Rostlinná nebo nízkosacharidová strava?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.07.19 07:41
Rostlinná nebo nízkosacharidová strava?

Ahoj všem :kytka:
Jakou stravu preferujete vy? Rostlinou nebo nízkosacharidovou? Po čem se cítíte dobře a pomohlo vám zhubnout?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 27.07.19 07:52

Jsem spokojená s LC. Na rostlinné bych nepřežila. Ale někdo má zase problém s živočišnou stravou.
A hubnutí u LC je příjemný vedlejší efekt. Původně jsem začala proto, abych vyřadila cukry, kterých je v jídle moc.
Zajímavá je metabolická dráha fruktózy. Její nadbytek vede ke steatóze ( ztukovatění jater), ale řekla bych, že se o tom moc nemluví.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 27.07.19 08:05

Dá se LC dobře praktikovat, i když nejím zeleninu? Konkrétně potom rajčata, cibuli, papriku, zeli, okurky..Jim mrkev, kedluben a hrasek..tepelne upraveny sním špenát a kvetak. Děkuji za rady

arinecka
Kelišová 6735 příspěvků 27.07.19 08:25

@Beckyttine5 Dá, ale záleží na tom, kolik sacharidů bys měla na den. Třeba mrkev jich má celkem dost. Hrášek ještě víc, schválně jsem koukla a mražený má 16,6 g na 100g, což je hodně, pokud bys měla nastaveno na den třeba 50g sacharidů. Květák je v pohodě, dá se z něj dělat mraky receptů. Celkově je ale lepší tu zeleninu jíst, nejlépe zelenou.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 27.07.19 13:51

To je mi právě jasne, že mi chutná jen ta sladší a hrášek jim hlavně čerstvý, ale teď konci sezóna, tak ho zase rok mít nebudu.. spíše, co jíst mimo masa, sýrů a tvarohu? JogurtY nejim taky, budu ráda za tipy, případně i recepty..

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 27.07.19 13:55
@Margit. Tomanova píše:
Jakou stravu preferujete vy? Rostlinou nebo nízkosacharidovou? Po čem se cítíte dobře a pomohlo vám zhubnout?

LC jsem nejdříve na chuť nepřišla (ještě měsíc zpátky), ale dala jsem jí druhou šanci - zkouším, zda to pomůže na mou vysokou kazivost zubů (dekalcifikace skloviny). Uvidíme za čas. Zatím mne ale překvapuje, že se na ní cítím moc dobře (počáteční týden, dva byly teda trochu „husté“ - potíže s trávením a větší únava), ale teď je to naopak už super.
Ale pozor - každému to vyhovovat nemusí. Myslím si, že takové ty „křehké vílí typy“, co samovolně inklinují k rostlinné stravě, to nemusí dobře snášet a radši by měly zůstat u rostlinné stravy. To já zase masíčko a sádlíčko můžu :mrgreen:

arinecka
Kelišová 6735 příspěvků 27.07.19 15:49
@Beckyttine5 píše:
To je mi právě jasne, že mi chutná jen ta sladší a hrášek jim hlavně čerstvý, ale teď konci sezóna, tak ho zase rok mít nebudu.. spíše, co jíst mimo masa, sýrů a tvarohu? JogurtY nejim taky, budu ráda za tipy, případně i recepty..

Tak to půjde asi dost těžko, vlastně nejíš to, co se v LC jí :think: Sýry, tvarohy, maso, vysokoprocentní šunku, hodně zeleniny, vejce atd.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 27.07.19 17:40

Kromě té zeleniny jim všechno.. a některa zelenina mi chutná, ale ty klasické druhy moc ne..

Snažilka2019
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 20:12

@Beckyttine5 a co tedy jíš? :lol:

Snažilka2019
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 20:13

@arinecka dáš nějaký příklad co jíš? děkuji

Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 27.07.19 20:17

Ja jim hodně sýry, vejce, maso, rostlinné oleje, šunku a pak listovou a plodovou zeleninu.
Nejím cukry, tj. Pečivo, přílohy ( brambory, těstoviny, knedlíky…), Ovoce, cukrovinky…
Někdy hřeším vysokoprocentní čokoládou anebo borůvky nebo maliny. Trošku.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 27.07.19 21:24
@Margit. Tomanova píše:
Jakou stravu preferujete vy? Po čem se cítíte dobře a pomohlo vám zhubnout?

Rozumnou :nevim: Dopoledne vločky, ořechy a na sváču ovoce, večer maso a zelenina. Energie mám dost, v klidu se najím a hubnu. Jednostranná strava mi nesmí do baráku :poblion:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 27.07.19 22:32

Já jsem mile překvapená, kolik super receptů skýtá LC strava. Zpočátku jsem si myslela, že to znamená jenom steak se zeleninovým salátem, který se zapije šlehačkou :mrgreen:. Můj první pokus s LC skončil nezdarem, vzala jsem si na lačný žaludek tučný bůček s kysaným zelím a letěla jsem po chvíli zvracet, jak mi bylo blbě a usoudila jsem, že LC není pro mě.
Když jsem teď před měsícem této stravě dala druhou šanci, tak už to probíhalo zcela jinak a já jsem zatím moc spokojená.
Mívala jsem po ránu často otoky obličeje i celého těla a říkala jsem si, že mám možná něco s ledvinama? Ale přitom je možné, že mi prostě neseděly večeře, v kterých byly sacharidy. U LC jsem normálně celé dny (i rána) „splasklá“.
Na konci prvního týdne se teda u mě projevovala porucha trávení (hrozné větry, nafouklé břicho a pocit na zvracení) + po větší námaze únava a ospalost, ale asi to byly příznaky „ketochřipky“ anebo jsem taky měla týden před menses, tak to mohlo souviset s PMS, ač v takové míře jsem PMS ještě nikdy neměla.
Ale teď je to už víc než fajn, už se nevznáším až u stropu :mrgreen:
Jsem moc zvědavá na ten vliv na zuby. Už jsem si totiž říkala, že v mém případě asi všechno vytrhat a dát umělé by bylo nejlepší řešení, než každý měsíc vypláznout přes tisícovky z plomby..no, uvidíme. 8)

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 27.07.19 22:47

Jim maso, ryby, sýry, tvaroh, potom takové oriskove pomazánky od CzeCh virus, občas proteinove kaše či palačinky, šunku, kvalitní párky, vajíčka a občas ten hrasek, kedluben, mrkev + různé polévky- vyvary, zeleninové či krémové..

Malaga
Nadpozemská drbna 26108 příspěvků 27.07.19 22:53

@Evulina na zubech jsem to poznala… Prostě večer před čištěním téměř žádný plak… Hladké zuby…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama