Reklama

Rostou zuby - jak dlouho ještě :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 21.07.09 10:10
rostou zuby - jak dlouho ještě :(

Moc prosím o radu a o podporu, už začínám být z toho nešťastná.
Kamilce rostou zdá se 4 horní zoubky najednou a má už to něco přes 3 týdny nateklé. K tomu vedlejší projevy - nejprve rýma, samozřejmě slintání, neskutečně nedobrá nálada, pláč a teď i horečky (skoro pořád má přes 38). Už je to hrozně dlouhé a nekončící. Jsme zvyklí na usměvavé veselé miminko a je nám jí moc líto.
K léčení používáme vše, co se dá - calgel, nurofen, paralen, homeopatika.
Navíc spodní jí vylezly ani jsme o tom nevěděli.
Jak dlouho to ještě může trvat? Jak to probíhalo u vás? Teď to vypadá, že první zoubek už kouká. Jestli to bude takhle dlouhé u každého zubu, tak máme do 2 let vystaráno.
Předem děkuji za pomoc a případné rady, jak jí ještě pomoci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 21.07.09 10:44

přesně jak říkáš, do dvou let vystaráno :lol:
No u nás to tak fakt bylo, vždycky chvilku klid a pak zase další várka zubů. Teploty, hrozná rýma, špatně malej jedl atd. Před druhýma narozeninama dvacátej zub. V noci, když bylo nejhůř, jsem malýho brávala k nám do postele, spal klidněji.

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 21.07.09 10:58

ajajajajaj :cry:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 21.07.09 11:00

Ahojda, tak my jsme se s hornima zoubkama neskutecne natrapili :( Horecky 39, prujem, silena opruzenina k tomu, porad plakal a fakt uplne horel… byli jsme s tim i u dr., poradil jen sirup, Nurofen nebo Panadol, nic vic s tim nejde moc delat :(

Ale muzu za sebe rict, ze malemu fakt hodne pomalahy ty chlazene kousatka, co se davaji do lednicky a je v nich takova ta voda… to mu dost pomahalo. Calgel jsme meli taky, mne pomaha dost na afty, malemu to na zoubky prineslo ulevu, ale jen na chvili…

Luczka
Stálice 88 příspěvků 21.07.09 12:51

Tak nám dneska konečně po 3 týdnech hrůzy vylezl druhý horní zub.Nepomohl ani Calgel ani Babydent,ale známá mi poradila Mundisalgel,a aspon v noci byl klid na 3 hodiny.Pevné nervy :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.07.09 19:01

Anežce lezly vždycky zoubky ve větším počtu najednou, ty horní (jedničky a dvojky na obou stranách) všechny čtyři najednou. Většinou jsem to předem poznala jen podle průjmu a opruzenin. Trochu horší byly stoličky, ale spíš ty průjmy a opruzeniny než nějaké jiné bolení. Jestli jich roste víc najednou, zas to budete mít dřív za sebou :wink: Taky přeju pevné nervy.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 21.07.09 20:15

vydrž prťka, jednou vylezou:) Nám první lezly hrozně dlouho, několik měsíců. Te´d zrovna nám lezou poslední dvě čtyřky, čekají nás už „jen“ trojky a pětky.

Bára mi všechny zuby omarodila, horečky, hrůza děs. Nepomohlo nic moc. Na Anetu zabírá občas homeo čípky Viburcol, občas calgel, dkyž je nejhůř a když je fakt moc moc protivná a hodně moc pláče, dám i panadol, když nezabere nic jinýho.

A čekat a vydržet. Onehdá mi rostla osmička a pochopila jsem…a pro ně to je horší a navíc to neumí říct:( Musíme vydržet. Pozitivum je, že tohle skončí:)

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.07.09 20:25

Chápu, ted prožíváme stejné období. Už je to měsíc, co takhle trpí muj syn a to jeste nemáme ani ty spodní :roll: . Dvojčatum po dvou měsících brečení, teplotách atd. vyletělo asi 6 zubu najednou a jak se prořezaly, tak byl klid a už jsem o nějakých stoličkách ani nevěděla. Tak přeji, at máte stejný pruběh a malou to tak moc netrápí.

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 22.07.09 10:42

Děkuji za podporu.
Dnes jsme byli u dr. a říkala, že ty teploty klidně může být i něco jiného k tomu, že se to musí vyloučit, zánět to není - možná 6. nemoc, má už 3. den 38 - 39.
Přeji všem dětičkám, co jim rostou zoubky a maminkám, ať je to, co nejrychlejčí, co nejméně bolestivé.

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 08.08.14 08:17

Ahoj maminy, mám dotaz..Maxovi je už 9,5 měsíce a je bez zubů..teď asi 14 dní má častější stolici, je protivnej, slintá jak doga a včera jak řval, tak jsme s mamkou koukaly, že mu vidíme zuby, spodní jedničky přes dásně, né jako ze předu, ale ze shora..myslíte že už to bude? Nemáte zkušenost, že když už jste je takhle viděly, že to bylo pár dnů?

Veveruska87
Extra třída :D 11630 příspěvků 30 inzerátů 08.08.14 08:26

Když jsem takhle malí našla zoubky prosvítající přes dáseň měla je do týdne venku

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 64 inzerátů 08.08.14 08:33

@Leniczka23 to ti nikdo neřekne, může to trvat třeba ještě týden nebo i měsíc :nevim: spodní jedničky jsem naší malý viděla a cítila pod dásní měsíc a půl, než se pak během jednoho týdne obě prořízly.
Ted jí rostou čtyřky a ty vidím už dva měsíce, má to celé vyboulené a stále nic, čekáme…ale příznaky má všechny po celou tu dobu.Chce to vydržet, koupit třeba mundisal gel, masírovat dásně, dát chlazený dudlík a při nejhorším na noc čípek, pokud kvůli bolesti nemůže spát.

baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 08.08.14 08:53

Každé dítě je jiné a trvá to jinak dlouho. Naše mládě to tak měla asi tři týdny né-li měsíc a dásně jí hrály všemi barvami a měla je nateklé a byla protivná, uřvaná. U starší jsme ani nevěděli, že zuby rostou. Jo a teď mu poroste jeden zoubek za druhým.

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 08.08.14 08:55

@Veveruska87 To jsem chtěla slyšet :D
@weyky Je mi ale i jasné že to může trvat jak píšeš..gelík máme, čípek zatím nebyl potřeba, včera pouze 10 min hysterák v noci, ale nechal se uklidnit..

dííky

Hr4sek22 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.14 09:08

Náš malej měl už kolem čtvrtýho měsíce nateklý dásně, teploty, průjem.. po večerech řval jak Tarzan tak jsem se ptala v poradně a už se mu to údajně chystalo. Vždycky dostal Nurofen čípek nebo sirup + calgel na znecitlivění dásní (vždycky pomohl a byl klid). No a už jsou to za chvíli dva měsíce co mělo něco vyrašit a pořád nic :nevim: Prý se to vždycky pozastaví, pak se tlačí, pak zase nic.. Taky vidím zubíky přes dásně, už to tam má i takový dost ostrý a zase extrémně slintá, šudlá, kouše co se dá.. ale neřve, nic tak uvidíme kdy se něco vyklube :D :P.. Jinak máš @Leniczka23 krásnýho chlapečka :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >