Rodný list dítěte po svatbě

Anonymní
28.3.20 06:16

Rodny list ditete po svatbe

Ahoj holky,

mame s pritelem dceru, ktera se jmenuje po mne. A zajimalo by mne, jak bude vypadat jeji novy rodny list po tom, co se s pritelem vezmeme? Bude tam mit navic uvedenou kolonku “rodne prijmeni”? Nebo to bude uvedeno dole v poznamce? Event. to nebude uvedeno nikde? Z diskusi, ktere tu uz na toto tema jsou, to vypada, ze to kazda matrika dela jinak. Ja bych byla skoro radsi, aby tam puvodni prijmeni uvedeno nebylo, ale co jsem se docetla, tak od r. 2014 se to tam uvadi.
Mate s tim nektera vlastni zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16499
28.3.20 07:16

Rodné příjmení by tam měla, kdyby se vdala ne? Ona ho bude mít změněné, takže by všude měla mít jen to nové podle mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3662
28.3.20 07:19

Měnili jsme příjmení synovi, i když teda ne svatbou, a na novém RL má jen nové příjmení. Staré nikde psané není. Měnili jsme to v r. 2015.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 07:48

@chaela co vim, tak paradoxne treba u adopce se puvodni jmeno neuvadi (nerikam, ze je to vas pripad). Zajima mne prave, jak je to po svatbe, kdyz je miminko vlastni dite budouciho manzela..

• Nahlásit
  • Citovat
14604
28.3.20 08:35

Vystaví se nový rodný list s novým jménem. I tvoje jméno jí tam změní na nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3662
28.3.20 08:47
@Anonymní píše:
@chaela co vim, tak paradoxne treba u adopce se puvodni jmeno neuvadi (nerikam, ze je to vas pripad). Zajima mne prave, jak je to po svatbe, kdyz je miminko vlastni dite budouciho manzela..

Syn je vlastní dítě mého manžela. Akorát v době jeho narození jsme nebyli ještě manželé a na metriku jsme před porodem nešli, takže syn se narodil s mým příjmením a bez otce. Hned u vyzvednutí RL ten týden po narození jsme vyplnili potřebné papíry a rovnou nám tam paní na počkání udělala nový RL s otcem a příjmením po něm. Po „rodnem“ příjmení není nikde ani památky. Krom tedy té kartičky z porodnice :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama