Roušky, dotaz na majitele zahrad a sportovce

Napsat příspěvek
12127
26.3.20 15:43

@j.a.n.i1 nejdřív si o kapenkach a aerosolu ve vzduchu něco přečti, než budeš psát hlouposti. Ale je to marný. Tak si holt vezmu rousek víc. Všechno má. reseni, ale kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. :kytka:

Holt emimino no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8620
26.3.20 16:02

Na zahradě, když široko daleko nikdo není, tak ji fakt nenosíme. Na běhání záleží kde běháš. My když běháme po téměř liduprázdných lesích mimo cesty (orienťák), tak ne. Když jsme na cestě, kde by mohli být lidi, tak ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70705
26.3.20 16:13

@saadet Neboj, já jsem si o nich něco přečetla… a stejně tak jsem četla i názory odborníků na tuto problematiku a kupodivu dávají za pravdu mě a nikoliv tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
26.3.20 16:20

@j.a.n.i1 fakt, to by mě opravdu zajímalo, můžeš sem dát odkaz na něco co vyvrací mé tvrzení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
26.3.20 16:30

Na zahrade ne, pri sportu jen kdyz nekoho vidim. Na tu chvilku, co se mijime. Coz teda neosetruje situaci, ze me nekdo predbiha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
26.3.20 16:34

Jo a dle mych pozorovani drtiva vetsina lidi nosi rousku tak, ze dycha okolo. Spousta si ji tak usije ( vic vrstev, nevhodne materialy), ze to dychani skrz predem uplne vylucuje. Takze vycitky svědomí z nenasazene rousky fakt nezreba mit, spis aby vas bez toho nejaky bonzak nevidel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 16:47

Máme tu výhodu, že máme oplocenou oboru, kam nikdo cizí nesmí. Takže tam manžel přijede autem a děti mají volný pohyb bez roušky. Maximálně tam občas potkají příbuzné co tam můžou, ale baví se jen na dálku.
Až bude počasí na kolo, tak nevím, asi budem jezdit do odlehlejších míst a pořídím ten tenký nákrčník a když někoho potkám, tak rychle nasadím a pak zas sundám.

• Nahlásit
  • Citovat
70705
26.3.20 16:56
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
26.3.20 19:25
@j.a.n.i1 píše:
@saadet https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

musím říct, že názor pana doktora je mi asi nejbližší a zdá se mi rozumný. Už jsem podobné postoje stran odoborníků četla několikrát. Navíc jeden z konceptů, jak epidemii definitivně vyřešit počítá i s určitým promořením obyvatel, kdy by měla vzniknout odolnost trvalého charakteru. Ted jde o to proces ukočírovat, aby byl pozvolný, zvládnutelný pro zdravotnícký systém i pro ekonomiku.
Za příspěvky děkuji všem, byly pro mě přínosné :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12866
26.3.20 20:14
@saadet píše:
@j.a.n.i1 fakt, to by mě opravdu zajímalo, můžeš sem dát odkaz na něco co vyvrací mé tvrzení?

Hele, když půjdu běhat, tak a 5 min bude rouška provlhlá a teď bude možní horší, když s ní budu manipulovat a vyměňovat ji. Nehledě na to, že by člověk měl dle lékařů posilovat imunitu a to fakt dycháním přes mokrou roušku asi nepůjde.

Čímž samozřejmě nepopírám a nerozporuji nutnost mít roušku tam, kde je hodně lidí nebo když někoho potkám. Ale v lese, kde nikdo není mně to spíš přijde kontraproduktivní. A k pokutám, ať se policajti zaměří na místa, kde jsou lidi, ulice atd. Ale to, že si stoupnou na lesní pěšinu a pokutují běžce, to je fakt vrchol dmnce a plýtvání sil. To je to samé jako když flastrují přecházení na červenou ve 3 v noci na prázdné silnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16017
26.3.20 20:35
@saadet píše:
@j.a.n.i1 nejdřív si o kapenkach a aerosolu ve vzduchu něco přečti, než budeš psát hlouposti. Ale je to marný. Tak si holt vezmu rousek víc. Všechno má. reseni, ale kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. :kytka:Holt emimino no.

Tak já četla, že virus nakazí kapénkami do cca 2 metrů, pak padá k zemi. I když poběží nakažený lesem, tak si neumím představit, že by třeba za 10 minut po něm na stejné cestě se někdo nakazil. Leda by sáhl na kontaminovaný povrch. Tak asi neobjímat stromy radši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama