Rotarix ano nebo ne?

Napsat příspěvek
mag
11190
18.11.11 17:39

Taky ho malá nemá, přijde mi zbytečné asi jako očkování proti neštovicím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35126
18.11.11 19:52

No hele, kamosky kluk chgytil rotaviry v 8 mesicich a bylo to peklo - i po odezneni travicich potizi jeste nekolik mesicu v noci nespal. Po jejich zkusenostech bych to ockovani dala, ale uz mame zase zdravotni potize, takze rotarix pada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9201
19.11.11 00:08

tak tohle mě taky zajímá :think:

o Rotarixu uvažuji pro miminko, dětské jsem se ještě neptala. Určitě dáme povinná očkování a synflorix,jako staršímu synovi.
Jinak ten má i proto neštovicím, jako součást priorixu tetra a jsme maximálně spokojená…nebylo to traumna z očkování na víc,injekci by dostal tak jako tak a neštovice by býval dostal ihned dva týdny po nástupu do školky. Takže proč ho trápit když to není nutné, navíc ekonomické výhodnost paragrafu na dítě oproti ceně za vakcínu je jasná, já mám na neštovice jako dítě úplně strašné vzpomínky měla jsem je pozdě a silné. Ale to je mimo téma.
Rotavirové infekce jsou zcela specifické, velmi rychlý nástup, velmi silné a spousta dětí s tím končí v nemocnici na kapačkách protože nic nezabírá a jsou dehydrované. Uvažuji o tom právě z toho důvodu že mám strach že by to starší přitáhl ze školky, nebo někdo z jeho kamarádů..starší děti to nějak překonají ale mrňata mají docela blbý průběh. :nevim: Mmch neznám nikoho kdo by nato měl nějakou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
19.11.11 01:02

Nevidím důvod proč očkovat proti průjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6490
19.11.11 08:05
Monika H. píše:

On ho většinou vidí ten, co to zažil ve své blízkosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6299
19.11.11 08:43

To je tak ale s každou nemocí…na kterou se dá očkovat, dobrovolně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
19.11.11 13:09
Lianda píše:
Monika H. píše:
On ho většinou vidí ten, co to zažil ve své blízkosti :think:

Samozřejmě, ale čím měně chemie do těla, tím lépe, zvláště v dnešní době. Když už očkovat, tak proti opravdu smrtelným nemocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25485
19.11.11 17:12

Monika - přesně tak, např.očkování proti TBC, která je jako nemoc mnohem závážnější plošně zrušeji 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3485
19.11.11 21:04

Já očkování proti Rotavirům právě taky zvažuji, diskutuji to se všema známýma doktorama nepediatrama i pediatrama a kloním se teď k názoru, že NE :cert:

1. Vakcína obsahuje pouze určité kmeny, takže miminko se může nakazit klidně i po očkování.
  2. Je to živá vakcína a pro tak malý organismus velká zátěž.

Donošené, kojené (alespoň částečně) a dobře prospívající miminko bych neočkovala. Průjem stejně asi někdy dostane, záleží, jaký to bude mít průběh :roll: Věřím, že se to ale zvládnout dá :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
20.11.11 17:45

odpověď

Hezky napsané, děkuji všem za názory a rozhodla jsem se, že očkovat Rotarixem nebudu. Je fakt, že ho tím stejnak neochráním, že by průjem nedostal z jiného viru a mám strach z reakce co by po tom mohla nastat. U každého mimča to být bezproblémové nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
22.11.11 10:16

Rotarix

No zase nějak váhám, že Rotarix dám, byla jsem včera u doktorky a celkem mě vystrašila, že ty rotaviry celkem řádí, a že dítě do 2 let většinou na těch kapačkách skončí no a jeslti jsem dost silná když to pak chytí to vidět, tak at nedávám. No, ale tak na to silná nejsem no.:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25485
22.11.11 10:18

penelop - jako nic proti, ale tohle je od paní doktorky cílené citové vydírání 8-o to by si jako profesionálka neměla vůbec dovolit :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Evikter
22.11.11 21:30

Rotarix

Podle mě tyhle očkování můžou pomoct,ale většinou jde hlavně o mediální tah.My jsme jako malé děti žádné takové vakcíny neměli a? Já nikdy problém neměla.Podle mě je to velká zátěž pro organismus miminka.Těmto nepoviným vakcínám,říkám NE. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
15372
22.11.11 22:20

Penelop, tohle je ale fakt dost drsné ovlivňování. Taková vzteklina je hodně ošklivé onemocnění a přesto nebudu trvat na tom, že chci proti vzteklině očkovat dítě, když to má i můj pes :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
23.11.11 19:40

očkování

http://www.slobodavockovani.sk/…xa-prevenar/

Tak tady to mi stačí, očkovat tolik nebudu, Rotarix nedám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama