Roušky ve školce

4087
28.4.20 20:32

Rousky ve skolce

Ahoj, pred casem probehla petice at se neotviraji skoly, potom jsem videla petici at muzou deti zacit sportovat atd. Nevidel nekdo a nema odkaz na petoci aby deti ve skolce nemusely mit rousku? Prijde mi to sileny aby ji mely treba 8h.Je mi jich fakt lito.Vim ze skolka neni povinna, ale v praci tezko muzu v breznu nahlasit ze prijdu snad v zari, takze nase dcera bohuzel do skolky musi. Zatim je info ze skolky ze maji sebou deti mit 5 rousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2251
28.4.20 20:37

:lol: No tak mít s s ebou je můžou, ale pochybuju, že je učitelky přinutí, aby je měly celý den na puse. Takže roučky bych jí dala s sebou, zákonnou povinnost splníš a víc bych to neřešila. A ty děti si s tím poradí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
28.4.20 20:38

U nas ve skolce mit deti rousky musi, 2 na den - a ano, maji ji krome jidla a spanku cely den na puse, je to podminka, chteji-li chodit do MS

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4087
28.4.20 20:45

@alviola no nevim, psali ze ktere dite si je nenecha tak budou volat rodicum at si pro nej prijdou.Ja furt doufam ze je to jen ofiko vyjadreni a ucitelky budou rozumny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
28.4.20 20:46

Zrovna dnes sem to řešila taky, u nás teda otevírají 11.5 a krom jídla mají mít děti pořád roušku, i na spaní… Já jsem na rizikovém těhotenství doma, takže přemýšlím, jestli tam syna vůbec dám a když už, tak jen na dopoledne. Přeci jen mu ty děti chybí a doma už máme někdy ponorku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24148
28.4.20 20:52
@Ivana 85 píše:
@alviola no nevim, psali ze ktere dite si je nenecha tak budou volat rodicum at si pro nej prijdou.Ja furt doufam ze je to jen ofiko vyjadreni a ucitelky budou rozumny…

Copak učitelky, ale hlavně aby byly rozumné matky a nechodily si stěžovat, že jiné děti roušky ve školce nenosí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4087
28.4.20 21:00

@cucik14 u nas tedy psali ze kdo je na ocr a pokud to jde tak at na nem zustane, a deti jejichz maminka je na rodicaku s druhym ditetem nebo co jsou v domacnisti tak chodit namaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4087
28.4.20 21:01

@hanka.br. no to je dalsi vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
28.4.20 21:02

@Ivana 85 A nám zase psali, že jakmile otevře školka, tak OCR už se vyplácet nebude… :nevim: že by to bylo město od města?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
28.4.20 21:05

U nas tedy je pozadavek, kdo je doma, nebo na RD tak at nechodi. At chodi opravdu ti, kteri to nutne potrebuji.. s tim, ze 2 rousky na den je nutnost a deti je opravdu maji cely den na puse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
28.4.20 21:07

Naše školka otevřela v omezeném provozu včera. Děti mají 3 roušky na den sebou, syn s tím nemá problém, jako budu ráda, až to zruší o tom žádná. Chodí asi 7 dětí z 50. Pouze děti zaměstnaných rodičů - v podmínkách psali bez OČR, MD, i homeoffice (dětičky vyzpovídávají úči běžně, ale na to jim dlabu, sice dělám částečný HO, ale mnohdy do 1-2 v noci), takže já jsem za naši pohodovou MŠ vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8859
28.4.20 21:12

@hanka.br. ale to máš těžko, bud všichni a nebo to mít nikdo nemusí… :nevim:
Já osobně bych si do školky neběžela na nikoho si nějak stěžovat, ale přišlo by mi divné, kdyby b ylo pravidlo a 10 dětí třeba muselo se omezit a mělo to, a třeba 3, prostě nechtějí, tak nechtějí a nemají :nevim: V tom případě, mají být doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
28.4.20 21:17

Mě to přijde u těch dětí šílené. V naší je povinnost mít 4 roušky na den, i na spaní. Ve třídě mají i tak děsné horko, a venku to bude v teple taky neudychatelne. Jsem na MD, takže dceru nechávám doma, ikdyz je mi jí líto. Moc se ji po školce a kamarádech stýská, navic já s ní nedokážu tak pracovat jako paní učitelky. Úplně mám hrůzu z toho, co bude v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
28.4.20 21:17

Myslim, ze tady nejde tak ani o rozumnost ucitelek, ale presne snahu o jednotnost. Povolis jednomu, to to rekne doma a je z toho ohen na strese. Je to fakt neprijemny to mit ve tride na obliceji, nicmene da to i moje 2 a 3/4 leta cele dopoledne ve skolce, vydrzet se to da - musi, jestli je potreba, aby do MS deti ted chodily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 21:21

Jsem učitelka v MŠ, zatím máme školku zavřenou a čekáme na další informace a hlavně doporučení z hygieny, ale zrovna jsme to řešili na poradě… A pokud budou chtít, aby měly děti roušky, tak je holt budou mít, stejně jako my učitelky. Pokud to dítě nezvládne, tak ho pošleme domů, vůbec nebudu řešit s rodiči, že jim někdo ohrožuje dítě. Jako představit si to neumím, ale bohužel. Pro nás to bude taky masakr, ještě řešit roušky :roll:
My se tedy s kolegyní budeme ptát rodičů, jak se k tomu staví a když se shodnou, tak si to ve třídě uvolníme, ale venku bohužel. Lidé, co nám chodí kolem zahrady, jsou bohužel moc všímaví.
Prosím nechat anonym - práce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat