Rotační výuka - na doma víc učení než ve škole

Anonymní
19.4.21 10:06

rotační výuka - na doma víc učení než ve škole

Ahoj, chci se zeptat zda tu má někdo podobné zkušenosti, zda při rotační výuce dostali Vaše děti učení na doma o dost více než udělali minulý týden ve škole? Kolik máte online hodin týdně? U nás je to z 90% o samostatné práci, online jsou pouze 4 hodiny týdně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2315
19.4.21 10:31

Syn (2.třída) byl ve škole minulý týden a učili se jako normálně. Vzhledem k počasí měli místo tělocviku prvouku a angličtinu, které nemají při online hodinách takový prostor. A domů dostávali úkoly jako při běžné docházce do školy, každý den čtení + matematika nebo čj. Tento týden má online výuku 2 hodiny denně + čtení. Při onlinevyuce se soustředí převážně na český jazyk a matematiku. 🤷‍♀️

Edit: Druhý syn (3.třída) je ve škole tento týden a jedou ve stejném režimu jako mladší syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
19.4.21 10:39

U nás to tak není…Ve škole toho stihli dost a v podobném duchu se jede i distanční výuka. Máme 2 plnohodnotne hodiny denně. Matematika, český jazyk a jednou v týdnu prvouka. Plus dostáváme ještě úkol každý den, stejně jako ve škole. Za mě super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7937
19.4.21 10:45

Právě teď jsem psala mamce o tom samém, ve škole klasika, plus domácí úkol, každý den čtení popř psaní. Na doma kromě online výuky, každý den 2×45 minut M, Čj + úterý 45 min angličtina, poslala ještě 5 oboustranných výukových listů, a k tomu každý den stránka matematiky, stránka slabikáře, stránka písanky, Ob den pracovní sešity z M a Čj😈. Pochybuji, že tohle všechno by zvládli ve škole. Je toho hodně, kolikrát pracujeme i odpoledne nebo doděláváme o víkendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7937
19.4.21 10:49

Je dodám, že dcera je v první třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
19.4.21 10:53
@Anonymní píše:
dostali děti …udělali

Ale vy jste neměla rotační výuku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
19.4.21 11:11

U distanční výuky musí udělat to, co při prezenční dělají ve škole. Proto je toho víc. Blbý je, že třeba cvičení si dítě musí dělat celé samo doma, kdežto ve škole to cvičení udělají třeba všichni dohromady. Každý přečte jednu větu a jeho to hned hotové. Rozbor textu dělají ve škole ve skupině, kdežto doma je na to dítě samo. Proto je při distanční výuce toho víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8207
19.4.21 11:15

@Maty80 nám učitelka řekla, že za ty dvě hodiny on-line se nestihne to co za 4 ve škole, tak je toho víc..
U nás jedou celé dvě hodiny, zkoušení, cvičení jak samostatná tak kolektivní, třeba zvládnou stránku slabikáře, ale doma máme další pulku stranky plus někdy naučit krátkou básničku do druhého dne, m písanka taky stihnou malou stranku v hodině plus pulku až celou odpoledne, matematika to samé..
Za hodinu učitelka takto stihne udělat s´známky 9 pro dětí jak skládání, čtení, někdy diktát- písmenka slova, v matematice třeba samostatné cvičení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 11:24

Je to hrozné a pro nás strašně komplikované…mám dceru 1třída a druhá třída..zorvna dnes, ve stejný čas, obě třídy online vyuka..máme jeden pc, manžel musí být v prací, další tři děti za zadkem. Musím to prostě střídat, dnes druhačka-zítra prvnačka, jinak to prostě nejde…prvnačka měla třeba ted za ukol 6stránek v písance, matice hrozné, šílené..

• Citovat
  • Nahlásit
63703
19.4.21 11:28
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat zda tu má někdo podobné zkušenosti, zda při rotační výuce dostali Vaše děti učení na doma o dost více než udělali minulý týden ve škole? Kolik máte online hodin týdně? U nás je to z 90% o samostatné práci, online jsou pouze 4 hodiny týdně.

Se ti zdá. Pac ve škole toho stihnou prostě při hodině probrat víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 11:30

Jinak měli vyuku předtím 3hodiny, ted je to 1,5hod.ale zase pondělí a uterý. Příští týden už do školy pujdou obě, ale nebude to jednoduché, pak jít rychle na bus s dvěma školkáčkama a miminem. Nevíte někdo jestli pujdou někdy do školky i malošci??

• Citovat
  • Nahlásit
53479
19.4.21 11:46
@Anonymní píše:
Je to hrozné a pro nás strašně komplikované…mám dceru 1třída a druhá třída..zorvna dnes, ve stejný čas, obě třídy online vyuka..máme jeden pc, manžel musí být v prací, další tři děti za zadkem. Musím to prostě střídat, dnes druhačka-zítra prvnačka, jinak to prostě nejde…prvnačka měla třeba ted za ukol 6stránek v písance, matice hrozné, šílené..

Ale těch 6 stran v Písance není na jeden den, že? Syn udělají jednu stranu při on-line a jednu má za úkol. Nebo úkol do dom. sešitu Ma/ Čj.
Představ si, že nám se tak pravidelně v pátek ve stejný čas sešla výuka tří dětí. Doma jsou dva notebooky. Dovybavil se akutně stolní. Aby mohl každý na svém pracovat. Pořídila jsem si větší mobil. Přes něj se syn připojuje ve školní skupině IZS na on-line. To je můj problém, že mám víc dětí. Já si musím zajistit techniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 11:50

Na nás hodně samostudia nakládali v těch začátcích. A vím, jak strasne to je. Jako rodiče jsme se vzepřeli a deti mají on line všechny předměty krom TV, HV, PČ. Dcera je ve čtvrté třídě na jazykové škole. Denně mají 4 hodiny on line, jeden den 5. Začátky byly krušné, časem si to sedlo. Takže teď jsou ve škole, příští týden budou on-line. A i tak je to náročné, málo procvicuji, nedaří se testy hlavně z matematiky. Mít 4 online hodiny týdne, tak řvu jak pardál. U nás se to muselo vyřvat, jinak by ta děcka neuměly nic. Neumim si představit, jak chabé jsou znalosti, navíc totálně neukotvené. Taky nás v tom chtěli nechat. Poslat pracovní listy, plnit zadání křížem krážem v učebnicích a mít splněno, doma sedět na zadku za 100% platu, protože své si splnili, hodit to na rodiče a zdar. Navíc od 10 let dětí není ani OČR, takže šichta neuvěřitelná. Je třeba se bránit. U nás vyžadují po dětech 100% znalosti, tudíž já vyžaduji 100% nasazení a je mi jedno jak to udělají, oni na ta děcka a rodiče taky nehledí a chtějí to své. Řešila bych s vedením školy, s učitelkou se obyčejně nic nezmůže, ta má pokyny právě od vedení a pokud nepomůže vedení, tak zřizovatel.

• Citovat
  • Nahlásit
11060
19.4.21 11:51
@Anonymní píše:

6 stránek v písance? Kde proboha už jste? Syn je někde na 6. stránce 4. písanky, podle mě tedy žádný skluz nemají, a nikdy nedělal víc než 1 stránku za den, maximálně 1,5. Těch 6 stránek je na den nebo na týden?
Nezvládla by to ta druhačka třeba s telefonem sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 12:14

rotační výuka

Také jsem se pořád chlácholila tím, že ve škole toho stihnou víc i věci kolem. Ale opravdu ne, co mi řekl syn, nedělali nic navíc ve škole krom toho co jsem viděla v učebnicích (a když to právě srovnám tak těch cvičení a stran mají víc na doma) např. na doma máme 6 stran z učebnice, ve škole udělali 2, příkladů jsme dostali na doma 100 ve škole 3 atd.. Ano chápu, že ve škole potřebují vysvětlovat a pak se třeba nestíhá jet v takovém tempu ale to přece potřebují i doma, když to odflákneme rychle a třičtvrtě mu řeknu já (jako, že za ostatní děti jako kdyby byl ve škole) tak přece nepotřebuje mít horu cvičení. Při online spolupracuje pěkně ale hodin je málo. zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat