Rok po CS, jizva, cvičení

702
29.6.21 07:45

Rok po CS, jizva, cvičení

Dobré ráno dámy,
prosím vás, nemá někdo zkušenost s rozmasirovanim jizvy i rok po CS? :think:
Já mám kraje krásně světlé, ale prostředek mám dost tuhý a tmavý a teď jsem zjistila, že při větší zátěži mě jizva poboliva a táhne. Já se na to po porodu asi trošku vyprdla a teď to mám no… :oops:
Taky mám pořád ještě asi 1-2cm diastazu a pořád se mi vyklenuje bricho při zátěži :?.
Rozmasiroval někdo jizvu i po roce?? Už mi přijde dost trapné vymlouvat se na porod a fyzicka teda pořád celkem nic moc a tak do toho právě chci trošku šlápnout :cert:.
Není tu někdo kde taky byl trošku lepl a začal se řešit a trošku později?? :oops:

Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10888
29.6.21 08:19

Já měla takhle jednu stranu jizvy po prvním císaři, sem tam mě to táhlo. Při druhém císaři tam doktor odstranil spoustu srůstů, prý se mi tam vytvořil zánět, se kterým si naštěstí tělo samo poradili, ale zůstaly po něm srůsty, díky kterým byla jizva viditelnější a táhlo jo to dovnitř. Druhá se zhojila bez problémů, už 4 měsíce po porodu jsem zvládla v práci manipulovat s pacienty, vracela jsem se na malý úvazek do práce a teď, 2 roky po porodu, o ní vůbec nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
29.6.21 08:24

Diastaza kolem 1,5cm by mela byt fyziologicka :nevim: Ja mam 13 mesicu po 3. sekci a jizvu mam rozjetou, cervenou a celkove nejsem spokojena se vzhledem. Nastesti neboli a netahne, ale okraje starsich jizev, ktere jsou videt, jsou tenke jak vlas a hodne svetle. Proste kuze uz asi byla starsi a v ne uplne dobre kondici 8) Zkus si najit fyzio, ktera se zabyva panevnim dnem, jizvama a celkove je zamerena na zeny. Jizva se pry da rozmasirovat i nekolik let po operaci ;) Ja se chystam nekam na podzim, pres leto nebudu mit cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
29.6.21 08:38

@B.O.K. Team Určitě do najdi fyzio, která se zaměřuje na ženy po porodu. Ta ti poradí a pomůže. Řekla bych, že nejdřív je potřeba opečovat jizvu, vyřešit rozestup, a pak začít s nějakým větším cvičením.

Já jsem po porodu 5 měsíců. Včera jsem ukončila cvičení u fyzio. S tím, že se můžu vrátit ke svému cvičení před porodem. Vím, jak se starat o jizvu, mám natrenovane dýchání a můžu cvičit vše kromě sedu lehu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
29.6.21 09:50

Dovolím se sem připíchnout s dotazem - jsem domluvená s OL, že k ní za půl roku od porodu CS dojdu, aby mě poslala k fyzioterapeutovi kvůli cvikům na diastázu (měla jsem ji už po prvním porodu, teď to bude ještě „lepší“). Nevíte, když tam pošle lékař, je to bezplatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
29.6.21 10:20
@Narysa píše:
Dovolím se sem připíchnout s dotazem - jsem domluvená s OL, že k ní za půl roku od porodu CS dojdu, aby mě poslala k fyzioterapeutovi kvůli cvikům na diastázu (měla jsem ji už po prvním porodu, teď to bude ještě „lepší“). Nevíte, když tam pošle lékař, je to bezplatně?

Zadanku může vypsat gynekolog a praktik určitě taky. Jen bych půl roku nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat