Rovnátka kovová, keramická nebo mix?

9
6.2.20 22:39

Rovnátka kovová, keramická nebo mix?

Dobrý den, Čeká mě nasazení rovnatek a já se stále nemůžu rozhodnout, ktery typ zvolit. Můj ortodontista mi řekl, že keramické dává pouze na přední 4 zuby (myšleno jedničky až čtyřky) a jinak kov (na pětky, šestky a sedmičky) nebo kov na celou pusu. Najde se tu někdo, kdo má takto nakombinovano? Trochu se bojím, jak to bude vypadat. Jestli není lepší si dát kov do celé pusy. Ale ráda bych tu keramiku ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
6.2.20 23:01

Ahoj, měla jsem to přesně tak, jak píšeš. Nahoře na předních jsem měla keramické, od 5 jsem měla kovové a spodek jsem měla kovový celý. Nemám ale moc široký úsměv a ani mi nejsou vidět spodní zuby, když se směju, takže nikdo ani nevěděl že není všude keramika. Akorát kdybych měla rovnatka znovu, tak bych si nechala dát i dolů na ten předek keramiku, ty kovové zamecky mě drely o dost víc než keramické, keramické mi přišly takové hladsi. To ale asi bude dost subjektivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
6.2.20 23:22

Taky jsem mela nahore na prednich zubech keramicke, na ostatnich a na celem dolnim patre kovove. Zkus, jak ti jsou videt zuby, kdyz se usmejes a podle toho zvol. Pokud by byly videt i kovove zamecky na zadnich zubech, volila bych pak kovove všechny, aby nebyl videt ten přechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.2.20 11:14

Dekuju moc za názory.
Já mám právě úsměv docela široký 🙈 jsou mi vidět trochu i pětky. Ono jde ještě o to, že mi budou trhat obě horní čtyřky, takže bych mohla mít ty keramické vlastně jen na jednickach až trojkach.
No a dole to řeším spíš s tím, že s těmi rovnátky se asi ten spodní ret víc odhalí ne? Třeba při mluvení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.2.20 11:16

@Falling
A dole při mluvení ti nepripadalo, že je to víc vidět? A které byli v puse „příjemnější“ když jsi měla oba typy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17947
7.2.20 11:17

Prosimtě dej si kovové všude, lépe to drží a jde posouvat a ty keramické jsou vidět stejně… To samy bílý drátek a podobný koniny. Něco jako tričko za krk a „neviditelná“ plastová ramínka od podprsenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
7.2.20 13:53
@cehunka1 píše:
@Falling
A dole při mluvení ti nepripadalo, že je to víc vidět? A které byli v puse „příjemnější“ když jsi měla oba typy?

Dolni zuby mi videt skoro nejsou a zamecky ti ret nijak neodchlipuji. Ale to, jak ti jsou videt, je opravdu individualni. Co se tyce pocitu v puse, tak jsem v tom necitila rozdil. Zpětně jsem si rikala, ze sem si mela dat vsude kovove, pres ty bile jsem stejne mela normalni kovovy drat, ale kdyz jsem to pak videla na nekom jinem, tak ty bile zamecky stejne pusobi vic esteticky. Pokud neřešís financni duvody, dala bych ty keramicke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
11.2.20 10:49

@cehunka1
Mám takto nakombinovano a naprosto v pohodě. Kovové u mě nejsou vůbec vidět. :)
Ještě tedy místo průhledných nebo bílých gumicek dáváme drátky a jsou o mnoho lepší, protože se nezbarví, kdežto gumičky jo. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
11.2.20 10:52

@Bubla Bůčková
Mám keramické od jedniček po trojky a nikdy se mi žádný zámek neodlepil a to je mám rok a čtvrt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
11.2.20 10:52

@cehunka1 čtyřky mám taky trhane ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
11.3.20 21:09

Já taky měla rovnátka..zuby šílený taky jsem chtěla průhledný neviditelný. Moje dr mě od toho zrazovla že ty keramický více opadávají ze zubů lámou se atd…že je lepší dát kov do celé pusy. Jednak se zuby lépe rovnají a jednak mají mnohem větší výdrž. Chroupala jsem s nima i ořechy, turecký med jablka..všechno a nikdy mi žádný zámek neupadl. Navíc rozdíl v ceně nesrovnatelný…navíc jsem nakonec hrdě nosila co nejvíc barevné gumičky aby každý věděl že mám rovnátka. a každý mi je chválil..Nikdy jsem se nesetkala s někým kdo by se tvářil nějak pohoršeně. Většinou mě všichni obdivovali že jsem se na ně v dospělosti dala… :palec: takže klidně kov a co nejvíc barevné gumičky, uděláš z toho přednost…Já navíc pracovala s lidmy denně jsem přišla do styku s XY lidmi…Teď nosím vyndávací ale to není už tak cool :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat