Rok a půl - najednou odmítá maso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Svetluska.Lulu
Kecalka 339 příspěvků 21.05.19 10:00
Rok a půl - najednou odmítá maso

Ahoj všichni :kytka:

Naší malé berušce je rok a půl, od prvních příkrmů s masem byla hodně „masožravá“, a to až tak, že ignorovala přílohy. Těstoviny, brambory, rýži atd. dojedla jako druhý chod až když maso na talíři nebylo.

Poslední cca měsíc maso odmítá, ale úplně. Jak kdysi snědla z chlebíku nejprve šunku, dnes ji dáva pryč. Když jsem zamíchala do těstovin trochu mletého masa, stejně část vyplivne. Obdobně ryby.

Docela mě to trápí, vzhledem k tomu že sýry a luštěniny taky moc nemusí. Myslím, že za tím můžou být stoličky, dvě už vylezly úplně, dvě částečně.

Má někdo podobnou zkušenost? Případně vrátily se děti později k masu? Nechce se mi věřit, že by jí najednou přestalo chutnat.

Děkuji :kytka:

Reakce:
Mika.ella1
Stálice 92 příspěvků 21.05.19 10:03

Taky jsem v tomhle veku prestala jist maso. Nejim ho dodnes :dance:

Marben
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 21.05.19 10:03

Klidně to můžou být zuby. Mě teď syn 17m měsíc nejedl nic než jogurt nebo presnidavku, začal normálně jist až když mu vylezli všechny stolicky. Predtim i teď už ji zase všechno, v období růstu stolicek což trvalo víc jak měsíc byl převážně na nutrilonu nic jiného proste nechtěl

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 21.05.19 10:11

Tak jí dávej vejce (dají se propašovat do ledasčeho) a jogurty, případně tvaroh (klidně na sladko) a počkej co to udělá. Respektive zkus luštěniny mixovat do polévek a na pomazánky.

Vcelku podstatné je nedělat z toho velké téma, protože jak se ze neuspokojivého jedení stane téma, které sebou nese hodně pozornosti, tak se najednou všechno začne točit okolo jídla.

Jsou děti, co zdárně přežívají třeba rok jen na rohlíkách a nijak je to nepoznamená. Evolučně jsme přizplsobeni na nedostatek jídla, takže ono to projde a zase to přejde. A pokud ne, tak vegetarináství je plnohodnotná strava (veganství, natož u dětí je výrazně problematičtější)

jarmarkty
Kecalka 188 příspěvků 21.05.19 10:14

Od kamarádky dcera to má taky tak už od malička má období kdy maso jí a kdy ne. Teď má 11 let a maso nejí jen salámy, párky atd. asi to chce nabízet ale nenutit.

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 31101 příspěvků 21.05.19 10:18

Moje děcka mají taky střídací období..nejdřím maso jo..pak jsem ho nacházela na zemi za postelema, pak zase maso jo..ted má syn 7 a sní max šumku, ale párky a kuře, vepřové atd, ne..takže počítám kdy se k tomu zase vrátí..
dcera má taky střídavé období ( ted 4r) nejdřív maso nejedla, ted zase je..
nenut a nabízej něco jiného…

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 7719 příspěvků 21.05.19 10:27

Taky mi děti kolem 2 let přestaly jíst maso, převážně asi proto, že se musí kousat :mrgreen: Měly různá období, chvíli nic, pak rybu, později třeba kuře, pak zase nic… U mladší to trvá dodnes (4 roky), starší z toho naštěstí kolem 3 let vyrostl. Dělala jsem tehdy hodně vývary, vejce, nebo jsem masíčko promixovala do omáčky.

Svetluska.Lulu
Kecalka 339 příspěvků 21.05.19 10:30

@Ou no to je právě ono, že vegetariánská strava být může, pokud se nám povede nějak vyvážit ten zbytek. Momentálně pečivo, přílohy a ovoce vedou, i s pomazánkama je docela boj. Já beru, že krátkodobě to zvládne, a nehodlám ji nutit. Jen doufám, že se to srovná :)

@jarmarkty @smurfka to je zajímavé, vůbec by mě nenapadlo, že se to takhle může střídat

alilauter
Kecalka 431 příspěvků 1 inzerát 21.05.19 11:10

Neřeš to, násilím to stejně nepůjde. Můj tříletý je co se jídla týká strašnej. Teď má pár měsíců zase období suchej chleba, rýže, nudle a ovoce. Občas máslo, mlíko hodně, jeden druh salámu a palacinky. Konec. Ze dne na den přestal jíst vejce, i to minimum masa a zeleninu. Nabízíme, nechce. Je hubenej ale ne vychrtlej, podle tabulek ok. Občas mě to hodně štve, mám starosti, jestli ma vše, ale musím to respektovat… on bude raděj hladovej než jíst to, co nezná nebo nechce…

Keyllah
Extra třída :D 12344 příspěvků 21.05.19 11:11

@Svetluska.Lulu tak syn jedl napřed naprosto všechno a kolem 18měsíců tak nějak přestal -) úplně vypustil sýry a maso většinu zeleniny a ovoce. Teď je to zhruba rok a sýry nejí vůbec, maso pomalu začíná a určité druhy zeleniny a ovoce už mi taky sní. Pomalu se to lepší, tak držím palce ;)

Hobitka
Kelišová 5501 příspěvků 21.05.19 11:17

@Svetluska.Lulu Deti mi taky stridaji chutove preference, jeden den je to nejoblibenejsi jidlo, dalsi den „blivajz“… Nejmladsi mi do dvou let nejedla mlecne, nenutila jsem ji, ted konecne trochu zacina - ale jen cokoladove tvarohacky. Ja bych to nelamala pres koleno, jestli ma treba rada polevky, tak je delej z vyvaru.

Jana206
Nadpozemská drbna 27474 příspěvků 21.05.19 11:21

Moje děti mají taky střídavě období vsezravosri a období suchého peciva, těstovin, rýže, krekru apod. Nehrotim to. Snad jen, aby se dítě místo plnohodnotneho jídla nezaplaclo sladkym.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 21.05.19 12:32

Dcera má 16m a má to stejně, dřív hrozný masozravec. Nechávám ji tak, maso nenutim, prostě ho asi tolik nepotřebuje. Nedávno ho na chvíli vzala na milost, poskočila na výšku o pár cm a zase maso vysadila :lol:

Váš příspěvek
Reklama