Rovnátka - kdy začít řešit

3875
27.3.21 22:58

Rovnátka - kdy začít řešit

Ahoj, kdy jste poprvé šly s vašimi dětmi na konzultaci ohledně rovnátek? Synovi je 7, má vyměněné spodní 1 a 2, horní 1, horní 2 vypadlé ale zatím nenarostlé. Ty spodní tam má dost přes sebe, mezi horními jednočkami má větší mezeru a na dvojky mi tam přijde málo místa. Myslíte, že už je čas se objednat na ortodoncii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53760
27.3.21 23:06

Nám zubařka u nejstarší pověděla hned u první prohlídky v roce, že jednou bude mít rovnátka. Že má předkus. A nějak od 8r. je má. Dává si je na spaní. Teď už jen v úterý a čtvrtek.
Prostřední neměla. Už máme jiného zubaře, že první šla do důchodu. Nejmladší dítě bude mít teď 8r., už doktor říkal, že kluk se tomu nevyhne. Ještě se čeká, až vypadne nějaký mléčný. Jsem pochopila. Pak nás pošle, kde chodíme na rovnátka se starší dcerou.
Tak se zeptej zubaře. Ten zná stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6028
27.3.21 23:11

Zalezi na problemu. Syn treba nejake zuby vubec nema, tudiz ma strasne mezery. A ceka se az bude mit vsechny vymeneny pak dostane rovnatka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
27.3.21 23:52

Rovnátka je dobré řešit okolo 10–12 let..dříve je to hloupost. Pouze pokud děti přijdou předčasně o dočasné zuby kvůli kazům a extrakcím z důvodu podržení místa pro zuby stálé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3022
28.3.21 08:09
@Popokatepetla píše:
Ahoj, kdy jste poprvé šly s vašimi dětmi na konzultaci ohledně rovnátek? Synovi je 7, má vyměněné spodní 1 a 2, horní 1, horní 2 vypadlé ale zatím nenarostlé. Ty spodní tam má dost přes sebe, mezi horními jednočkami má větší mezeru a na dvojky mi tam přijde málo místa. Myslíte, že už je čas se objednat na ortodoncii?

Tohle máš řešit se zubařem a ne na netu. Zubař ví nejlíp, jaký je stav chrupu, vidí jak se vyvíjí. Běžně se rovnátka řeší kolem 10-12 roku.
Starší dcera má rovnátka jen kvůli úrazu, aby se zachovalo místo pro budoucí implantát. A u mladší už mi zubařka říkala, že budou rovnátka potřeba, že má malou pusu a stálé zuby se nevejdou. Sleduje to při každé prevencí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
28.3.21 11:50

Dle rady zubaře. Jedno dítě sledovali na ortodoncii od cca 8 let a rovnátka nasadili až ve 14-ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
29.3.21 22:16

Doporučení na rovnátka vám dá zubař a ten zhodnotí situaci, zda je to či není potřeba, nicméně ortodontistů je nedostatek a čekací doby jsou i dva roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat