Rovná se zhubnutí nárůst energie?

Anonymní
13.1.21 15:02

Rovná se zhubnutí nárůst energie?

Zajímaly by mně vaše zkušenosti, jestli jste se skutečně po zhubnutí 10 a více kg cítily aktivnější plnější energie, méně často unavené. Nebo je to jenom takový marketingový kec a něco čím člověk přesvědčuje sám sebe, když vidí kolik jídla si musí odpírat.
Nevím, jestli je to ta správná motivace pro moje hubnutí, ale potřebovala bych totiž nutně více energie. Spím 8 hodin, starám se o dva raubíře na rodičovské, vařím, uklizím, ale neřekla bych, že makám zase tolik, přesto pořád bojuju s únavou, po obědě se mi chce spát, večer v osm taky a musím se hodně překonávat. Mám tak 15-20 kg navíc už od puberty, ale za poslední dva roky na mně přistálo cca dalších 8 kg a BMI už přelezlo z nadváhy do obezity (jenom kousek, ale přesto děsivě). Myslím si, že moje tělo je na nadváhu zvyklé, před těmi dvěmi roky jsem i hodně sportovala atd, rozhodně to není, že bych měla na sobě navíc 30 kg tuku navíc, oblíkala jsem vel. 44 a i teď vlezu do 46. Tak nevím, proč najednou ta únava, mám to tak poslední rok a věkem to snad ještě není… Vím zhruba, kde dělám dietní chyby a asi třikrát jsem zdravě zhubla 7-10 kg (a rok dva udržela). Nicméně zhazování byl vždycky strašný psychický boj, jsem závislá na pečivu a sladkém a jak jsem si to odpírala byla jsem vždycky děsně podrážděná nervní a strašně se a unavená. A popravdě výsledek nestál za to -10 kg mi nijak zvlášť energie nepřineslo, kromě estetického hlediska vlastně vůbec nic, cukry, tuky v krvi a tlak mám v pořádku i při svém BMI. Vím, že to zní jako výmluva, ale prostě potřebuju vědět, že když zhubnu teda víc, tak to bude mít nějaký výrazný efekt. Nebo jestli máte radu jak nahradit energii ze sladkostí. Káva mi nedělá dobře, po hořčíku mám průjem. Snažím se zeleným čajem, ale holt čokoládka to není :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3407
13.1.21 15:06

Je to fakt různý. Jednu dobu jsem sledovala nějaké hubnoucí subreddity a tam byli ve velkém zastoupeni jak ti, kteří tvrdili, že jim to úplně změnilo život, tak ti, kteří si stěžovali, že větší úbytek na váze nevyřešil žádnou z jejich dalších obtíží.

K tomu sladkému - mně celkem vyhovuje chuť čekankového sirupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6279
13.1.21 15:12

U mě ano, po zhubnutí jsem měla energie jak nikdy. Občas jsem si připadala jak na drogách :mrgreen:
Jinak čekankovej sirup je super v tom, že nedává jídlu typickou chuť. Jako třeba když si dáš do čaje med, tak čaj medem chutná. Když si tam dáš čekankovej sirup, tak je čaj sladkej, ale nemá žádnou typickou „pachuť“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
13.1.21 15:13

Klasicky jojo efekt pri jezeni nadmerneho mnozstvi sacharidu. Jinak s tim pecivem a sladkym je to jednoduchy, uz je na tom tcoje telo zavisle, uplne stejny detox ma clovek vysazujici alkohol nebo heroin ci nikotin. Jinak kdo zhubnul a i vic kg, tak vzdycky se z neho stal aktivnejsi clovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:15

@MrsNorris Co je subreddit? Nenajdeš ještě prosím někde nějaký odkaz? Hm s tím sladkým, já právě miluju to nejhorší tučnosladké, takže co je jenom sladké mně nějak vůbec chuťově a nárůstem energie neuspokojí. Takové věci jako bonbony, sušené ovoce nebo med mně prostě neuspokojí.

• Citovat
  • Nahlásit
1432
13.1.21 15:17

Ano, je to tak.
Uz jsem nekolikrat zhubla a vzdy nastal priliv nove energie, nebyla jsem tak spava a lina, mela jsem chut do zivota, lepe jsem spala a byla rano odpocata.
Ty priznaky, co popisujes - tomu se rika cukrova chripka a nastava vzdy kdyz clovek najede na nejaky rezim na zhubnuti a omezi nezdrave cukry…
U me to vetsinou trva tak tyden, musi se to vydrzet, pak se to obrati k lepsimu.
Samozrejmosti je ale vyvazeny spravny jidelnicek, aby telo melo dost bilkovin, komplexnich sacharidu a zdravych tuku + zdravy spanek prumerne 8 hodin denne a taky to chce zaradit pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
13.1.21 15:19

No tak za prve uz jen to, ze jsi pribrala a uvedomujes si, ze ti jdou kg nahoru a melo by se s tim neco delat je odpoved na tvoji otazku. Ja si myslim, ze ta energie neprijde s kg, ktere zhubnes, ale s kvalitou potravin, kterymi se budes stravovat. Byt zavisla na sladkem je rozhodne spatne a chtelo by to omezit. Mozna nez s dietou zacni s postupnym omezovanim a zkousej zdravejsi verze jidel, zapoj ovoce a zeleninu, pitny rezim a kazdy den pohyb nebo prochazku. Poslouchej svoje telo co ti rika a jak se budes sama citit dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:20

@Cenarius Mně je to naprosto jasné, že jsem na tom závislá, ale co teď s tím? Nemůžu nechat dva mrňousi s mužem a jet se na měsíc někam detoxikovat. A s dvěma malými dětmi mi nepříjde reálné, že tu detoxikaci všichni ve zdraví přežijeme :jazyk:. Nejhorší je, že i když jsem v minulosti tou detoxikací tak nějak prošla a cukr třeba dva měsíce fakt neviděla, tak mně na něj nikdy chuť úplně nepřešla a po skončení hubnutí se mi do jídelníčku nenápadně propracoval. Nikdy jsem nenabrala hned, ale do dvou let prostě vždycky.

• Citovat
  • Nahlásit
3407
13.1.21 15:23

R/loseit, tam je podobných diskuzí plno, pokud čteš anglicky.
Tady třeba jedna konkrétně o té energii. Víceméně se tam shodli, že nejde ani tak o „víc energie“, ale spíš o „méně lenosti“.

Příspěvek upraven 13.01.21 v 15:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
13.1.21 15:25

Když jsem kdysi začala hubnout a zaplatila si poradce, tak mi řekl, že nic nezakazuje, jestli chci, ať si dám zmrzlinu. Pokud si to budu natvrdo odepírat, pak se utrhnu ze řetězu a sním toho násobně více. Vytvoř si jídelníček kde je i to co ráda jíš, absolutní změna režimu, odepírání a neradost ze života není cesta ke štíhlejšímu tělu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:26

Cukrová chřipka to zní přesně tak strašně jaké to je, hubla jsem právě na jaře, bohužel jsem vydržela jenom tři týdny, protože mně to právě za tu dobu nestihlo přejít. Sice jsem tři kila zhubla, ale ty nervy a chutě za to fakt nestály a pak jsem to prostě už nevydržela. Tak jinak nějaká dobrá rada jak překonat cukrovou chřipku a zkrátit její trvání? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:32

@MrsNorris Díky večer si počtu. No já se snažím hýbat/nebýt líná, třeba včera jsem mrňatům dělala na na kopci vlek přes hodinu. Tzn. děti hezky bobovali a já je pak tahala nahoru, většinou i klusem a ani mi to nepřišlo. Já pohyb ráda :) Jenomže pak mi doma po hodině nějak došly ty endorfiny a já jsem si samozřejmě úplně mrtvá musela dát čokošku, abych děti zvládla večer obstarat - večeře, koupání, uspávání atd.

• Citovat
  • Nahlásit
13.1.21 15:35

Tak co bys řekla, když půjdou na výlet dva kamarádi, jeden ponese v batůžku 10 a druhý 40 kilo sádla, který z nich bude po výletě utahanější? Myslím si, že když se ti povede zhubnout, budeš mít víc jednak energie a i duševně se budeš cítí lépe. Jinak ti fakt držím palce, taky jsem teď něco ztloustla a jsem celá taková shnilá :zed: Tak snad to dáme do jara nějak do kupy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 15:40
@Anonymní píše:
Cukrová chřipka to zní přesně tak strašně jaké to je, hubla jsem právě na jaře, bohužel jsem vydržela jenom tři týdny, protože mně to právě za tu dobu nestihlo přejít. Sice jsem tři kila zhubla, ale ty nervy a chutě za to fakt nestály a pak jsem to prostě už nevydržela. Tak jinak nějaká dobrá rada jak překonat cukrovou chřipku a zkrátit její trvání? :)

A nechala sis u toho hubnutí i nějakej drobnej hřích pro radost (sušenku ke kávě, proužek čokolády, cucavej bonbón…)? Člověk nemůže vyřadit úplně všechno, co má rád, a přežívat na listech a rejži, to se nedá vydržet. Já tu už někde psala, že každoročně držím 40 dní sladkostní půst, a že je to nejkrušnější doba v roce… a že vydržet se to dá jenom proto, že to v neděli šulím a povoluju si nějakou tu sladkost. Možná to taky zkus, sice něco omezíš, ale pořád bude na co se těšit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 15:43

@Pruhovaný_mýval Díky za podporu, snad to nějak dáme. Musím si nějak v hlavě přenastavit, že to stojí za to. Prostě mám takovou nic moc zkušenost, že pár kilo nestojí za tu námahu, nějaký efekt byl, ale…
Jinak myslím, že jídelníček mám relativně v pohodě - docela dost zeleniny, bílkovin, méně příloh. Jenom to každý den zabiju nějakou tou sladkostí někdy dvěma :oops: Škoda že na to nejsou nějaké náplasti jako na závislost na nikotinu :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat