Rovnátka Invisalign - nesedí, nevím číslo dlahy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 07:12

Rovnátka Invisalign - nesedí, nevím číslo dlahy

Ahoj, myslela jsem, že nebudu zakládat diskuze, ale potřebovala bych se zeptat na jedno pro mě nepříjemné téma. Mám dost křivé zuby, už jako malá jsem měla nosit rovnátka, ale já je odmítla, před rokem jsem si řekla, že už takové zuby nechci a zvolila jsem si variantu invisalign, zubaři říkali že je to dobrá volba, jelikož by mi kvůli fixním museli trhat zuby, první půlrok to bylo hrozné zuby bolely a já rovnátka nosila tak 10 hodin denně, namísto 20, všechno ale bylo ok, jen to trvalo více dní ( škoda, že já blbá je nenosila pořádně byla bych teď úplně jinde ) to je ale jedno. Na kontrole mě zubaři servali, že tady semnou budou do důchodu, že mi to vůbec nesedí… znovu mě oskenovali a vytvořili nové dlahy, pak už to bylo všechno ok, vlastně až do teď, jsem teprve u 10 ( z druhé sada ), a rovnátka vůbec nesedí, když mam na sobě 9 všechno úplně parádně sedí ale 10 do pusy vůbec nedám :,( na horní patro je celkem ok, až na zadní část kde se rovnátka vůbec nedrží zubů, ale plandaji „ve vzduchu“ horší je to ale u druhého patra kde rovnátka na zuby nechtějí padnout vůbec, co mám dělat? Stalo se vám to někdy? Možná se mohlo stát, že jsem formičky pomotala a mám na sobě špatnou sadu ( což je divné ale možné) - nevíte někdo jak to poznám? Nikde jsem totiž na dlažce nenašla číslo, abych se ujistila… mam strach, že se mi zuby vrátily do úplně původní polohy, a začínám se bát, že se nikdy nesrovnají, máte někdo podobný problém? Budu ráda za pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8018
31.10.21 07:24

Budes to muset konzultovat se zubařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4580
31.10.21 07:35

Ahoj, syn tato rovnátka nosí, na každé dlažce je uvedené číslo - miniaturní černá čísla na stoličkách - je tam 6 místné číslo a pod ním číslo dlažky a písmeno N. Zkusila jsi žvýkací válečky, aby si rovnátka na stoličky „sedla“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 08:10
@Saffiraa píše:
Ahoj, syn tato rovnátka nosí, na každé dlažce je uvedené číslo - miniaturní černá čísla na stoličkách - je tam 6 místné číslo a pod ním číslo dlažky a písmeno N. Zkusila jsi žvýkací válečky, aby si rovnátka na stoličky „sedla“?

Kolik je synovi, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Nahlásit
4580
31.10.21 08:18
@Anonymní píše:
Kolik je synovi, jestli se můžu zeptat?

9 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
31.10.21 08:22

Dcera (14) ich aktualne nosi tiez. Na kazdom sacku ma poradove cislo dlah. A teda nosi ich 22 hod denne.
Pri noseni 10-12 hod to nema zmysel. Jasne, ze dlahy nesedia, lebo sa zuby neposunu o tolko, ako keby si ich nosila tych 20-22 hod denne.
Attachmenty sa ti neodlepili nahodou?
Neviem ako presne to funguje s prechodom na dalsiu sadu dlah v Cesku, ale dcera pouziva appku Dental monitoring a pred vymenou dlah za dalsie si foti zuby pomocou tejto appky a AI skontroluje, ci dlahy vynosila alebo nie. Podla toho jej povoli vymenu dlah alebo nie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
31.10.21 08:41

Nosím taky (27 let) a už je mám 2 roky a pořád to není rovné. Nejde spravit něco, co rostlo křivě celý život, za pár měsíců.
Jinak nošení 10-12 hodin je naprosté minimum. Když tě zuby bolí, tak je nos právě co nejčastěji. Vyndej, najez se, vyčisti zuby a zase nasaď. Některá rovnátka mi taky neseděla, alespoň se mi to zdálo, ale chtělo je to šikovněji posunout a zacvaknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 08:54
@Saffiraa píše:
9 let

Píšu SZ.

• Citovat
  • Nahlásit
4
22.11.21 22:52

Ahoj, naprosté minimum je 16 hodin.
Bolest zubů neznáme, bolet nic nemá, pokud nesedi dlahy je potřeba se vrátit k puvodni. Velikost je na konci U a L 1,2,3
Momentalemi vrchní dlaha nesedi o pul zubu, spodni sedí. Tak jsem na to zvědavá kdy vrchní sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat