Rovnátka ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 21.05.19 22:05
Rovnátka ano či ne?

Ahoj holky, potřebuju poradit

Byla jsem u ortodontisty, zeptat se na rovnátka, mam horní zuby trochu krivy tak bych to ráda srovnala. Pan doktor mi řekl že by muselo jít 5 zubů ven, rovnátka nahoru i dolu na 2,5 roku cena 9 000,–
Co si o ton myslíte, nevím jestli do toho jít. Navíc s rovnatkama dolů jsem vůbec nepočítala, neumím si to představit

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 21.05.19 22:28

@Sarinaa přečetla jsem mnoho diskuzí, jelikož nad nimi také přemýšlím, závěr je, že dobrý ortodentista nikdy nenasadí rovnátka jen na jedno patro, vždy by se měly nasazovat na obě kvůli skusu. U mě by to tedy bylo bezpředmětné přemýšlení, nahoře mám předkus a dole křivé, ale určitě na tom něco bude ;)

Janakatabara
Kecalka 266 příspěvků 21.05.19 22:32

Měla jsem fixní rovnátka před mnoha lety, když to v ČR začínalo. Na obě patra, necelé tři roky a díky za to. Nyní mám krásné rovné zuby. Museli mi vytrhnout čtyři druhé zuby (špičáky), aby se mi tam ty ostatní hezky srovnali.

Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 21.05.19 22:34
@Janakatabara píše:
Měla jsem fixní rovnátka před mnoha lety, když to v ČR začínalo. Na obě patra, necelé tři roky a díky za to. Nyní mám krásné rovné zuby. Museli mi vytrhnout čtyři druhé zuby (špičáky), aby se mi tam ty ostatní hezky srovnali.

A můžu se zeptat, když ti trhají zdravé zuby, je to velká bolest? Asi je to pitomý dotaz, ale mě nikdy nic se zubama nedělali, vždycky jsem je měla v pořádku tak si to vůbec neumím představit

Azeretereza
Závislačka 2845 příspěvků 21.05.19 22:41

Taky jsem měla rovnátka, asi dva roky, jen na horním patře, před lety. Měla jsem předkus, takže šly dva zuby ven. Nepamatuju si, jestli to bolelo. Taky jsem ráda, že jsem je měla, mám hezký zuby. Takže za mě ano, jdi do toho. Za devět tisíc hodně muziky. Jen teda pět zubů ven, to je síla, ale předpokládám, že ví, co dělá. a že nejspíš v tom jsou i osmičky.

malákráličice
Závislačka 2553 příspěvků 21.05.19 23:08

@Sarinaa Fakt 5? Pokud jsou v tom ty osmicky tak asi jo, ty udelaji v puse peknou paseku, kdyz na ne neni misto. Trhani neboli, spis ta umrtvovaci injekce je neprijemna. Pak kdyz vyprcha,.tak je to horsi, ale tak den dva. Porad se to zlepsuje. Kdyz jsem se po umrtveni kousla do. jazyka, bolelo to vic nez vytrzeny zub :mrgreen:
9 tisic je malo. Je ta cena se vsim vsudy? Neni to jen za jedno patro? Vetsinou se dava na obe, aby sedel skus.

evulinda79
Stálice 80 příspěvků 22.05.19 00:10

To je hold o prioritách, čemu dáte přednost, buď supr úsměvu nebo ztrátě pěti zubů

Halamka
Závislačka 4031 příspěvků 22.05.19 04:27

Dceři teď vydávali dvě horní pětky, budou i spodní. Rovnátka na obě čelisti, aby se zuby srovnaly a cca 20t na dva roky, plus jeden se snímacími na noc, aby se to zafixovalo.

Kecalka 332 příspěvků 22.05.19 05:19

Jestli jsou jen trochu křivý tak bych tolik zubů netrvala. Jednou ti ty zuby budou chybět, až budeš stará a budou ti zuby padat. Třeba zkusit ještě jiného ortodontistu? Jaký by zvolil postup léčby a pak se rozhodnout? @Sarinaa

Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 22.05.19 07:13

@malákráličice jo 9 000 za obě patra, jako ta cena je dobrá, čekala jsem to daleko horší. Jen se prostě bojím toho trhání :zed: ale zase je pravda buďto budu mít 2 roky rovnátka a pak konečně rovný zuby, nebo celý život ty zuby krivy.

Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 22.05.19 07:13

@Online děkuju za názor, zkusím s e objednat ještě k jinýmu doktorovi a uvidím jestli mi řekne to samý

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5284 příspěvků 22.05.19 07:18

Pet zuu je dost, obcas i mistr ortodontista se utne. Muzou se ti zacit rozlezat. Ja bych zkusila jeste jineho.

mamoch
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.05.19 08:52

Pět zubů trhat se mi zdá dost a 9000 Kč zase málo:). Šla bych na konzultaci i jinam.

Lalelale
Závislačka 4769 příspěvků 22.05.19 09:53

@Sarinaa ahoj, byla jsem ve stejné situaci. zubař mi chtěl trhat 4 zdravé zuby. Jsem hrozně ráda, že jsem to tehdy odmítla a šla jinam. Tam to zvládli jen s vytržením jednoho zubu a dosáhli stejného výsledku. Zuby máme jen jedny :nevim:

honzek86
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 22.05.19 11:40

Určitě nahoru i dolů, musí ti korigovat zkus. Přijde mi trochu divné dávat 5 zubů pryč, pokud jsou „trochu křivé“, jak píšeš. Moje žena měla celkem velký problém s tím, aby se jí tam vešly a museli trhat jen jeden. Navíc mi přijde, že ti tam chce dát za 8.000 nějaký šmejd. Já jsem je měl ve 30-ti taky a dal jsem za ně 36.000… s bílými zámky. S obyč. zámky to bylo myslím za 25k.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama