Rovnátka ve 13 letech

17.5.20 18:40

Rovnátka a 13 let

Moje dcera má mít za týden rovnátka. Bolí to? Já s tím nemám zkušenosti. Prosím o rady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
17.5.20 18:59

Z mé zkušenosti to není příjemné. Utahování zámečků je hodně nepříjemné, asi tak 2 dny člověk cítí tlak na zuby, jak se pomalu posouvají do potřebné polohy.Ja třeba měla vždy problém i s jídlem. Ale ber to s rezervou, měla jsem je před asi 16 lety, takže dneska už vše může být jiné, jsou možná celkově jiné typy rovnatek..Jediné, co bych poznamenala je, že lituji, že jsme s nimi nepočkali do pozdějšího věku, chrup pak ještě pracoval, vyrostly osmičky a tak se to docela pohnulo zpět. Dneska bych pockala do dospělosti, ale..to je jak říkám jen osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
17.5.20 19:01

Bolí to po nasazení a po každé úpravě drátů tak 1-2 dny, ani ne bolí, spíš ty zuby tlačí a táhnou, to je nepříjemné, semtam píchá nějaký drát. Nic co by se nedalo přežít. Mě tehdy pomohlo byt zaměstnaná, nemyslet jen na to, co kde bolí. A při nejhorším paralen. Za hezké zuby to rozhodně stojí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
17.5.20 19:02

Myslíš na pevno? Mě to bolelo asi dva týdny, takový nepříjemný tlak, bolest dásní a při kousnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
17.5.20 20:17
@Lucylla1 píše:
Z mé zkušenosti to není příjemné. Utahování zámečků je hodně nepříjemné, asi tak 2 dny člověk cítí tlak na zuby, jak se pomalu posouvají do potřebné polohy.Ja třeba měla vždy problém i s jídlem. Ale ber to s rezervou, měla jsem je před asi 16 lety, takže dneska už vše může být jiné, jsou možná celkově jiné typy rovnatek..Jediné, co bych poznamenala je, že lituji, že jsme s nimi nepočkali do pozdějšího věku, chrup pak ještě pracoval, vyrostly osmičky a tak se to docela pohnulo zpět. Dneska bych pockala do dospělosti, ale..to je jak říkám jen osobní zkušenost.

chtěla jsem napsat to samé, ve 13 letech je to brzy, po vyrostení osmiček už efekt nebyl zas až takový

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
17.5.20 20:18

A mě nejhorší byly ty separační gumičky co se nocí mezi stoličkama aby se udělalo místo na kroužky…první den po nasazení zuby jsou spíše jakoby necitlivé bolet začínají až další den…ale že ych nemohla jíst to ne…trvalo to několik dní než si to sedlo…dá se dát něco od bolesti…ale žádná hrůza..paradoxně mě zuby bolely spíše před utažením kdy si jakoby žádaly utažení… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.20 21:06

@stinga už nemá žádné dětské zuby a všechny vyrostlé akorát špatně dané( v úterý nás čeká trhaní)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
17.5.20 21:11

@uzivatelanonym ale osmičky určitě vyrostené nemá :nevim:
já právě také měla rovnátka od 13 - 15 let a lituji toho, když vyrostly osmičky, všechen efekt šel do kopru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
18.5.20 07:34
@stinga píše:
@uzivatelanonym ale osmičky určitě vyrostené nemá :nevim:
já právě také měla rovnátka od 13 - 15 let a lituji toho, když vyrostly osmičky, všechen efekt šel do kopru

Ja mam zase opačnou zkušenost, jsem ráda že se to řešilo tak brzo. A je mi 36 a osmičku nemám ještě ani jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat