Rovnátka až do smrti? A ulomený zub

Anonymní
30.11.20 14:17

Rovnátka až do smrti? A ulomený zub

Ahoj všem,

jako malá jsem řadu let nosila fixní rovnátka, poté jsem pár let nosila ty nasazovací, jen na noc.

Teď, v dospělosti, se mi zuby začaly posouvat a nechala jsem si udělat rovnátka na noc nová, na míru, na klinice. Nosím je cca 4h denně. Od té doby se mi ale ulomil asi milimetrový kousek na přední jedničce, a hlavně, kdykoliv rovnátka sundám, cítím strašnou bolest (tlak), a normálně začínám mít schizofrenii z toho, že mi zuby začnou vypadávat nebo se kývat. A to je mi 25. Ale rovnátka mi byla dělaná na míru a sedí mi… Jinak mám zuby hezké, za celý život jen jeden kaz, ale z důvodu vysazení mléčných výrobků mi bylo zjištěno jejich odvápnění.

Podle ortodonisty mám rovnátka dál nosit. Ale mě by zajímalo, máte nějaké zkušenosti podobné vy? Mohou opravdu, byť jen plastová rovnátka zuby ničit?
Sice stojím o americký úsměv, ale abych jednou nesundala rovnátka i se zuby :D
Díky za jakékoliv názory, zkušenosti, klidně i doporučení na kliniku/ vitamíny

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.11.20 14:34

Tak důležité to je konzultovat. To jsi udělala. Já teď nosím neviditelná rovnátka Invalsing. A vždy když dám novou dlahu, tak pociťuji to samé co ty. Mělo by to být ok, ty zuby pracují, rovnají se a to cítit prostě jde. Mně se taky malinko ulomila trochu 1, ale tohle je malý kousek, takže jedu dál. Mně se to stalo jak jsem zvyklá mít ty zuby zabalené a trochu bez citu, tak jsem razantně kousla a už to bylo. Jen to cvaklo jeden o druhý zub. Zuby to neničí, já je mám teď mnohem hezčí, musím je totiž více čistit, než znovu nasadím, prostě po každém jídle, či tekutine, co není voda. Neboj, rovnátka i se zuby nesundáš. Já při první kontrole hystercila, že tam mám určitě strašně moc kazu za jediný měsíc, jak mě to bolí. Žádný kaz nebyl, prostě ty zuby pracují. Já mám spíš totálně odrovnane nehty a bohužel se mi více dělají koutky. Jen tedy asi počítej s tím, že ty zuby budete muset domodelovat. Mě to čeká určitě. Protože tím, jak se ty zuby srovnají, tak ty ulamane kousky půjdou více vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
30.11.20 14:40

Měla jsme klasická, opravdu tlak až bolest jsem cítila

pokud je ulomený zub hodně vidět, nech si ho dodělat bílou plombou, já měla po sundání rovnátek výrazné mezery u předních zubů a takto to vyřešili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20259
30.11.20 14:45

Kdysi jsem rovnátka nosila, a kolikrát to fatk byla dost velká bolest, to je tím jak se ti rovnají a posovuají zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10034
30.11.20 15:38

Jako dítě jsem rovnátka nosila a ano, bolelo to. jako dospělá je nenosím a zuby mám křivé, protože se bez rovnátek zase postoupně šopuly. když jsem nedávno byla na ortodoncii se synem a probírali jsme, co a jak, pokud by rovnátka nosil, tak tam padlo i to, že ony jsou doživotně, pokud by si chtěl narovnané zuby zachovat. akorát že potom už by nemusel mít normální rovnátka, ale měl by přidělaný drátek zezadu za zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
30.11.20 16:01
@sagina píše:
Jako dítě jsem rovnátka nosila a ano, bolelo to. jako dospělá je nenosím a zuby mám křivé, protože se bez rovnátek zase postoupně šopuly. když jsem nedávno byla na ortodoncii se synem a probírali jsme, co a jak, pokud by rovnátka nosil, tak tam padlo i to, že ony jsou doživotně, pokud by si chtěl narovnané zuby zachovat. akorát že potom už by nemusel mít normální rovnátka, ale měl by přidělaný drátek zezadu za zuby.

Bohužel ty zuby se zkrivi i s tím drátkem, vlastní zkušenost. U mě naštěstí jen ty dole, které nejsou skoro vidět. Možná to je lepší, než bez drátku, ale rovné nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 16:16
@Hoa Mai píše:
Bohužel ty zuby se zkrivi i s tím drátkem, vlastní zkušenost. U mě naštěstí jen ty dole, které nejsou skoro vidět. Možná to je lepší, než bez drátku, ale rovné nejsou.

Ach jo. Toho se obávám. Ta léčba je dost nákladná a ono to není na „furt“. Jestli jsem si raději za ty prachy neměla nechat udělat nová prsa a odsat tuk z boků :mrgreen: to by alespoň mělo efekt.

• Citovat
  • Nahlásit
66
30.11.20 16:36

Prsa časem půjdou k zemi a tuk se usadí znova. Nic není na furt. Hodně lidí párkrát do měsíce nacvakne na noc rovnátko a zuby tím udrží srovnané. Téměř všem se totiž zuby s věkem nějak křiví a tímto se to dá dlouho udržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4924
30.11.20 16:54
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

jako malá jsem řadu let nosila fixní rovnátka, poté jsem pár let nosila ty nasazovací, jen na noc.

Teď, v dospělosti, se mi zuby začaly posouvat a nechala jsem si udělat rovnátka na noc nová, na míru, na klinice. Nosím je cca 4h denně. Od té doby se mi ale ulomil asi milimetrový kousek na přední jedničce, a hlavně, kdykoliv rovnátka sundám, cítím strašnou bolest (tlak), a normálně začínám mít schizofrenii z toho, že mi zuby začnou vypadávat nebo se kývat. A to je mi 25. Ale rovnátka mi byla dělaná na míru a sedí mi… Jinak mám zuby hezké, za celý život jen jeden kaz, ale z důvodu vysazení mléčných výrobků mi bylo zjištěno jejich odvápnění.

Podle ortodonisty mám rovnátka dál nosit. Ale mě by zajímalo, máte nějaké zkušenosti podobné vy? Mohou opravdu, byť jen plastová rovnátka zuby ničit?
Sice stojím o americký úsměv, ale abych jednou nesundala rovnátka i se zuby :D
Díky za jakékoliv názory, zkušenosti, klidně i doporučení na kliniku/ vitamíny

Měla jsem to úplně stejně. Nejdřív fixní, pak se to rozjelo, tak sundávací, pak se to zase rozjelo, tak zase sundávací.. Asi před 15 lety mi nalepilo :lol: pod zuby takový drátek, který je drží ve stejné poloze (retainer) a od té doby mám klid. O drátku ani nevíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
30.11.20 21:30

Nosit v dospělosti snímací rovnátka na 4 hodiny je úplně k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
1.12.20 04:22

Věkem se mohou jedničky po takových kouscích odlamovat. U někoho dříve, u někoho později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 09:10
@evulinda79 píše:
Nosit v dospělosti snímací rovnátka na 4 hodiny je úplně k ničemu

Taky se mi to zdá málo. Obyčejně se nosí alespoň celou noc. Ale tak to si řeší ortodonista.

• Citovat
  • Nahlásit
1128
1.12.20 20:55
@Anonymní píše:
Taky se mi to zdá málo. Obyčejně se nosí alespoň celou noc. Ale tak to si řeší ortodonista.

myslím to tak, že snímací rovnítka celkově na stálé zuby jsou k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat