Rok a půl staré dítě jí jenom Sunar a pije čaj

Anonymní
20.4.20 03:38

Rok a půl staré dítě jí jenom Sunar a pije čaj

Ahoj, chci se zeptat, známá má rok a půl staré dítě a dává mu k jídlu jen Sunar a k pití čaj. Dnes mi to říkala při „pokecu“ Když jsem se zeptala, proč, tak řekla, že nemá peníze na jinou stravu a tak mu dává aspoň tohle. Co s tim? Mám to nahlásit na ospod, nebo to je v pohodě? Děti nemám, ale můj selský rozum mi říká, že je to při nejmenším divné :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.4.20 03:45

Kamarádka dává taky Sunar dvouleté holčičce a to proto, že ona nechce vůbec jíst normální jídlo, tak tedy něco jist musí..Smím se zeptat, když nemá na jinou stravu, co teda jí ona?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:15

Jak jsem tak pochopila, tak ji zbývá 1000 Kč na jídlo na měsíc, ale často se stává, že ji pošlu několikrát týdně klidně i několik stovek, vždy řekne, že to má na Sunar. Bydlíme od sebe daleko, tak nakoupit ji sama nemůžu. Ale je mi líto dítěte, tak ji pošlu. Chlapa má, ale je to takový ten typ, že má exekuce a alimenty, takže z výplaty nic nevidí :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:24

Ale tak je to její dítě, tak ho nenechá o hladu. Já bych to nechala být, nerada se motám do cizích záležitostí, ale myslím, že aspoň skleničky a kaše, nebo rohlík tolik nestojí, jen postupně a do toho dávat ten sunar by bylo lepší. Sunar sám o sobě není špatný, ale nevím jestli to malému stačí, to musí vědět ona sama.:))

• Citovat
  • Nahlásit
6772
20.4.20 04:34

Sunar je dražší než kilo mrkve a kousek kuřecího masa ;) to není o pěnezích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:38

Taky se nerada pletu do cizích věci, ale když mi řekne, že nemá na jídlo pro dítě peníze a pak si přítel koupi cigarety do práce, tak už proste ve mě hloda nějaká ta myšlenka.. ale jestli to je výživově v pohodě, tak mi to jako odpověď stačí, děkuju :-)

• Citovat
  • Nahlásit
2302
20.4.20 04:41

Jak nema penize na jidlo? Rok a pul stare dite snad uz muze jist to co ona. Nehlasila bych to, pokud dite netrpi hlady a neni podvyzivene, nikdo ji nemuze nakazat cim ho krmit. Nemuzes ji misto penez nejak objednat a poslat sklenicky pro dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:43

@Aletheia ale vydrží dýl a zasytí dýl

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:49
@Anonymní píše:
@Aletheia ale vydrží dýl a zasytí dýl

Tim ale nechci říct, že je to nejvhodnější.. Jenže ona sama musí vědět co její dítě chce a potřebuje, taky nesnáším když mi do všeho remcá někdo. Když na něj není spoleh, tak se obrací na tebe spíš než na jejího partnera

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 04:50

Právě, že podvyživene je, byla s ním i v nemocnici, sledována ospodem, kdy se zjistilo, že dává vařič do zastavárny (ano, i to se dá) a proto nemá teplou stravu a ani nemá jak ten Sunar ohřát. Když mě poprosila o to, abych jí pomohla, tak jsem jí na ten vařič poslala peníze a jelikož dítě bylo sledováno jak Příbíra na váze v nemocnici a měla už i vařič, tak ji po nějaké době přestali sledovat. Jenže se to opakuje.. Já ji navrhovala, že ji pošlu v balíčku přesnídávky atd, ale ona mi řekla, že mám raději poslat penize.

• Citovat
  • Nahlásit
2302
20.4.20 04:54

Tak to je ale jina situace, v tom pripade bych to snad i nahlasila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
20.4.20 06:10

Peníze bych ji už neposlala s znovu ji nahlásila. Akorát tě využívá a peníze utraci kdo ví za co. Když mají na cigara, tak mají na jídlo. Tak malý dítě toho zase tolik nesni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
20.4.20 06:13

V žádném případě neposílej peníze, ty skončí jinde, než v jídle pro dítě… bez debat pošli ty přesnídávky, jestli chceš, to nevyhodí, ale dá dítěti, i když pár skleniček je jen kapka ve zbytku všeho. A tak staré dítě musí Sunaru vypít kvanta, aby bylo zasycené. Takže ho určitě taky jenom šulí… chudák… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
20.4.20 06:39

Jo, nahlásila bych jí a doufám, že s tím někdo něco udělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10409
20.4.20 06:51

Akorát z tebe tahá peníze. Nic ji neposílej a nahlas ji na ospod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat