Rovnátka a 2 díry ve 27 letech – srovná se to?

Anonymní
6.6.20 15:15

Rovnátka a 2 díry ve 27. Srovná se to?

Ahoj holky.. Prosím anonym kvůli rodině. V detstvi jsem měla úraz, a začal se mi kazit spicak (bude muset ven). Druhý spicak mám mléčný, jelikož se druhý zub se nikdy neprořezal. Můj starý doktor mi řekl že by to bylo vhodné řešit buď rovnátky (vůbec jsem je nechtěla připustit), a nebo implantáty, že víc mi řeknou na ortodoncii kam jsem se nikdy nedohrabala. Doma mám aktuálně jedno dítko, a druhé na cestě. Premyslim nad rovnátky, protože na implantáty mít zřejmě nebudu, a navíc nemám úplně top dasna, že mi nemuseli držet. Zuby mám křivé, ošklivé, a chtěla bych mít pěkný úsměv… Na stolickach mám černé plomby, protože jsem na bílé v,, mladí,, neměla… Celkem by mě zajímalo kdybych si dala rovnátka a nechala vytrhnout ty dva zuby, zda se opravdu tak smrsknou, aby nebyli dvě dírky prázdné? Nakolik by zhruba vyšla rovnátka na obě čelisti, a jak dlouho je nutné je mit? Není trapne mít rovnátka az takhle pozdě? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22
6.6.20 15:40

Trapné to není, mít rovnátka ve 27, ale další možnosti musí posoudit ortodontista. To se po netu nepozná, jestli se zuby budou dát stáhnout k sobě, nebo ne. V návaznosti pak třeba čelistní chirurg, kvůli případným implantátům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
6.6.20 15:43

Já mám 2,5 roční dceru a čekám druhé. Rovnátka jsem si nechala nasadit před rokem a to pouze kvůli drobné korekci. Mám na vrchní čelisti bílé, dole normální. A nakonec se z toho vyklubalo, ze mi vytrhli 4 zuby vepredu, takže obrovské díry. Za šest měsíců se pomoci gumicek a rovnatek úplně stáhly, zuby mám nádherné a už mám před sebou pouze par měsíců. Boli to a je to nepříjemné, za me ovšem jedno z nejlepších rozhodnutí. Jdi do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
6.6.20 15:44

A je mi 31 a partnerovi to přijde roztomilé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 15:48
@Adelkadd píše:
Já mám 2,5 roční dceru a čekám druhé. Rovnátka jsem si nechala nasadit před rokem a to pouze kvůli drobné korekci. Mám na vrchní čelisti bílé, dole normální. A nakonec se z toho vyklubalo, ze mi vytrhli 4 zuby vepredu, takže obrovské díry. Za šest měsíců se pomoci gumicek a rovnatek úplně stáhly, zuby mám nádherné a už mám před sebou pouze par měsíců. Boli to a je to nepříjemné, za me ovšem jedno z nejlepších rozhodnutí. Jdi do toho.

Dekuju, můžu vědět nakolik tě to vyšlo? 8o Jeslti to není moc osobní.. Vůbec nevím jak se to cenově pohybuje.. A plati se to najednou, nebo rozdelene? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
649
6.6.20 19:00

Osobní to není, bohuzel ti ta informace k nicěmu nebude, neboť žijí za oceánem :nevim:. Určitě se na cenu poinformuj, stojí to za to. Implantáty jsou nesmysl, dle mého - neznám ale stav tvých zubu dopodrobna. Kamoska v ČR, co si teď dávala rovnátka, tak 30 000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 22:14

U nás na ortodoncii stojí fixní rovnátka v obou čelistech - kovová cca 20 tisíc. Rešení s posunem zubů místo zubů nezaložených je běžné, ale jsou případy, kdy to nejde nebo to není indikované. Musí se vyjádrit ortodontista.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama