Rovnátka Invisalign - nasazování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
735
5.1.22 11:18

Rovnátka Invisalign - nasazování

Hezký den,

ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s těmito neviditelnými rovnátky? Jak probíhala první návštěva? V pátek mě čeká nasazování rovnátek a mám z toho trochu strach, protože ve starších diskuzích jsem četla, že lékař musel zuby obrušovat?? Nebo že ty atachmenty odírají dásně do krve a celkově to dost bolí. Opravdu se před nasazením musí zuby obrušovat? To si neumím představit a musí to dle mě dost bolet. Celkově mám zuby dost citlivé :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4664
5.1.22 11:35

Ahoj, syn je nosí už téměř rok. Nasazení bylo naprosto bezbolestné, nikdo mu zuby neobrušoval. Nalepili mu hodně attachmentu, vůbec mu v puse nevadí. Rovnátka se „nacvakávají“. Těžké pro něj bylo vyndávání, ale během pár dní už to zvládal bez problémů. Ničeho se neboj! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
5.1.22 11:49
@pajule022 píše:
Hezký den,ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s těmito neviditelnými rovnátky? Jak probíhala první návštěva? V pátek mě čeká nasazování rovnátek a mám z toho trochu strach, protože ve starších diskuzích jsem četla, že lékař musel zuby obrušovat?? Nebo že ty atachmenty odírají dásně do krve a celkově to dost bolí. Opravdu se před nasazením musí zuby obrušovat? To si neumím představit a musí to dle mě dost bolet. Celkově mám zuby dost citlivé :-(

Zabrušování zubů - pokud je, tak už v léčebném plánu, který ti přijde přímo od výrobce, tam vidíš časovou osu pohybu zubů, pak také kdy se provádějí brusy a kam se lepí attachmenty.
Attachment může být ostrý, nicméně nosíš rovnátka, takže není důvod, aby někam řezal. A kdyby to vadilo při jídle, tak se domluvíš s lékařem, aby tu hranu zbrousil.
Nic nebolí, ani broušení zubů. Jen při nasazení nové sady bývají zuby citlivější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 11:53

Každá rovnátka dost bolí, protože tlačí na zuby. Ale dá se to vydržet a člověk si zvykne. Kost ustupuje a následně dorůstá na uvolněné straně zubu. Zuby se neobrušují ve smyslu jako při nasazování můstku. Jen se přeleští nebo zabrousí kousek skloviny, který vadí při srovnávání zubu. A to tak, aby sklovina neztratila svoji funkci. Po snímání nalepených Attachmentů se sklovina zase přeleští. Jsem ráda, že jsem to podstoupila, i když to bylo někdy náročné.

• Citovat
  • Nahlásit
735
5.1.22 11:54
@Zumpa píše:
Zabrušování zubů - pokud je, tak už v léčebném plánu, který ti přijde přímo od výrobce, tam vidíš časovou osu pohybu zubů, pak také kdy se provádějí brusy a kam se lepí attachmenty.
Attachment může být ostrý, nicméně nosíš rovnátka, takže není důvod, aby někam řezal. A kdyby to vadilo při jídle, tak se domluvíš s lékařem, aby tu hranu zbrousil.
Nic nebolí, ani broušení zubů. Jen při nasazení nové sady bývají zuby citlivější.

Žádný léčebný plán mi nepřišel, to chodí automaticky? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
5.1.22 12:04

Nosim je od puli září a po tydnu dvou uz je to rutina. Ano, je to nezvyk, bolelo, kdyz se zuby daly do pohybu, ale fakt jen na zacatku. Mam hodně attachmentu, pri jidle mi nevadi, naopak nejim s rovnatky, to nedam. Trvalo mi najit grif na nasazeni gumicek, ale to je fakt o cviku. Zpocatku me bolely dásně v mistech, kde mam folie hlubsi, protože nemam dole 4 stolicky, ale taky si to sedlo. Mam celkem 33 sad zatim.
Edit, v prosinci mi brousili mezizubní prostory. Na jednom místě mi trochu krvacela dasen, ale neboli to, jen drnci.

Příspěvek upraven 05.01.22 v 12:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
5.1.22 12:05
@pajule022 píše: Žádný léčebný plán mi nepřišel, to chodí automaticky? 8o

U mě to tak bylo - přišlo mi to emailem přímo od Invisalign - tam se dal léčebný plán odsouhlasit, nicméně já to potvrdil telefonicky přímo lékaři, když jsem s ním ještě něco řešil.
Mrkni třeba na toto video, tady ten plán uvidíš v akci:

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
5.1.22 12:17

@Oli.Lyon ty gumičky zavazí nějak v puse? Neumím si to moc představit 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
5.1.22 12:19

Nosí dcera od 8 let (má je rok, už bude končit). Nikde nic nebolí, jsou naprosto super. Attachmenty nebolí, nic se nebrousilo. Léčebný plán s námi probrali při první návštěvě.
Při „nasazení“ ti vše vysvětlí, není čeho se bát, rozhodně to nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
5.1.22 12:58
@pajule022 píše:
@Oli.Lyon ty gumičky zavazí nějak v puse? Neumím si to moc představit 8o

Mam je zahakle od horních prvnich stolicek k poslednim spodnim, ale to ma asi kazdy jinak. Každé ráno se vezmou nove. Na jidlo je taky vyndavam. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
5.1.22 15:11

Dcera žádné gumičky nemá, ono bude záležet na tom, co potřebuješ srovnat a co máš v puse :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat