno nevlastního otce) a to chceme aby měl i syn, ale v matrice a v RL má stále jméno staré i když na jiných dokumentech, smlouvách apod. i na ŘP, pasu a OP má už to nové. Nechápeme jak a proč tedy na matrice tuto změnu nemají, ale budiž. Prý musí na místo jeho narození což je až Praha a tam zažádat o nový. Nevíte jak to dlouho trvá a vůbec funguje? Já jsem ve 33tt a zrovna tohle by jsem měla ráda už za sebou. Buď prý osobně, nebo poslat obálkou žádost se 100Kc. Jenže znám práci a rychlost uřadů. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

697
7.10.19 19:40

@dog.s
To je zvlastni, předpokládám ze na ty domaci matrice asi maji spravny rodny list? Pokud ne, tak nechápu na zaklade ceho by si vyridil vsechny doklady.
No a tedy pokud by tam ten spravny rodny list meli, tak vam vydaji opis a ten se dela na pockani. V jinem případě nevim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
7.10.19 19:42

A to jste odkud že je problém zajet na otočku do prahy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
7.10.19 19:46

@Kaileee Určitě se to dá. Jen přítel pracuje v zahraničí a bude to problém nějak sladit. Ale když to jinak nejde bude muset to vyřešit. Protože dopisem, nevím nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
7.10.19 19:47

@Anna85 To právě nechápeme. Jak může mít ostatní dokumenty a doklady už na nové jméno a na matrice tohle nemají. Na matrice v místě našeho bydliště nikoli narození. Ale i tak nam to nejde do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6220
7.10.19 19:56

@dog.s pokud by do té Prahy jel, ať si předek zjistí, zda to vyřídí na počkání. Aby tam nejel zbytečně a nečekal stejně na poštu. Jinak v celorepublikové systému už musí být vedený pod novým jménem, ne? A ano, rodný list vystavují jen v místě narození, opisují záznamy z knihy, kde se narození zaznamenává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 21:53

@dog.s Nám se stalo to samé, akorát jsem to zjistili před svatbou. Trvalo nam to měsíc i s novou občankou. Ale matrika byl malý úřad a paní tam byla skvělá, měla pochopení a zařídila to rychle. V Praze bych asi radši počítala s tím, ze to do porodu nestihnete.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama