Rok neschopenka + mateřství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 09:15
Rok neschopenka + materstvi

Ahoj holky, chci se zeptat a rejpalky aby se drželi dal, já vím proč jsem doma a nepotřebuji ještě poslouchat hloupé řeči, děkuji. Díky zdravotním komplikacím a poslednímu ivf a náročnosti v práci, jsem chtela udělat max a být v klidu doma. Jsem na neschopence už rok, teď mi konci podpůrčí doba. Tím se ptát, kdybych ted otěhotněla, budu mít nárok na mateřskou?
A nevite, když si zažádam o prodloužení ještě o tři měsíce, ze mi to sicialka schválí? Někde jsem slyšela ze pro ivf není pro ne důvod prodloužení neschopnosti. Jestli má cenu zkusit si to prodloužit, dekuju za slušné komentáře…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10713 příspěvků 02.07.19 09:18

Myslím si že by to sociálka schválila ve chvíli, kdy bys už byla těhotná a bylo jasné, kdy neschopenka skončí. Pokud nejsi, pak není důvod. A jsi zaměstnaná a nebo jsi jen na PN?

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9886 příspěvků 02.07.19 09:19

Nevím jak je to s prodloužením, ale IVF je důvod pro neschopenku, takže pokud jsi těhotná, mohlo by to projít.

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 02.07.19 09:20

Když ještě nejsi těhotná, tak to těžko. Ale možná by se to dalo prodloužit na tu tvou diagnózu, na kterou tu PN máš, pokud je tam šance se uzdravit. A co se týče nároku na PPM, to musíš napsat, zda máš pracovní poměr :think:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 02.07.19 09:21

Po rocni neschopnosti jde dalsi prodlouzeni ke komisi a tam musi byt sakra dobrej duvod aby to proslo dal. Jinak to pokracuje zadosti o invalidni duchod nejakeho stupne.

Jinak pokud jste stale zamestnana, tak narok na materskou mate stale.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 02.07.19 09:22

Zažádat o prodloužení můžeš, ale jestli ti to schválí nikdo neví

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 09:25

@P4ja to vím, ze kdybych otěhotněla tak je to v pohodě, ale já jsem furt v přípravě, každý měsíc když už mám jít na transfer tak se to musí o měsíc posunout. A pak to vše tak letí, hrůza. Jsem zaměstnaná, mám smlouvu na neurčito. Ale teď jsem rok doma a konci mi pravě ta podpůrčí doba tak nevím jak to vše je. Jestli mi to ještě prodlouží a jestli když otehotnim, tak jestli budu mít normálně nárok na mateřskou.

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 02.07.19 09:30

Tak pokud jsi zaměstnaná, a máš v posledních 2 letech pojištěno 270 dní, což máš, a ten pracovní poměr neskončí, resp. neskončí dříve než 180 dní před nástupem na mateřskou, pak nárok máš :palec: Ovšem jaksi jsou tu dva problémy, 1) nejsi těhotná a 2) nějak překlenout tu dobu do nástupu na mateřskou :nevim: ;)

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9886 příspěvků 02.07.19 09:33
@Anonymní píše:
@P4ja to vím, ze kdybych otěhotněla tak je to v pohodě, ale já jsem furt v přípravě, každý měsíc když už mám jít na transfer tak se to musí o měsíc posunout. A pak to vše tak letí, hrůza. Jsem zaměstnaná, mám smlouvu na neurčito. Ale teď jsem rok doma a konci mi pravě ta podpůrčí doba tak nevím jak to vše je. Jestli mi to ještě prodlouží a jestli když otehotnim, tak jestli budu mít normálně nárok na mateřskou.

Pokud trvá důvod, proč jsi na neschopence a je vyhlídka v řádu měsíců na vyléčení, tak ti ji prodlouží. Pokud ne, neschopenka se ukončí a buď invalidní důchod nebo práce. Ale nejspíš máš jen vstřícnýho lékaře, který ti ji udržuje bez důvodu. Nebylo by ve tvým případě lepší v práci skončit a najít si nějakou lehčí a IVF podstoupit během zaměstnání?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 09:33

@Cenarius i když bych byla na neschopence tak dlouho? Já vím, ze musí mít sakra důvod aby to prodloužili a co jsem pravě slyšela tak ivf není důvod k prodloužení neschopnosti, ale nechápu proč…

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 02.07.19 09:36
@Anonymní píše:

Jestli ti to prodlouží, těžko říct. Na prodloužení musí být opravdu důvod, nevím s čím jsi teď v pn. Ale všeobecně to prodlužování nebývá tak časté, klasicky postupuje žádostí o invalidní důchod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 09:40
@Janli píše:
Pokud trvá důvod, proč jsi na neschopence a je vyhlídka v řádu měsíců na vyléčení, tak ti ji prodlouží. Pokud ne, neschopenka se ukončí a buď invalidní důchod nebo práce. Ale nejspíš máš jen vstřícnýho lékaře, který ti ji udržuje bez důvodu. Nebylo by ve tvým případě lepší v práci skončit a najít si nějakou lehčí a IVF podstoupit během zaměstnání?

Hlavní důvod bylo to ivf, ale nečekala jsem ze to bude trvat všechno tak dlouho. Ano, jde mi jen o ty cca 3 měsíce než se dostanu na transfer a když se to povede tak pak asi není co řešit?? Hledala bych práci jinou, ale při ivf kdy člověk potřebuje stále nějaký volno by nebylo zrovna dobre. Tady to aspoň o mě vědí a vědí jak to mám.

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 02.07.19 09:43

Jenže já bych řekla, že samotné IVF žádná diagnóza není. Tam musí být uveden konkrétní důvod PN. To se přeci v průběhu celého procesu mění a obecně IVF není důvod PN až do porodu :think:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9886 příspěvků 02.07.19 09:43
@Anonymní píše:
Hlavní důvod bylo to ivf, ale nečekala jsem ze to bude trvat všechno tak dlouho. Ano, jde mi jen o ty cca 3 měsíce než se dostanu na transfer a když se to povede tak pak asi není co řešit?? Hledala bych práci jinou, ale při ivf kdy člověk potřebuje stále nějaký volno by nebylo zrovna dobre. Tady to aspoň o mě vědí a vědí jak to mám.

Tak to s prodloužením nepočítej. Jsi na neschopence bez důvodu, pokud se transfery odsunují, můžeš klidně chodit do práce. Tohle je opravdu zneužíváni neschopenky.

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 02.07.19 09:46
@Janli píše:
Tak to s prodloužením nepočítej. Jsi na neschopence bez důvodu, pokud se transfery odsunují, můžeš klidně chodit do práce. Tohle je opravdu zneužíváni neschopenky.

Taky si myslím, že čekání na transfer, to je třeba důvod nejezdit na exkurzi do Černobylu, ale ne nechodit do práce. To ti neuznaj :nevim: To neryju, to hodnotím situaci, jak jsi ji popsala. Pokud k tomu nemáš nic dalšího, tohle nestačí :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama