Rovnátka po 2 měsícich ještě horší

Anonymní
9.6.21 08:00

Rovnátka po 2 měsícich ještě horší

Dobrý den, prosím o názory. Syn (15 let) dostal snímací rovnátka. Po 2 měsícich nošení jsme byli na kontrole, doktor byl nervózní a nepříjemný, když zuby kontroloval a pak řekl, že je to ještě horší. Syn mu totiž upřímně řekl, že je 16 hod nenosil, tak 12 hod.

Logicky mi ale přijde, že kdyby je nosil 16 hod, tak je to ještě horší. Zkrivila se mu ještě víc 4 a zda se mi, že i čelist. Šli sme tam hlavně kvůli lehkému předkusu, ten je stejný.

Co byste dělali? Dal nosily, šli jinam, podali stížnost? Nosit dal mi přijde kontraproduktivní a riskantní.

Dodatečně jsem četla na dotyčného dr. recenze a byly tam stížnosti, že je špatný, arogantní a nenávratně zničil lidem zuby, že museli pak na operaci čelisti.

Prosím anonym. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6546
9.6.21 08:08

Jiného zubaře. A fakt nechápu na co chceš dávat synovi rovnátka, když stejně léčbu nedodržuje. Dej mu na pevno, a sundávat si nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
9.6.21 08:28

Šla bych jinam a nechala synovi dát rovnátka nastálo. Jako sundavací rovnátka, co má stejně mít v puse 16h/denně? proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
9.6.21 09:03

Cupitala bych pryč. Dle těch recenzí, co říkáš, to zní celkem děsivě. A asi bych dala rovnátka spíš na pevno. Tady ty sundávací jsem nosila kdysi taky a celkem nic moc efekt. Zubařka mi pak stejně chtěla dát napevno, ale byla to tenkrát docela pálka peněz. Nevím, jak je to s finanční stránkou u pevných rovnátek teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:06

Jsem z oboru a radím obratit se jinam. Bohuzel k nám chodí spostu pacientů, kteří se neuspesne leci i nekolik let. Kvalita lékařů v tomto oboru je opravdu velmi různá..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:07
@mackA159 píše:
Jiného zubaře. A fakt nechápu na co chceš dávat synovi rovnátka, když stejně léčbu nedodržuje. Dej mu na pevno, a sundávat si nic nebude.

On je důsledný, dodržoval by 16 hod, ale nešlo s tím jist a normálně mluvit. To jsem dopředu neodhadla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:09
@mackA159 píše:
On je důsledný, dodržoval by 16 hod, ale nešlo s tím jist a normálně mluvit. To jsem dopředu neodhadla.
@vedma007 píše: Šla bych jinam a nechala synovi dát rovnátka nastálo. Jako sundavací rovnátka, co má stejně mít v puse 16h/denně? proč?

Říkal to dr, důvod přímo nevysvětlil, pochopila jsem, aby to mělo efekt, tak nosit co nejvíc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:26
@mackA159 píše:
@vedma007 píše: Šla bych jinam a nechala synovi dát rovnátka nastálo. Jako sundavací rovnátka, co má stejně mít v puse 16h/denně? proč?
@Anonymní píše:
Jsem z oboru a radím obratit se jinam. Bohuzel k nám chodí spostu pacientů, kteří se neuspesne leci i nekolik let. Kvalita lékařů v tomto oboru je opravdu velmi různá..

A prosím o radu, také chodí lidé, co se jim to ještě zhoršilo? Je to špatně udělanými rovnatky? Je šance, ze se to aspoň vrátí minimálně do původního stavu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 09:28
@NEITIRI píše:
Cupitala bych pryč. Dle těch recenzí, co říkáš, to zní celkem děsivě. A asi bych dala rovnátka spíš na pevno. Tady ty sundávací jsem nosila kdysi taky a celkem nic moc efekt. Zubařka mi pak stejně chtěla dát napevno, ale byla to tenkrát docela pálka peněz. Nevím, jak je to s finanční stránkou u pevných rovnátek teď.

Napevno stojí u toho dr., 16 tisíc, ty snímací staly 2 tisíce. Určitě půjdeme jinam a na fixní.

• Citovat
  • Nahlásit
4487
9.6.21 09:34

Zkus jít jinam a zkonzultovat to. Syn má teď čerstvě rovnatka, staly nás 6 500,–. Ale jsme z Moravy, je mi jasné, že např. v Praze budou ceny jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10898
9.6.21 09:58
@Kacka2 píše:
Zkus jít jinam a zkonzultovat to. Syn má teď čerstvě rovnatka, staly nás 6 500,–. Ale jsme z Moravy, je mi jasné, že např. v Praze budou ceny jinde.

Zas tak dramatický rozdíl to není. Jsme z Prahy, před měsícem nasazovali synovi na dolní zuby fixní rovnátka a platila jsem 8 500,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
9.6.21 11:12

V tomhle věku jedině pevná rovnaka. snímací jsou už k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 14:32
@Kacka2 píše:
Zkus jít jinam a zkonzultovat to. Syn má teď čerstvě rovnatka, staly nás 6 500,–. Ale jsme z Moravy, je mi jasné, že např. v Praze budou ceny jinde.

Tak to je rozdíl 6, 5 tis a 16. Jsme z Brna, tak teda dr je předražený, kdyby aspoň byly vidět výsledky

• Citovat
  • Nahlásit
1230
9.6.21 14:39

V 15 mi přijdou vyndávací rovnátka už pozdě. Já dostala v 16 na pevno, chodila jsem v Brně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat