Rovnátka do konce života?

Anonymní
22.2.21 09:57

Rovnátka do konce života?

Ahoj, jdu se sem poradit, protože už jsem zoufalá.¨

Od mala jsem měla hodně křivé zuby, nosila jsem 5 let rovnátka, dokonce mi museli jeden zub i operativně extrahovat, nic příjemnýho. Zuby po léčbě krásný.
Asi ještě 2 roky po sundání fixních jsem nosila taková ta rovnátka nasazovací, udržovací, až mi praskl kus předního zubu jedničky, což je u holky opravdu paráda.
Nutno podotknout, že mi rovnátka byla dělaná na míru, ale nejsou to takové ty drahé plastové dlahy, ale drátek zatavený plastem.
Jde mi o to, že stačí, abych si rovnátka jeden den (nosím přes noc) nevzala a další den už se mi špatně nasazují, zuby se mi hodně posouvají a pracují.
Ale pokud bych měla riskovat další upadnutí zubu, tak mi za to americký úsměv nestojí.

Nemáte nějaké zkušenosti? Mohl zub prasknout opravdu neustálým tlakem, který na něj rovnátky už 8.rokem vyvíjím? Doktoři mi tvrdí, že ne, ale nechce se mi tomu věřit.

A nosíte někdo rovnátka celoživotně? Třeba kvůli práci? Mně je 29 a nedokážu si to tedy představit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.2.21 10:42

Já ty udržovací nosila na noc roky, pak jsem vysazovala obden, ob dva. Teď po 18 letech si je dám párkrát za rok a stačí to. Už to drží skoro úplně.
Zub díky nim nepraskne. Když praskne díky nim, tak praskne díky čemukoliv tvrdšímu.
Je to na zvážení. Bez fixace se Ti zuby asi hodně rozjednou, takže to taky nebude paráda.

• Citovat
  • Nahlásit
1190
22.2.21 11:04

Já mám teda na noc taková průhledná nasazovací rovnátka. Nemůžeš si je nechat udělat? Jsou taky na míru a ten tlak tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
22.2.21 11:31
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu se sem poradit, protože už jsem zoufalá.¨

Od mala jsem měla hodně křivé zuby, nosila jsem 5 let rovnátka, dokonce mi museli jeden zub i operativně extrahovat, nic příjemnýho. Zuby po léčbě krásný.
Asi ještě 2 roky po sundání fixních jsem nosila taková ta rovnátka nasazovací, udržovací, až mi praskl kus předního zubu jedničky, což je u holky opravdu paráda.
Nutno podotknout, že mi rovnátka byla dělaná na míru, ale nejsou to takové ty drahé plastové dlahy, ale drátek zatavený plastem.
Jde mi o to, že stačí, abych si rovnátka jeden den (nosím přes noc) nevzala a další den už se mi špatně nasazují, zuby se mi hodně posouvají a pracují.
Ale pokud bych měla riskovat další upadnutí zubu, tak mi za to americký úsměv nestojí.

Nemáte nějaké zkušenosti? Mohl zub prasknout opravdu neustálým tlakem, který na něj rovnátky už 8.rokem vyvíjím? Doktoři mi tvrdí, že ne, ale nechce se mi tomu věřit.

A nosíte někdo rovnátka celoživotně? Třeba kvůli práci? Mně je 29 a nedokážu si to tedy představit

Být tebou, tak se na rovnátka vykašlu a problém řeším fazetami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat