Rok a půl staré dítě v noci neklidně spí a fňuká

22.2.21 14:01

Rok a půl staré dítě v noci neklidně spí a fňuká

Ahoj maminky, chtěla bych poprosit o radu nebo vaše zkušenosti. Máme rok a půl starou holčičku, která v podstatě od narození špatně spí. Na začátku jsme to brali tak, že je maličká a potřebuje v noci často jíst. Postupem času už nechtěla v noci papat, ale stejně se budila co hodinu. Vyzkoušeli jsme všechny možné rady od vyplakávání (na to jsem neměla moc nervy), přes naprosto pevný režim, spaní ve své postýlce, v naší posteli, s peřinkou a polštářkem nebo bez, se spacím pytlem, zima, teplo,…za posledního půl roku se to ještě zhoršilo, nejdřív se v noci budila a byla třeba tři hodiny vzhůru, teď se tolik nebudí, ale pořád cestuje po celé postýlce, mlátí se o šprušle, kňourá a ani na chvilku nespí v klidu. Jsem úplně vyčerpaná, už nevím, co s ní. Přes den je zlatá, běhá, hraje si, směje se, ale v noci je to satan. Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu, co vám třeba zafungovalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10607
22.2.21 14:10

Hele, radu nemám. Mám stejně starou dceru, poslední dobou spí úplně stejně. Usne kolem půl osmé, kolem půlnoci se vzbudí a musím spát u ní. Mlátí sebou sem a tam, nespí, vstává, pak na chvilku usne. Když konečně zabere, tak se uncou vzbudí o půl páté a je to do rána. Už jsme s manželem úplně ko. Doteď spala normálně, od narození téměř celou noc. Vím, že syn měla taky taková období, ale je to fakt nářez :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
22.2.21 14:11

Jinak tedy, syn se mi během noci budí ještě o 5× i ve třech letech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
22.2.21 14:39

Tak já se přidám, náš mladší (tři a půl) se budí několikrát za noc, převaluje se, různě otáčí, dokonce někdy zakřičí, že vyletím jak pérko z krabičky..
Před měsícem jsem ho chytila v noci polospícího pochodovat po chodbě, kde máme příkré schody do přízemí domu. Už jsem to vzdala, přišoupla jsem jeho postel k mojí, abych ho měla aspoň trochu pod dohledem. No moc se nevyspím..
Tento týden jdu poprvé zkusit kinezioložku, kamarádce odnaučila dcerku počůrávat.
Tak jsem zvědavá, obě děti mám takové neklidné (každé jinak), tak snad pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16438
22.2.21 14:44

Radu nemám, kluk spí celou noc v podstatě od narození. Ale asi bych v teto situaci zkusila bachovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
22.2.21 14:45

Holka má 20 mes a spi stejně. Resp.. brečí ze spani a cestuje po postýlce. Ona je v pohodě vyspala, někdy se vzbudi ale jindy proste jen zakrici a poplace si ve spánku. Jen mne všechno budi a jsem už úplně ko :(
Doufam že to někdy prejde :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
22.2.21 14:56

Taky radu nemám, jen se přidávám do klubu. Ta naše už ma přes dva roky a ještě ani jednou nespala celou noc. Někdy se vzbudí jen jednou, někdy promrčí půlku noci. Naštěstí už nemá období kdy byla vzhůru třeba několik hodin. Když už fakt nemůžu tak si s ní jdu zdřímnout odpoledne. Ale co budu dělat až budu vstávat v 5 do práce teda nevím :roll:
A jenom mě napadlo jestli vaší malé zrovna nerostou zuby. To my na spánku vždycky pocítíme. Zkuste na noc sirup na bolest nebo čípky viburcol. Třeba to aspoň trochu pomůže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 15:07

@Tejami když nic jiného, tak aspoň v tom nejsem sama. :hug: Nicméně rostou stoličky, ale spí pořád stejně, ať jí zuby rostou, nebo ne…zkoušela jsem jí v noci dát nurofen na bolest, ale žádná změna…už jsme zkoušeli i bezmléčnou dietu a taky bez výsledku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat