Rostoucí židle peg perego x stokke

70
13.11.20 07:32

Rostoucí židle peg perego x stokke

Ahoj prosím o zkušenosti…rozhodují se o koupi zidlicky (dárek pod stromecek) v době Vánoc bude malé necelých 5 měsíců…je lepší koupit zidlicku peg perego, která je vhodná i pro nesedici mimca a kterou využiji de facto po celém bytě -má kolečka (pokud bude malá ochotna v nu byt) cca do jejich 3 let nebo už je lepší koupit rovnou zidlicku, která vydrží na více let (stokke)? Zajímalo by me zda tyto rostoucí zislicky opravdu využíváte, když už je dětem napr 5 a více let nebo už používáte normální židli a na kreslení mate nějaký třeba pak malý stolecek a zidlicku..,dekuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
507
13.11.20 08:03

Naše první dcera takovou6tu dřevěnou se se stoleckem, něco jako bylo za nás, jen modernější. Když byla malá měla jsem to na sobě, aby byla vysoko,. Pak jsem sundala pultík a prisunula ji ke stolu a když vyrostla víc, tak jsem to rozlozila na stolek a židli. Jedla u toho sama, pak modelovala… Mladší to podědila, ale protože se v téhle nevešla ke stolu a chtěla jist s námi pořídila jsem plastovou polohivatelnou na kolečkách, ale tu používala asi rok a pak už chtěla být na velké židli jako my (to bylo asi ve 2 letech) ale protože je prťavá dopadlo to tak, že i se starší jedí u malého dřevěného stolku a to je starší skoro 6 a mladší budou 4 v dubnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10873
13.11.20 08:24

Mam stokke, zatim pro mimino. Neteř na ní seděla snad do 10 let, proto jsem jinou nechtěla. Ale záleží, jak ji chces využívat, já do ni dítě davam jen pri jídle, takže mi nevadí, ze neni pojízdná, polohovatelna… A tak v roce, roce a pul mam v planu kpipit maly stolek a židličku, ale to spíš, ze jsem se zhledla v montessori…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
13.11.20 09:11

Úplně malé jsem krmila v lehátku/vajíčku, potom na klíně, a pak rovnou v dřevěné rostoucí židli (něco jako Stokke, ale levnější varianta). Teď je v první třídě a na té samé židli se učí psát. Vyhovuje mi, že můžu nastavit výšku opravdu tak, aby měl o tu spodní desku opřená chodidla.
Za velikou nevýhodu těch rostoucích židlí ale považuju to, že většinou jsou hodně těžké, a děti se ke stolu nepřisunou a hýbají mi stolem (který máme poměrně lehký). Z tohoto pohledu je mnohem lepší taková ta dřevěná lavice se stolkem (stůl a z obou stran přidělaná lavice - měli už i v IKEA nebo v Lidlu) - tam si děti už po roce sednou samy, nikdo je nemusí obsluhovat, nepřevracejí se se židličkou, neopírají se o židličky, které jim podklouznou atd. Takže pro více dětí najednou jsou super tyhle „piknikové“ dřevěné stolky s lavicí. Pro společné stolování dítěte s rodiči u jednoho stolu zase ty rostoucí židle. Ty klasické jídelní židličky jsou fajn možná do velkých prostor, my máme malý byt, takže pro nás by to byl zbytečný krám, zabírající moc místa.

Příspěvek upraven 13.11.20 v 09:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51449
13.11.20 09:12

Mé první dítě mělo Jitro (česká obdoba Stokke) a sedělo v tom do osmi let a sedělo by déle, ale zdědil mladší sourozenec. Těch pár měsíců příkrmů, než se dítko sedlo, jsme vyřešili jinak, ale z dlouhodobého hlediska je rostoucí židlička výborná investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25152
13.11.20 09:26

První jsem měla takovou tu velkou židli s polstrem z plastu a bylo to hrozně velké a blbě se to mylo, pak to plesnivělo.
U druhé mám stokke z druhé ruky, měla ji už holka na sezení cca od 3 let do 6, pak zase z druhé ruky jsem koupila novoroneckou vložku a zase prodala, pak koupila pultík a ty plastové věci pro sedící dítě a super. Výborné se myje a vypere, není tak obrovská a dítě normálně může sedět u stolu. A hezky vypadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10873
13.11.20 09:30

@pikola To me taky bavilo, ze je dítě normálně u stolu s ostatními :palec: Akorat ta baby vložka je nepochopitelně mrňavá. Pro nas znacka ideal, mam mrňavý dítě, ale pro větší si to moc neumim predstavit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
13.11.20 15:13

My jsme měli plastovou Ikea židličku a teď mají holky obě stokke židli, je krásně nastavitelná. Ji na ni u stolu, malují si a starší ji používá i na distanční výuku ze školy. Měli jsme i malý stoleček a malé židličky, chvíli je to bavilo, ale stejně chtějí být s námi u velkého stolu. Jen bych určitě doporučila bukovou a ne nějakou kopii z měkkého dřeva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama