Rok pobírání rodičovského příspěvku a pak znovu mateřská ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lili2323
Povídálka 33 příspěvků 02.07.19 21:18
Rok pobírání rodičovského příspěvku a pak znovu mateřská ?

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak je to když jsem rok na rodičaku a znovu jsem otěhotněla mám po porodu druhého miminka zase nárok na mateřskou nebo ne? U dcerky jsem mateřskou měla a v práci mám na neurčito.
Děkuji za rady :oops:

Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33990 příspěvků 02.07.19 21:21

Pokud jsi stále zaměstnaná, nárok máš

Šáruší
Závislačka 3542 příspěvků 02.07.19 21:29

A už před porodem, zase těch 6-8týdnů. Takže dej pozor na termíny a včas ukonči pobírání rodičáku, musíš to nahlásit, že od tehdy a tehdy budeš zase pobírat mateřskou. A rodičák si teď navyš na nejvyšší možnou částku, co ti dovolí, abys stihla vyčerpat co nejvíc.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 02.07.19 21:34

Ano, nárok máš, mám to podobně, otěhotněla jsem tři měsíce po porodu, od července zas nastupuji na mateřskou a mám nárok na dalších 25 dní dovolené ( u nás nebylo 20, ale 25), takže po mateřské budu znovu čerpat dovolenou a to prý můžu i současně s rodičovskou.

Lili2323
Povídálka 33 příspěvků 02.07.19 21:40

@Zoe1 také jsem to tak měla po prvé že jsem čerpala tu dovču jak jsem pobírala už i rodicak tak to jsem zvědavá jestli to půjde znovu :think: zatím je vše čerstvé nevím jak se vše do budoucna vyvine ale byla jsem zvědavá jak to je a zároveň zaskočená že to je tak brzy

Lili2323
Povídálka 33 příspěvků 02.07.19 21:42

@Šáruší
To jsem si taky říkala že co nejdriv bych jo navýšila jen nevím kdy pred dcerkou jsem v 16tt potratila tak se bojím jak vše bude teď teprve je to chvíle ještě ani srdíčko atd není potvrzeno ale byla jsem zvědavá jak vše pak je.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 02.07.19 21:51
@Lili2323 píše:
@Šáruší
To jsem si taky říkala že co nejdriv bych jo navýšila jen nevím kdy pred dcerkou jsem v 16tt potratila tak se bojím jak vše bude teď teprve je to chvíle ještě ani srdíčko atd není potvrzeno ale byla jsem zvědavá jak vše pak je.

Tak si ty navýšené peníze můžeš zatím dávat bokem a šetřit a kdyby to náhodou nevyšlo, tak by sis je použila na ten další měsíc nebo dva o které bys měla třeba zkrácenou rodičovskou, protože kdyby něco, tak za tři měsíce by sis to mohla zase snížit

Lili2323
Povídálka 33 příspěvků 02.07.19 22:03

@Zoe1 To je fakt je pravda že je škoda spoustu peněz nedocerpat asi počkám tedy do další kontroly a zašla bych to změnit.

Šáruší
Závislačka 3542 příspěvků 02.07.19 22:14
@Lili2323 píše:
@Šáruší
To jsem si taky říkala že co nejdriv bych jo navýšila jen nevím kdy pred dcerkou jsem v 16tt potratila tak se bojím jak vše bude teď teprve je to chvíle ještě ani srdíčko atd není potvrzeno ale byla jsem zvědavá jak vše pak je.

no hele, navyš to a prostě si ty peníze navíc schovávej a neutrať. Když to bude dobrý, budeš je mít našetřené. Když by to nebylo dobrý, tak je prostě stejně máš, jen už doma. Vyjde to nastejno. A když nenavýšíš, kdyby se náhodou něco stalo, tak o ně přijdeš, když se nic nestane.

Lili2323
Povídálka 33 příspěvků 02.07.19 22:16

@Šáruší To je asi fakt a je pravda že ty peníze navíc se vždy hodí :oops:

P4ja
Extra třída :D 10100 příspěvků 02.07.19 22:21
@Lili2323 píše:
@Šáruší To je asi fakt a je pravda že ty peníze navíc se vždy hodí :oops:

Hlavně pokud je dáš někam alespoň na lepší spořicí účet, tak ti vydělají něco málo navíc.

Váš příspěvek
Reklama