Roušky - kde se aktuálně musí nosit?

1921
13.6.20 01:44

Roušky - kde se aktuálně musí nosit?

Ahoj, nějak nejsem s to pochopit, jak je to teď s rouškami. Samozřejmě jsě hledala na netu, ale nějak se v tom zde v ČR neorientuji :lol:. Musí se teď nosit v obchodech a uzavřených prostorách roušky? Byla jsem už na dvou benzinách a roušky ani obsluha, ani zaměstnanci. Do jedné dokonce vstoupil i policista a též bez roušky. Jak to teď tedy je? Díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1702
13.6.20 02:18

Ano musí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.20 05:55

Musi, ale ti nahore si odhlasovali, ze je nosit nemusi. Tak proc si to nemuze odhlasovat i clovek sam? Taky rousky v praci nenosim- maly obchod a ani nase zakazniky je nenutim mit :nevim: me tam teda policisti chodi s rouskama :lol: uz by je meli zrusit. Tohle ze maji rousky lidi po kapsach a nasazuji si je ve dverich obchodu je trapne, nehygienicke a hnusne. Jediny kdo s tim mel problem byla 5tileta holcicka, strasne zblbla od maminky, protoze rikala, ze nemaji lide okolo rousku a oni umrou 8) :nevim: tahle vydesit deti je hrozne. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.20 06:05

Ten jsem dočetla článek o změnách od pondělí a ve vnitřníh prostorách stále platí.

Realita…již minulou neděli v restauraci bez roušek všichni zákazníci i servírka, po usazení v sálu kina vůbec nikdo. Včera ani jeden v autosalonu a maturity? Zkoušíme od čtvrtka a v podstatě jen při vstupu do místnosti. Pak to každý sundá…

Já jem odpůrce téměř od začátku, takže mně to nevadí. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
5185
13.6.20 06:49

A platí pořád od 8 do 10 jen pro důchodce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
13.6.20 06:54

@ludmilaadamkova už ne, ale to zrušili už dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5185
13.6.20 07:00

@vendulaaa super dikY

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
13.6.20 07:01
@Anonymní píše:
Ten jsem dočetla článek o změnách od pondělí a ve vnitřníh prostorách stále platí.

Realita…již minulou neděli v restauraci bez roušek všichni zákazníci i servírka, po usazení v sálu kina vůbec nikdo. Včera ani jeden v autosalonu a maturity? Zkoušíme od čtvrtka a v podstatě jen při vstupu do místnosti. Pak to každý sundá…

Já jem odpůrce téměř od začátku, takže mně to nevadí. :palec:

U maturity být nemusí, to se říkalo hned na začátku maturit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
13.6.20 07:02

Momentálně platí mít roušku v drogerii, pokud jste vykročili z domu levou nohou a zároveň do ní vkročili pravou, v masně, pokud se prababička z otcovy strany jmenovala za svobodna Vaňková, v kadeřnictví, pokud vaše matka někdy nosila fialový přeliv a v autoservisu, pokud měla osoba vám známá v minulosti auto zn. Moskvič. Taková pravidla byla pro včerejšek, co vylosovali za dozoru státního notáře pro dnešek se mi zjistit nepodařilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
13.6.20 07:24
@fera21 píše:
Momentálně platí mít roušku v drogerii, pokud jste vykročili z domu levou nohou a zároveň do ní vkročili pravou, v masně, pokud se prababička z otcovy strany jmenovala za svobodna Vaňková, v kadeřnictví, pokud vaše matka někdy nosila fialový přeliv a v autoservisu, pokud měla osoba vám známá v minulosti auto zn. Moskvič. Taková pravidla byla pro včerejšek, co vylosovali za dozoru státního notáře pro dnešek se mi zjistit nepodařilo.

Jo, tak nějak 😊 naštěstí už se ty vnitřní prostory tak nehroti.. Byla jsem na veterine a tam roušku neměl nikdo, ani doktoři, sestry či recepční.. Stejně tak na úřadě, starosta, sekretářka, referentky.. Všichni bez roušek a chápu je 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
13.6.20 07:33
@Beckyttine5 píše:
Jo, tak nějak 😊 naštěstí už se ty vnitřní prostory tak nehroti.. Byla jsem na veterine a tam roušku neměl nikdo, ani doktoři, sestry či recepční.. Stejně tak na úřadě, starosta, sekretářka, referentky.. Všichni bez roušek a chápu je 😊

Naši byli na veterine v pondělí, vstup po jednom doprovodu zvířete, samozřejmostí rouška, měřili teplotu, hned při vstupu dezinfekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10276
13.6.20 07:52
@Beckyttine5 píše:

V kanceláři být roušky nemusí, tam už je nějaký čas daná výjimka. V menších obchodech se nošení roušek už moc nedodržuje, ale ve velkých supermarketech mají roušku všichni, stejně tak v MHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
13.6.20 08:03

To mě nenapadlo, že úřad je bran jako kancelář, já to brala jako vnitřní prostor, kam chodí veřejnost.. Ale já jsem za každé místo bez roušky Vděčná, takže to vítám 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
13.6.20 08:04
@vokishka píše:
Naši byli na veterine v pondělí, vstup po jednom doprovodu zvířete, samozřejmostí rouška, měřili teplotu, hned při vstupu dezinfekce.

Tak tam nás bylo v čekárně tak 5, roušku měli někteří na krku, kdyby bylo potřeba, ale nic tam nehrotili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
13.6.20 09:32

Já byla na veterině předevčírem. Do čekárny po jednom, ostatní čekají venku. Do ordinace s rouškou, veterinářka i asistentka roušku měly. Ale když tam po mě šla stará babička s kočkou, tak jim nevadilo, že roušku nemá.

Už by mohli nechat nošení roušek na každém z nás, dobrovolně. Kdo chce, ať roušku nosí. V našem kraji je aktuálně 7 nemocných s covidem a v okrese jeden. Opravdu teď už nevidím důvod k plošnému nošení roušek kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama